חשש ב'שלומי אמונים'? הנה מסיבת פרידה של אבוטבול

אריה ריבקינד
|
כ"ט חשון התשע"ט / 07.11.2018 16:08
משה אבוטבול
ב'שלומי אמונים' חוששים שמשה אבוטבול לא יפרוש מרשימת יהדות התורה, אבל כעת מודיע ראש העיר שהפסיד: מוזמנים למסיבת פרידה במוצ"ש • על מועד הפרישה: "מי שאצה לו הדרך ימתין. קודם נאום כראש עיר ותודה לתושבים, תוך ציון עשרות הישגיי. ואז פרישה בכבוד"

לידיעת 'שלומי אמונים':  משה אבוטבול, ראש העיר בית שמש שהפסיד בבחירות, מודיע היום (רביעי) על מסיבת פרידה שתתקיים ב'מלווה מלכה' שיערוך  במוצאי שבת הקרובה.

המסיבה – תחת הכותרת "ויום טוב היה עושה לאוהביו  בצאתו בשלום מן הקודש" -  תתקיים באולם האירועים והכינוסים 'ממזרח שמש' בבית שמש, בהשתתפות רבנים, אישי ציבור, פעילים ותושבי העיר.

המסיבה מתקיימת על רקע הדרישה של סיעת 'שלומי אמונים', כי אבוטבול יחזיר לה באופן מיידי את המנדט אותו העניקה לו בליל הדרמה של הגשת הרשימות, כאשר רשימתו נפסלה, והוא הוצב בראש רשימת יהדות התורה".

אבוטבול עצמו הודיע אמש: "אפרוש בעזרת ה' במליאה הראשונה, אחרי נאומי".

בשיחה עם חרדים 10 הוא אומר: "אני לא בורח. יש מינימום מכובדות - נאום פרישה כראש עיר ותודה לתושבים, תוך ציון עשרות הישגיי בעזת ה'. ואז פרישה בכבוד".

הוא הוסיף: "מי שאצה לו הדרך ימתין, כי כבוד מינמאלי זה א ' ב' בפוליטיקה. יכולתי להגיד 'קחו מש"ס', ואז זה היה סיפור של חודשים כל ההתפטרויות. העדפתי שאני אפרוש כדי להאיץ את ההליך".

סגן שר החינוך מאיר פרוש צוטט הבוקר, בקשר ל'גוש חרדי' בבית שמש – עוד בטרם הודיע אבוטבול כי יפרוש אחרי נאומו בישיבת המליאה הראשונה: "כל עוד איש ש"ס לא מתפטר מהעירייה לטובת נציג אגו"י הרב פרנקל ואין תמיכה מלאה בגלבך בצפת, איננו קשורים לבלוק".

אבוטבול