“משתתפים בצערם של גבאי ולפיד, הם התרסקו אל קרקע המציאות”

בסיעות האופוזיציה תקפו בחריפות את נתניהו על רקע המלצות המשטרה ב'פרשת הצוללות' - ובליכוד משיבים בליגלוג: "אנו משתתפים בצערם שגם הפעם נגוזה תקוותם הנואשת להחליף את ראש הממשלה באמצעות האשמות סרק" • יחימוביץ': "או שנתניהו היה שותף לכל - או שהיה עיוור תמים"
יוני גרין
ל' חשון התשע"ט / 08.11.2018 15:31

ניסיונות ראשי מפלגות הקואליציה לקשור בין המלצות המשטרה ב’פרשת הצוללות’ ובין ראש הממשלה בנימין נתניהו – זוכים אחר הצהרים (חמישי) למענה ציני מהליכוד.

“הניסיונות של השמאל להדביק את פרשת הצוללות לראש הממשלה נתניהו – התרסקו אל קרקע המציאות”, נאמר בהודעת המפלגה. “אנו משתתפים בצערם של לפיד וגבאי שגם הפעם נגוזה תקוותם הנואשת להחליף את ראש הממשלה נתניהו באמצעות האשמות סרק”.

בצהריים פרסם יו”ר יש עתיד, ח”כ יאיר לפיד, הודעה בה קרא לראש הממשלה להתפטר, בעקבות פרסום המלצות המשטרה ב’תיק 3000′, לפיהם יש להעמיד לדין שישה חשודים, ובהם מקורבו של ראש הממשלה, עו”ד דוד שומרון.

“המלצת המשטרה להעמיד לדין בעוון שוחד בפרשת הצוללות את מפקד חיל הים, סגן ראש המל”ל, ראש הסגל של ראש הממשלה והעו”ד האישי והאדם הכי קרוב לראש הממשלה, לא מאפשרות לבנימין נתניהו להמשיך ולכהן עוד בתפקידו. במשמרת שלו, אנשי אמונו והקרובים לו ביותר חשודים כי סחרו בקודש הקודשים של מדינת ישראל”, תקף לפיד.

לפיד הוסיף: “נתניהו חייב לציבור הסבר. מה הוא עוד לא ידע? איך קרה שסביבו הרוויחו לפי החשד עשרות מיליונים מתחת לשולחן בעסקת נשק רגישה שהוא ניהל באופן אישי. איך ייתכן שהוא לא ידע, ומדוע אישר מכירת צוללות מתקדמות למצרים תוך שהדבר הוסתר משר הביטחון, משרד הביטחון וצה”ל? אם כל זה קרה מבלי שנתניהו יודע מה הולך אצלו בלשכה הוא אינו כשיר להמשיך בתפקידו”.

מוקדם יותר הגיב לדברים גם אבי גבאי, יו”ר המחנה הציוני, שקרא גם הוא לנתניהו להתפטר בעקבות פרסום ההמלצות.

“גניבת כסף ממערכת הביטחון היא בגידה בחיילי צה”ל. בכסף הזה יכולנו לרכוש נגמ”שים במקום הנגמ”שים המיושנים שאיתם נכנסו החיילים שלנו לעזה לפני 4 שנים”, קבע גבאי.

הוא הוסיף: “אם ראש הממשלה ידע על מעורבות מקורביו הוא צריך להתפטר. ואם הוא לא ידע – עליו להתפטר כי הוא לא כשיר לנהל את מערכת הביטחון שלנו”.

חברת מפלגתו של גבאי ויו”ר הוועדה לביקורת המדינה שלי יחימוביץ’ אמרה: “המלצות המשטרה להעמיד לדין את אנשי הטבעת הקרובה והאינטימית ביותר של נתניהו מותירות שתי אפשרויות: שהיה שותף לכל, או לחילופין שהוא עיוור תמים ושלומיאל, המקיף עצמו בסביבה מושחתת המנצלת אותו, סוחרת בנכסי המדינה ופוגעת אנושות בביטחונה כדי לשלשל ממון רב לכיסה הפרטי”.

היא הוסיפה: “בכל מקרה, זה ההיפוך המוחלט והנורא ביותר לציונות ולפטריוטיזם. השחיתות העמוקה והבוז למדינה, למוסדותיה, לאזרחיה ולסמליה – יוצרים ריקבון עמוק שיש להפסיק בדחיפות את התפשטותו”.

קואליציה הגנו על ראש הממשלה. ח”כ מיקי זוהר אמר: “גם אבי גבאי צריך לפשפש במעשיו לפני שהוא מטיח ביקורת בראש הממשלה הטוב ביותר בכל הזמנים של מדינת ישראל ששמו בנימין נתניהו. כולם כבר הפנימו שגבאי לא יכול להוות שום איום לראש ממשלת ישראל.

“לגופו של עניין? ראש הממשלה לא קשור בשום עניין לפרשה הזאת ולא דבק בו רבב בעניינים הביטחוניים של ישראל”.

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
    יאללה ביבי
    09/11/2018 12:32
    נ
  1. יאללה ביבי, אל תקשיב לזבלות מהמחנה הציוני ומיד עתיד. אתה מלך, ואין לך שום קשר לטענות המטופלות האלו