צולל בסקרים? לפיד: “רק מועמד אחד הוא איום על נתניהו, וזה אני”

יו"ר יש עתיד מתייחס לסקרים שמראים כי מפלגתו מאבדת מכוחה: "נתניהו הוא ראש הממשלה המכהן, כך שכרגע יש לו יתרון מובנה, אבל ברגע שמתחילות הבחירות הכל מתהפך וזה כבר קרה לא פעם" • האם ראש הממשלה מושחת? "בית המשפט יחליט" • והאם יסכים להצטרף לממשלה?
חרדים 10
ג' חשון התשע"ט / 12.10.2018 11:12

יו”ר יש עתיד, ח”כ יאיר לפיד, אמר הבוקר (שישי), בראיון שהעניק לניסים משעל ב-103FM, כי אינו מתרגש מהסקרים האחרונים שמראים כי מפלגתו מאבדת מכוחה – והתעקש כי הוא האיום היחיד על ראש הממשלה בנימין נתניהו.

האם לפיד אכן חושב שהוא יכול לנצח בבחירות את בנימין נתניהו?

לפיד סבור שכן: “מי שמחליט זה הבוחר הישראלי, אבל אני חושב שהגיע הזמן. לנתניהו קרה משהו מאוד לא טוב בשנים האחרונות. משהו בשיקול הדעת שלו ובדרך שבה הוא רואה את עצמו התקלקל. אני לא משונאיו האוטומטיים – הייתי בידידות איתו, אני מכיר את משפחתו ואני לא צועק שהוא אשם בהכל, אבל מספיק ודי. אף אחד לא עובד בלשכת ראש הממשלה.

“בנוגע לסקרים, נתניהו הוא ראש הממשלה המכהן, כך שכרגע יש לו יתרון מובנה, אבל ברגע שמתחילות הבחירות הכל מתהפך וזה כבר קרה לא פעם. הדבר היחיד שאני לוקח מהסקרים זה שיש רק מפלגה אחת שמהווה איום אמיתי על מפלגת ‘הליכוד’ וזה מפלגת ‘יש עתיד’. יש רק מועמד אחד שהוא איום אמיתי על נתניהו וזה אני.

“ישראל זו מדינה נהדרת ואני חושב שהיא מופלאה, אבל יש בעיה אחת במדינה שנתניהו אחראי עליה, והתקלה היא המערכת הפוליטית”, המשיך לפיד. “המערכת הפוליטית מקולקלת, מושחתת, מסואבת ולא עובדת. הפוליטיקאים עובדים רק בשביל עצמם. אנחנו ב’יש עתיד’ נשמור על המדינה הנהדרת, נשבור, ננפץ ונחליף את המערכת הפוליטית”.

על שאלת ניסים ‘האם נתניהו הוא איש מושחת’ – סירב לענות לפיד באופן חד משמעי ואמר: “בית המשפט יחליט. אם יש דבר שמדיר שינה מעיני זה פרשת הצוללות. טיעון ההגנה של נתניהו בפרשה הזאת היה שלא היה לו מושג מה קורה אצלו בלשכה. האנשים הכי קרובים אליו – בני משפחתו קיבלו עשרות מיליונים על עסקה ביטחונית שהוא חתום עליה, ולא היה לו מושג.

“איך קרה שנתניהו אישר לגרמנים למכור צוללות מתקדמות למצרים שמסכנות את ביטחון ישראל, ואף אחד לא ידע על זה? הוא אישר את זה מאחורי גבה של המערכת הביטחונית. זה שהאנשים הכי קרובים אליו אומרים שאפשר להתחיל לעשות כסף כי נתניהו לא מספיק בעניינים – זה אומר שהוא לא כשיר. אני מתפלל לאל שלא תהיה לו מעורבות פלילית בתיק הזה. זה יהיה נורא אם ראש הממשלה יהיה מעורב בזה פלילית. מדובר כאן על ביטחון ישראל ועל הילדים שלנו”.

לפיד המשיך: “רוב החברה הישראלית שומרת חוק ולא רוצה מדינה מושחתת. האזרחים יודעים להגיד לעצמם שאם ראש הממשלה מרשה לעצמו, אז גם האזרחים ירשו לעצמם – בדיוק כמו שקרה בברזיל. שחיתות שלטונית ממוטטת מדינות”.

השבוע נתניהו התייחס לחקירותיו ואמר שהוא מאמין כי לא יוגש נגדו כתב אישום.

לפיד לא התרגש ואמר: “אין חשוד שלא אומר את זה. חוץ מזה, המשטרה כבר המליצה להגיש נגדו כבר כמה כתבי אישום. יהיה כתב אישום”.

האם לפיד יסכים להצטרף לממשלה במידה ובבחירות הבאות ייבחר ביבי, שוב?

לפיד לא שלל את האפשרות: “מעולם לא פסלתי אף אחד. אם פעם אחת מישהו ישאל אותו אם יש מצב שהוא זה שיצטרף אלי אם אני אקים את הממשלה, אסכים שיישאלו אותי. אם הייתי רוצה להיות שר החוץ בממשלת נתניהו יכולתי כבר להיות לפני שלוש שנים. הוא הציע לי ולא הסכמתי.

“אני לא אשב במקום שאני לא מסכים עם עקרונותיו. אני לא אפסול את ‘הליכוד’, אבל לא אשב בממשלה שבה לנתניהו יש כתב אישום”.

ניסים הקשה והזכיר כי לא פעם נאמר על לפיד שהוא מזגזג ימינה, ואף לפיד בעצמו אמר בעבר כי הפלסטינים לא יקבלו זכות שיבה, לא יקבלו את ירושלים ולא יקבלו שליטה ביטחונית בשטח. הקול קול יאיר והידיים ידי נתניהו?

לפיד: “די, באמת. כבר יצא תחקיר שאמר שקמפיין הזגזוגים הוא קמפיין ‘פייק ניוז’ שמישהו שם עליו מלא כסף. על המאבק נגד הרעיון של 5.5 מליון הפליטים הפלסטינים המזויפים דיברתי כבר באו”ם, בסנאט ובקונגרס בכל השנים האחרונות. זה מסע שאני עושה מפני שסיפור השקר הפלסטיני על הפליטים המזויפים הוא דבר שמדינת ישראל צריכה להתמודד איתו. זאת אגדה וזה פשוט לא נכון.

“כנראה שלא נגיע להסדר סופי, אבל כן אפשר להגיע להסדר לא סופי שבו נסכים על שלוש בעיות חסרות פיתרון – בעיית ירושלים, בעיית הפליטים ובעיית הכוח הביטחוני לפלסטינים שבוודאי לא יקבלו אותו, ובכל זאת יש דברים אחרים שאפשר להגיע עליהם להסדר. צריך לעשות את זה דרך ועידה אזורית. תבוסתנות היא לא אופציה”.

לפיד תקף את הממשלה על רקע הפיגועים האחרונים ביהודה שומרון והעימותים בגבול רצועת עזה: “כבר לפני ארבע שנים, אחרי מבצע ‘צוק איתן’, אמרתי בקבינט שישראל צריכה ללכת למהלך גדול של פירוז עזה מנשק תמורת השיקום שלה. היינו צריכים לטפל בזה לפני שגדלה לנו חמאסטן בתקופתו של נתניהו.

“אני ימינה מהממשלה הנוכחית בנושא הפעלת הכוח”, הפתיע לפיד, “לא יכול להיות מצב שבו ילדים בעוטף עזה לא ישנים בלילות, אבל יחיא סינוואר יושב ומתראיין ל’ידיעות אחרונות’. ישראל יכולה להרשות לעצמה להפעיל יותר כוח, כולל סיכולים ממוקדים, ולחסל את כל מי שעומד בראש החמאס וארגון טרור כזה או אחר. אנחנו רשאים ויכולים להגן על עצמנו.

“נתניהו לא מנהל את המשבר ברצועת עזה. הייתה לו הזדמנות פז לנהל אותו, אבל זה לא קרה. נוח לו פוליטית להמשיך לקשור בין עזה לגדה – מה שנותן את הכוח לאבו מאזן. אני חושב שאסור לנו להסכים לכך שחמאס ינהלו את ישראל. עלינו להגביר את הכוח.

“לצה”ל יש ארגז כלים גדול והוא יודע ויכול להפעיל אותו, אבל הוא לא יכול לפעול בחלל ריק, אלא עליו לפעול בעודו פועל למען שיקום הרצועה. אנחנו לא רוצים משבר הומניטרי שיאיים עלינו, והוא מאיים. שנה שעברה, למשל, סגרו את החוף באשקלון כי הביוב מעזה הגיע לאשקלון. באשקלון יש מתקני התפלה גדולים שמספקים את המים שאנחנו שותים. המים שאנחנו שותים נסתמים בלל הביוב מעזה. לא נעים”.

הדפס כתבה

4 תגובות

הוסף תגובה חדשה
  לפיד
  12/10/2018 21:05
  שחר צביקה
 1. הצבעתם נגד חוק הלאום ובזה חברת לאויבי ישראל
  -טעות אסטרטגית.
  יצאת נגד ממשלת ישראל בכל פרמטר ונושא-טעות אסטרטגית
  לא נהלת שום דיון בכנסת ולא העלית שום חוק ותקנה-טעות איסטרטגית

 2. יאיר לפיד
  13/10/2018 20:09
  יהודיה
 3. יאיר לפיר המתיימר לשמש כראש ממשלה, מדבר גבהה גבהה, הוא על דעת עצמו החליט שרק הוא יכול להחליף את מר בנימין נתניהו ראש הממשלה המכהן, אז נראה מה הוא יכול לעולל , שינאת אחים, הרעבת משפחות ברוכות ילדים במיוחד חרדים
  שהשינאה שלו אליהםעולה על גדותיה, לפתוח חנויות בשבת להפעיל תחבורה ציבורית בשבת, כשר אוצר היה כישלון חרוץ, אין לו כל נסיון פרלמנטרי ראוי, מסביבו אנשים שהתבטאו כנגד החרדים כמו אדון לוי שכינה אותם “אוכלי חינם עלוקות ” אנשים שיש להם נסיון עיתונאי, כתבי ספורט ועוד, האם אלה האנשים
  המתאימים לנהל מדינה ? האם במצב הנוכחי נאפשר להם לקחת את ההגה לידיים בוודאי ובוודאי שלא.

 4. לפיד
  13/10/2018 22:08
  משתמש אנונימי (לא מזוהה)
 5. יהיר שחצן מנובל רשע עוכר ישראל שונא את המסורת והיהדות אוהב ערבים על םני יהודים

 6. לפיד
  14/10/2018 09:27
  דני דין
 7. לפיד חלק מהקואליציה הבאה של ביבי מי שמצביע לפיד מצביע ביבי גם בהצבעה האחרונה על חוק הגיוס לפיד הצביע בעד זה מעיד על זגזוג