‘הגדולים’ ואדמו”רים אישרו: ‘גוש חרדי’ מתגבש מול בלוך

אחרי חשדנות בין הנציגים, ולאחר הסכמת הגרי"ג, הגר"ח והאדמו"רים מגור ובעלזא, יצא לדרך מהלך הקמת 'גוש חרדי' שיכלול את הסיעות החרדיות וינהל מו"מ משותף עם בלוך • גורם חרדי בכיר: "זה לא שאין מי שמנסים לתקוע, אבל הם לא יצליחו" • והאם נציג חב"ד יצטרף?
כ"ח חשון התשע"ט / 06.11.2018 15:34

בעוד באלעד מדשדשות ‘דגל’ וש”ס סביב הניסיון להקים ‘גוש חוסם’ מול קואליציית ראש העיר ישראל פרוש, בבית שמש נראה כי מתקדם ‘גוש חרדי’ לשביעות רצונם.

נתחיל בתוצאות הבחירות בעיר: 4 מנדטים ליהדות התורה, כשמתוכם המקום הראשון הוענק למשה אבוטבול – במהלך הדרמה של ליל הגשת הרשימות; 4 מנדטים ל’דגל התורה’; מנדט אחד ל’פלג הירושלמי’; שלושה מנדטים לש”ס; אחד לנציג חב”ד שהתמודד ברשימת הבית היהודי; שניים לבית היהודי; 4 מנדטים לליכוד; שני מנדטים לסיעה של עליזה בלוך.

‘הגוש החרדי’ יכלול 12 חברים לפחות. רוב, לכל הדעות. על פי התכנית, הגוש יציג את כל הדרישות של כל הסיעות, כדרישה אחת משותפת.

בבסיסו: גוש אידיאולוגי, שידאג לתעדוף תקציבים, ושעליזה בלוך לא תשיג לאחור את מה שכבר הושג בבית שמש עד היום.

המכשולים להקמת הגוש היו לא פשוטים. ראשית, השמועות כי ב’שלומי אמונים’ היו מי שתמכו בראש העיר הנבחרת עליזה בלוך פגעו באמון בין הצדדים, גם אם לא הוכח בשום שלב כי השמועות אכן מבוססות.

בנוסף, אגודת ישראל טענה – ובצדק, יש לומר – כי על משה אבוטבול להתפטר לטובת הנציג החמישי שלהם. אתמול בערב חלה התקדמות, ואבוטבול הסכים להתפטר  לאחר הרכבת הקואליציה.

במקביל, היו מי שניסו לטעון כי שמוליק גרינברג, הנציג הבכיר של ‘דגל’ בבית שמש, נפגש עם עליזה בלוך. לשמועה אין כל אחיזה במציאות, שכן מלבד שיחת טלפון שקיים עמה בליל הניצחון (אנושי לגמרי), על מנת לברכה, לא היה לו כל מפגש איתה.

אבל כל שמועה כזו מפרה את מאזן האמון בין הצדדים.

בליל ראשון הגיעו חברי הכנסת של ‘דגל’, יחד עם הנציגות בבית שמש, להתייעצות בבית הגרמ”ה הירש, ראש ישיבת סלבודקה. הרב הירש הורה להם למקסם הישגים מול בלוך, באמצעות גוש חרדי.

בהמשך הגיעו למעונו של הגרי”ג אדלשטיין, שחשש בתחילה מגוש שכזה – מחשש שיהיו מי שיטרפדו אותו ויסכלו את המהלך – אך בהמשך, לאחר שקיבל את מלא הנתונים, העניק את ברכתו למהלך. הבוקר סמך גם הגר”ח קניבסקי את ידיו על ההליך.

מרדכי  דירנפלד, נציג בעלזא שפרש ומסייע לנציג החדש ישעיה ווייסמן, אף נכנס להתייעצות אצל האדמו”רים מגור ומבעלזא, שבירכו אף הם על המהלך.

בסיומו של ההליך תופק אמנה לשיתוף פעולה, כאשר נכון לעכשיו כמעט כולם חתומים עליה.

אמש ישבו הנציגים עד לשעה 4 לפנות בוקר בביתו של דירנפלד. גם הבוקר המשיכו בפגישות, ואחר הצהרים התכנסו הנציגים להמשך דיונים ותיאום עמדות – ונראה כי המהלך קורם עור וגידים.

מוקדם יותר היום גם נועדו סגן ראש העיר בית שמש המיועד משה מונטג וח”כ אורי מקלב, לקראת הדיון.

מונטג, מקלב

מונטג ומקלב. צילום: באדיבות המצלם

“זה לא שאין מי שמנסים לתקוע”, סיכם בכיר המעורה המהלך, “ואני לא רוצה להיכנס לשמות או לפרטים, אבל הם לא יצליחו. האדמו”רים וגדולי התורה עם המהלך, הוא לטובת העיר ותושביה החרדים, והוא יצליח בעזרת ה'”.

האם נציג חב”ד יצטרף גם הוא לגוש החרדי? גורם בכיר בקהילת חב”ד בבית שמש אומר לחרדים 10: “כל האפשרויות על השולחן”.

הדפס כתבה

2 תגובות

הוסף תגובה חדשה
  פודה ומציל הושיע נא
  06/11/2018 15:50
  פודה ומציל
 1. לתקן ולהציל את המצב בבית שמש יוכלו ע”י החסידים בהכנעה של השונאים והמחבלים אבל בירושלים עיר הקודש לא תהייה להם תקנה העדיפו לפסול חרדי ירא שמיים קיבלתם את עופר ברקוביץ שיבוא בהסדר עם החרדים בניצוח וניהול של החסידים יד ה’ תהייה על העליונה ולא יד השונאים או המחבלים ודומייהם

 2. הכי חשוב מכל התפקידים
  06/11/2018 20:41
  חיים
 3. לאחר אבוטבול אין כל מחויבות חרדית לרמה ה לחילונים, וגם חובה לקבל הקצאות נורמליות לקהילות בבר אילן.
  לא משנה הסגנים וכו, צריכים את כל הוועדות החשובות.
  בקיצור- אנחנו ננהל את העיר החדשה ואת הציבור החרדי, והם ינהלו את העיר הישנה.
  אה, כן, את שפע יש להשאיר לעליזה כדי שתוכל לנקות את העיר….