האמא הרימה ידיה – וזעקה: “כך אזקו את הבת שלי” I צפו

מאות בני אדם השתתפו במצעד הלפידים הנערך בברקן לזכרם של קים לבנגרונד יחזקאל וזיו חג'בי הי"ד • צעדו עם אזיקים על הידיים • אביה של קים: "נקים כאן איזור תעשייה לזכר קים וזיו. הם ישלמו באדמה על דם" • יוסי דגן: על כל יהודי שנרצח, צריכים להבנות 1000 בתים
חיים טוויל
כ"ח חשון התשע"ט / 06.11.2018 19:52

חודש אחרי הרצח:  מאות בני אדם צעדו הערב (שלישי) עם משפחות ההרוגים לזכרם של  קים לבנגרונד יחזקאל וזיו חג’בי הי”ד מבניין המועצה האזורית שומרון – לכיוון מקום הפיגוע באזור תעשייה ברקן.

בני המשפחות, ראש מועצת שומרון יוסי דגן, ח”כ אורן חזן, ויו”ר ועד מתיישבי שומרון, הובילו את הצעדה כשהם אזוקים, במחאה על אי תפיסת המחבל ועל שלא הורו להרוס את בית המחבל לחלוטין, ועל שהממשלה עוצרת בניה בהתיישבות במקום לעודד בניה.

אמה של קים הרימה את ידיה הקשורות באזיקון וצעקה: “כך אזקו את הבת שלי, כמו כלב, תסתכלו”.

רפי, אביה של קים, אמר: “עונש מוות למחבלים. אנחנו מבקשים. עונש מוות זה חובה. כספים להעביר לרשות הפלסטינית זו חוצפה. המחבלים האלה רוצים שלא נהיה פה. ובתגובה לזה אני אומר לך אדון ביבי, אנחנו דורשים איזור תעשייה פה בשומרון. שילמדו לקח. כל דם שלנו שיישפך אתם תשלמו באדמה”.

יוסי דגן, ראש מועצת שומרון: “אנחנו הגענו לכאן כדי לדרוש מהממשלה שלנו לצאת בפעולות תגמול כנגד הרשות הפלסטינית שמעודדת, מממנת ושולחת את המחבלים האלה. שיראה העולם מול איזה ברברים נאלחים אנחנו עומדים.

“באנו לכאן כדי לומר אמירה ברורה – המחבלים ומי ששלחו אותו הם בני מוות. הגענו יחד עם המשפחות להגיד אמירה ברורה לכל העולם וגם לממשלה: הפיגועים האלו לא מגיעים בחלל ריק. הפיגועים האלו קורים כדי לסלק אותנו מכאן, ואני מצטרף לאמירה הברורה של האבא האמיץ הציוני – הם באו לרצוח יהודים ולחלק סוכריות אחרי הרצח, כי הם היו בטוחים שאנחנו נברח מכאן.

“ואנחנו לא נברח מכאן. על כל יהודי שנרצח, צריכים להבנות 1000 בתים. אחרי הפיגוע הזה באיזור תעשייה ברקן, צריכה הייתה הממשלה באופן מיידי להודיע על הקמת איזור תעשייה חדש בשומרון על שמם ולהנצחתם.

“אני קורא לראש הממשלה לעשות את המעשה הציוני הנכון, ולהודיע על הקמת איזור תעשייה לזכר זיו וקים. אנחנו לא נרפה מכך עד שנקבל את התשובה ההולמת”.

יוסי דגן

צילום: רועי חדי, מועצה אזורית שומרון

יו״ר ועד מתיישבי השומרון, צחי דיקשטיין: “עצוב שביום השלושים, חודש אחרי הרצח הנורא של קים וזיו, יוצאת הודעה מדובר צה”ל על צו הריסה חלקי ומגומגם רק של קומת הקרקע והמרתף בו המחבל התגורר, זאת במקום לשטח את הבית ולהורסו עד היסוד, שעות ספורות אחרי הפיגוע האכזרי.

“באנו לכאן הערב למקום הרצח בקריאה ברורה וחד משמעית: במלחמה נגד טרור אכזרי לא ניתן לנהוג בכפפות של משי. חודש אחרי והמחבל עודנו חי ונושם וביתו עומד על תילו, ועולם כמנהגו נוהג. יש להסיר את הכפפות ולהשיב מלחמה שערה כנגד רוצחי ילדינו, טובי בנינו”.

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
    חחחח
    06/11/2018 20:15
    יהודי
  1. מהפכה יהודים לקחת את החוק לידיים