דרעי חשף: ה’מריבה’ בין חכם שלום והרב בעדני מי יהיה נשיא ‘המועצת’

השר אריה דרעי השתתף בכנס בחירות בבני ברק והבהיר מתי יהיה ראש עיר של ש"ס: "בעזרת ה' נגיע לזה, אבל בשביל זה אנחנו צריכים הרבה כוח" • הרגיע את רובינשטיין: "בחמש שנים האלו אין לך מה לדאוג. לא תמצא שותפים יותר טובים, יותר מסורים ושמילתם זו מילה"
אריה ריבקינד
י"ג חשון התשע"ט / 21.10.2018 21:23

בלעדי לחרדים 10: יו”ר ש”ס ושר הפנים אריה דרעי השתתף הערב (ראשון) בכנס בחירות של מפלגתו בעיר בני ברק.

במהלך דבריו, התייחס אריה דרעי לראשות העיר בני ברק, בה מתקיימת מידי קדנציה רוטציה בין דגל התורה לאגודת ישראל, בעוד ש”ס נמצאת מחוץ לגלגל.

“אדרבה תביאו הרבה כוח, נראה שש”ס חזקה מאד, אז אולי נחליט שבכל הסבב הזה שמסתובבים, החץ יעצור פעם אחת על מועמד ספרדי”, אמר דרעי. “בעזרת ה’ נגיע לזה, אבל בשביל זה אנחנו צריכים הרבה כוח. אין מה לעשות. צריכים להראות כמה העוצמה שלנו”.

דרעי פנה לראש העיר המיועד אברהם רובינשטיין, שישב לצידו: “הרב רובינשטיין, בחמש שנים האלו אין לך מה לדאוג. בעזרת ה’ אתה תהיה ראש העיר, ואנחנו נעמוד לצידך ונעבוד בשיתוף פעולה (מחיאות כפיים) – לא תמצא שותפים יותר טובים, יותר נאמנים, יותר מסורים ושמילתם זו מילה, לא חותרים מאחורי הגב ולא משקרים – ושום דבר מהשותפים האלו”.

דרעי התייחס לנציגות החדשה בעיר: “הכנסנו ברוך ה’ כוח חדש ורענן לצד הכוח המנוסה יותר. זה השילוב הכי טוב שיש, זה אני ראיתי. מצד אחד אנשים מנוסים ומצד שני כוח חדש, צעירים, נמרצים, רעבים, עם אש בעיניים. זה השילוב הכי טוב.

“ואני אומר לכם רבותי, כמו שאמרתי לתושבי אלעד: הלשכה של סגן ראש העיר, רבי אליהו, הייתה באמת הלשכה הכי פעילה שיכולה להיות. ולא רק בענייני חינוך. זה הפך להיות לשכת פניות הציבור לכל תושבי בני ברק. הכמויות והמספרים מדהימים”.

במהלך נאומו סיפר דרעי על ‘המחלוקת’ בין חכם שלום להגר”ש בעדני – מי יהיה נשיא ‘המועצת’: “נכנסנו לרכב, ישן מאד, אפילו מזגן לא היה שם. אמר לי: רבי אריה, אני שומע כל מיני שמועות שאתם רוצים להכתיר אותי ולשים אותי נשיא מועצת חכמי התורה. תדע לך – אמר לי בתקיפות – אני לא אסכים בשום אופן שבעולם. מי שצריך להיות זה הרב שמעון בעדני, הוא יותר מבוגר ממני והוא מתאים לו יותר, והוא צריך להיות.

“לא נתן לי לדבר. ואז נסעתי לרב בעדני להגיד לו. אוי מה שחטפתי שם. בשום אופן שבעולם. חכם שלום הוא הכהן הגדול, הוא ראש הישיבה הגדולה – והוא יהיה. וככה לקח לי הרבה זמן בין אחד לשני. תגידו לי, איפה ראיתם דבר כזה ששני גדולי הדור רבים ביניהם, לא מי ימלוך, אלא שהשני ימלוך? אשרינו שזכינו שאלו רבותינו.

“ואלו עומדים על הרשימה שלנו, על התנועה שלנו, אלו מוסרים את נפשם, אלו עושים את הכל, וראיתם באיזה פשטות וצניעות הם חיים. באיזה ענווה. אין לאף אחד מהם רכב ושום דבר. הכל בפשטות, לא גבאים ולא שמשים. הכל למען כבודו יתברך”.

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
    אז דרעי מכתיר נשיא מועצת, מי היה מאמין שהוא יודה ברבים בלי בושה
    22/10/2018 01:54
    triboro
  1. רבי אריה, אני שומע כל מיני שמועות שאתם רוצים להכתיר אותי ולשים אותי נשיא מועצת חכמי התורה. תדע לך – אמר לי בתקיפות – אני לא אסכים בשום אופן שבעולם. מי שצריך להיות זה הרב שמעון בעדני, הוא יותר מבוגר ממני והוא מתאים לו יותר,