"יש 1000 מקרי התבוללות. תתפלאו, קיבלנו תמיכה גדולה מערביי רמלה"

הראל שוהם, פעיל הבית היהודי, שוחח עם אילה חסון ב-103fm על קמפיין של סיעתו ברמלה נגד התבוללות שעורר סערה אצל השמאל המתבולל • "הציבור ברמלה תומך - סוף סוף מישהו קם ואומר את הדברים"
חרדים 10
ח' חשון התשע"ט / 17.10.2018 17:16
מוסלמיות, פלסטיניות

"מחר זו יכולה להיות הבת שלך": כך נכתב בשלט של סיעת הבית היהודי ברמלה, נגד התבוללות.

בעיר כמו רמלה, שמוכרת כעיר מעורבת, שלט שכזה יצר סערה גדולה – אבל בעיקר נשמעו זעקות השמאל המתבולל.

פעיל הבית היהודי הראל שוהם, שעמד מאחורי הרעיון של הקמפיין, הסביר היום (רביעי) את מטרתו בתוכניתה של אילה חסון ב-103fm: "אני מתמודד למועצת העיר ובעתיד אולי גם לראשות העיר. בקמפיין שהעלינו הגדרנו בעיה חברתית של התבוללות. זו בעיה שהולכת וגוברת לא רק ברמלה אלא גם בערים גדולות נוספות בישראל. זו תופעה כואבת ואנחנו קוראים לצמצם אותה".

על המניע לקמפיין סיפר: "לאחר מאות מקרי התבוללות ברמלה העלינו קמפיין בו כתוב 'מחר זו יכולה להיות הבת שלך' עם תמונה של נערה בחיג'אב. הבחורה היא פרזנטורית לצורך הפרסום בלבד.

"על פי ההערכה של העמותות המטפלות בנושא, יש בעיר בין 700 לאלף מקרי התבוללות. זה חוצה עדות, מגזרים ונוגע לכל סוגי חובשי הכיפות. הבעיה הזו היא לא רק של הציבור היהודי, אלא גם של הציבור הערבי. גם הציבור הערבי לא מעוניין בנישואי התערובת הללו".

זה לא רק סיפור דתי, זה סיפור לאומי", הוסיף, "המפלגה שלנו לא מתנערת מהקמפיין אלא אומרת בצורה חדה שהיא מתנגדת לנישואי תערובת. אם בזכות פרסום הנושא בכותרות, ההסברה תתחזק וכך גם הזהות היהודית – אני עשיתי את שלי".

כשנשאל מדוע הוא לא נותן לאדם בעצמו להחליט על חייו – השיב: "איש איש באמונתו יחיה, אך אני דן בבעיה הציבורית. התבוללות היא סכנה לקיומו של העם היהודי. אגב קיבלתי גם הרבה תגובות אוהדות מהציבור הערבי בעיר שאומר שמישהו סוף סוף קם ואומר את הדברים".

הדפס כתבה

3 תגובות

הוסף תגובה חדשה
  }}}היהודים הדתיים וחרדים רובם לא עובדים ולא בצהל.
  17/10/2018 17:36
  הערבים עובדים ולומדים.
 1. בעוד הערבים עובדים לומדים ומתקדמים הציבור הדתי חרדי ושסניקי לא עובדים לא לומדים ולא בצהל.אז למה שנערה או צעירה תעדיף אותם?!

 2. לא רק "השמאל המתבולל"
  18/10/2018 11:24
  רמלאי
 3. בניגוד לנטען בכתבה, ישנה התנגדות גדולה לקמפיין זה גם בקרב תושבי רמלה מהימין, ואף בקרב חברי הגרעין התורני בעיר. לא מעט מאלה אומרים שלא יצביעו למפלגת הבית היהודי בגלל הקמפיין הזה.

 4. התבוללות יש מהרבה עולים שבאו מקזחסטן הם מוסלמים
  20/10/2018 15:00
  קרן
 5. מכיר אישה שעלתה משם הסתירה את היותה מוסלמית עשתה שני ילדים מידראלי צבר. היום יש לו בן ובת מוסלמים, גרים ברמת גן מתנהגים כמו יהודים והנה עוד דור של מתבוללים…