בג”ץ דחה עתירה של ‘ניידות חב”ד’: המשרד לשירותי דת פעל ללא דופי

בג"ץ דחה תביעה שהגישו ניידות חב"ד וקבע: המשרד לשירותי דת פעל ללא דופי • מנכ"ל המשרד, עו"ד עודד פלוס: "שופטי בג"ץ אמרו בצורה ברורה. המשרד לשירותי דת פועל במקצועיות ושקיפות מלאה בהתאם לחוק ונמנע מפוליטיזציה ומשיקולים זרים"
יוסף גרינבוים
כ"ט חשון התשע"ט / 07.11.2018 19:36

 בהכשר בג”ץ: בית המשפט העליון קבע  היום (רביעי) כי “המשרד לשירותי דת פעל ללא דופי” – ובכך דחה את ערעורה של ‘עמותת ניידות חב”ד’ כנגד המשרד לשירותי דת.

פסיקת שופטי בג”ץ מצטרפת לפסיקתו של השופט אלי אברבנאל מבית המשפט המחוזי בירושלים, שקבע שהמכרז להקמה ולהפעלה של “פרויקט להעמקת הזהות היהודית בקרב בני נוער וצעירים מפריפריה חברתית וגיאוגרפית בישראל”. נוהל ללא דופי, וכי הנהלת המשרד פעלה בהתאם לדין והחוק.

בכתב התביעה שהגישה ‘ניידות חב”ד’ כנגד המשרד לשירותי דת הלינו ראשי העמותה כי בין הזוכים במכרז הייתה גם תנועת ‘אל המעיין’, וסברו שמנהל הפרויקט מטעם ‘אל המעיין’ אינו עומד בתנאי הסף.

תביעה זו הוגשה לבית המשפט המחוזי בירושלים, שדחה את עתירתה של העמותה ואף חייב אותה בהוצאות על סך 30,000 שקלים.

‘ניידות חב”ד’ ערערו על פסק הדין והרכב בית המשפט העליון בראשות השופט מני מזוז דחה את העתירה – וקבע: “מנכ”ל המשרד, עו”ד עודד פלוס, שעמד בראש ועדת המכרזים, לא היה בניגוד עניינים ולא נפל פגם בהתנהלותו או בהתנהלות ועדת המכרזים בראשה עמד.

השופט מני מזוז אישר את זכייתה של תנועת ‘אל המעיין’, ואישר את האפשרות של המשרד להאריך את ההתקשרות עד שנת 2020.

עו”ד עודד פלוס, מנכ”ל המשרד לשירותי דת, אמר לאחר פרסום פסק הדין: “שופטי בג”ץ אמרו בצורה ברורה המשרד לשירותי דת פועל בשקיפות מלאה בהתאם לחוק ונמנע מפוליטיזציה אני מברך על פסיקת בג”ץ ופועל ליישם את אמירת בית המשפט במכרזי המשרד”.

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
אין תגובות