הלפרין: “יש רוטציה עם דייטש, אקבל כל התפקידים והתיקים שלו”

יעקב הלפרין, נציג חב"ד ברשימת אגו"י בירושלים, מאשר את חשיפת חרדים 10: "לאחר שנתיים וחצי דייטש מתפטר ואני נכנס במקומו ומקבל את כל התפקידים והתיקים שיהיו לו. אם זה סגנות ראש עיר, או תיק בכיר" • ובמי תתמוך חב"ד בסיבוב השני? ראשי חב"ד בי-ם: "ממתינים להחלטת אגו"י"
אריה ריבקינד
ל' חשון התשע"ט / 08.11.2018 19:09

יעקב הלפרין, נציג חב”ד נציג חב”ד ברשימת אגודת ישראל בירושלים מאשר, בראיון שהעניק לאתר חב”ד-COL, את חשיפת אתר חרדים 10  על הסכם הרוטציה שנחתם עם יוסי דייטש, לפיו במידה ואגודת ישראל תכניס למועצת העיר רק שלושה נציגים – יוסי דייטש יפרוש כעבור שנתיים וחצי, ויעביר את כל תפקידיו בעירייה לנציג חב”ד, שמוקם במקום הרביעי.

בעשור האחרון כיהן הלפרין כחבר מועצה מטעם יהדות התורה. אולם כעת, לראשונה מזה 40 שנה, אין נציג לחסידות חב”ד במועצת העיר ירושלים.

“נפתח בכך, שאכן כן – ‘אגודת ישראל’ קיבלה רק 3 ולא 4 מנדטים”, אומר הלפרין ל-COL, אך יש גם את הצדדים החיוביים, שיצאו ממערכת הבחירות הזו. הרי, אין רע יורד מלמעלה, אלא רק טוב. אני לא חושב שתצא תקלה – אלא אדרבה, נוכל לפרוץ קדימה”.

הלפרין מדגיש למה כוונתו: “יש לי רוטציה עם יוסי דייטש, יו”ר הרשימה, שלאחר שנתיים וחצי הוא מתפטר ואני נכנס במקומו ואף מקבל את כל התפקידים והתיקים שיהיו לו. אם זה סגנות ראש עיר, או תיק בכיר וכל דבר אחר. זה כבר נותן לנו קפיצה בעליית הדרגה”.

הלפרין אף מבהיר את ההישג: “לא זו בלבד, אלא כידוע, שעובדי העירייה ומערכת הפקידים, שבהם אנו תלויים בכל מיני דברים – בהם טקסים וכינוסים שהשלוחים קיבלו – כאשר הם יודעים, שיש לך רוטציה והיכן תהיה כשתכנס, אזי הם שומרים לך את הכבוד הראוי ומתייחסים אליך כאילו אתה נמצא כעת בתפקידך”.

על ההצבעה בסיבוב השני בין עופר ברקוביץ למשה ליאון – אמר הלפרין:  “בכדי לשמור על כבודה של חב”ד ולשמור על העצמה שלי בעשייה הירושלמית, אני קורא לכל ידידיי, חסידי חב”ד ואוהדי חב”ד – הצביעו ביום שלישי למשה ליאון לראשות העיר”.

עם זאת, לאחר הפרסום נמסר מראשי חב”ד בירושלים לחרדים 10: “עדיין לא החלטנו על תמיכה בליאון ולבקשת רבני חב”ד ירושלים, אנחנו ממתינים  להחלטת המועצת ולהחלטת אגודת ישראל”.

בעקבות הודעה זו, הסיר אתר חב”ד את הראיון עם הלפרין.

כפי שדווח בחרדים 10, את הסכם הרוטציה חתמו ראשי ‘שלומי אמונים’ עם הגאון רבי יוסף יצחק הבלין, רבה של קהילת חב”ד בשכונת רמת שלמה, ומנדי בלוי, מנהל ‘כולל חב”ד’ – שני הגורמים הדומיננטיים שהפעילו את חסידי חב”ד למען אגודת ישראל ומועמדה יוסי דייטש, שהפסיד בבחירות.

הרב יוסף יצחק הבלין אמר בתגובה לחרדים 10: “אני לא מעוניין להתייחס לזה”.

דוברו של יו”ר ‘שלומי אמונים’ מאיר פרוש הגיב לחרדים 10: “ישנם סיכומים מסוימים, אך אלה נושאים פנימיים של אגודת ישראל”.

מני גירא, יועץ התקשורת של דייטש, אמר לחרדים 10: “יודע שיש סיכומים מסויימים עם הלפרין, לא יודע מה הם. עניינים פנימיים של אגודה”.

הדפס כתבה

4 תגובות

הוסף תגובה חדשה
  עלובה עיסה שנחתומה מעיד עליה
  08/11/2018 23:38
  יעקב נח
 1. א. זה שהם דאגו לרוטציה לרביעי, מראה שידעו היטב שאין להם יותר מ-3, ולכל הפחות שיש סיכוי גדול שיקבלו רק 3. ואכן, לפני הבחירות כששאלו אותו בהשבוע בירושלים, ויצמן אמר שמקוה שיקבלו 3. כל זה מראה שידעו היטב שגוזלים נציגים מדגל התורה.
  ב. אם הוא בונה על כך שפרוש וחביריו יקיימו הסכמים, שיערב לו, אני הייתי ממליץ לו לבנות על משהו יותר רציני. גם הפקידים לא יכבדו אותך בגלל הסכם שפרוש חתם לך, כולם יודעים כמה הוא אמין, ולך מומלץ לקנח את האף עם ההסכם
  ג. ואחרון חביב, זה אתה החוצפן, שצרצרת לפני הבחירות שבדגל לא מרן שר התורה מחליט אלא העסקנים, הנה אתה נחשף בקלונך, שמחליט לתמוך במישהו ורבניך טופחים על פניך.

 2. המה כרעו ונפלו
  09/11/2018 09:08
  אלעזר מנחם
 3. כן לא מתביישים
  יד החסידים על התחתונה
  חסידים אלימים מגושמים ושטלתנים
  סוף סוף ציבור בני התורה ישלטו ויהנו
  ונהפוך ונהפוך אשר ישלטו היהודים המה בשונאיהם

 4. ירושלמי
  09/11/2018 10:43
  משתמש אנונימי (לא מזוהה)
 5. כשיגיע הזמן ויוסי דייטש יתכחש, יפיר את ההסכם. כדאי יהיה להזכיר ליענקל’ה שפעם הוא צעק שהליטאים שונאים חבד”ניקים. עכשיו הוא יבין שאף אחד לא סופר אותו כולל דייטש, גור ושאר חסידים.

 6. שאלה קטנה
  10/11/2018 19:27
  שולטהייס
 7. החב”דניקים טוענים שע”פ הוראת המנהיג מ-770 הם לא עוסקים בפוליטיקה …