"כל הניסיון המבצעי": עופר וינטר מונה למזכיר הצבאי של שר הביטחון

תת-אלוף עופר וינטר מונה היום למזכיר הצבאי של שר הביטחון - והחליף בתפקיד את תת-אלוף יאיר קולס • ליברמן בטקס: "לעופר יש את כל הניסיון המבצעי והכישורים האישיים כדי לבצע בהצלחה את התפקיד הרגיש הזה"
חיים טוויל
ב' חשון התשע"ט / 11.10.2018 17:40
עופר וינטר

תת אלוף עופר וינטר מונה היום (חמישי) רשמית למזכיר הצבאי של שר הביטחון, בטקס שנערך בבסיס הקריה בתל אביב.

הטקס נערך במחנה "רבין", במעמד שר הביטחון והרמטכ"ל, מפקדים, בני משפחה ומוזמנים נוספים.

וינטר, ששימש כמפקד חטיבת גבעתי במהלך מבצע "צוק איתן" ולאחר מכן כראש מטה פיקוד מרכז בתפקידו האחרון.

וינטר, בן 47, נשוי ואב לשמונה, היה בעבר מפקד יחידת דובדבן ומפקד חטיבת גבעתי.

וינטר מחליף בתפקידו את תת-אלוף יאיר קולס אשר מילא תפקיד זה במהלך חמש השנים האחרונות. תת-אלוף יאיר קולס יפרוש מהצבא לאחר 31 שנות שירות.

וינטר היה מועמד מוביל לתפקיד מזכירו הצבאי של ראש הממשלה, אך הוחלט בסופו של דבר שלא למנותו לתפקיד.

שר הביטחון, אביגדור ליברמן: "תפקיד המזכיר הצבאי לשר הביטחון הוא מהמורכבים והמשפיעים על ביטחון מדינת ישראל. קולס, אתה אחד הקצינים האיכותיים והערכיים שפגשתי. איש נטול פניות, עם ניסיון ויושר מקצועי שסרגל עקום לידו. תודה על תרומתך העצומה לשר הביטחון ולמדינת ישראל.

"לך עופר יש את כל הניסיון המבצעי והכישורים האישיים כדי לבצע בהצלחה את התפקיד הכל כך רגיש הזה. אין לי ספק שכך יהיה".

ראש המטה הכללי, רב-אלוף גדי איזנקוט: "המזכיר הצבאי לשר הביטחון הוא תפקיד מיוחד, התפקיד מחייב גישה מקצועית, מסורה, נטולת פניות, שמחפשת רק את ביטחון מדינת ישראל. לתפקיד הזה מתמנה היום עופר וינטר. עופר, מפקד שדה מצטיין שעבר את כל התפקידים הקרביים שצה"ל יודע להציע לטובי המפקדים שלו. יש לך את כל הכלים לעשות את התפקיד הזה בצורה מקצועית, ממלכתית, ומההכרות איתך כך תעשה, ואני מאחל לך בשם כל הפורום הצלחה גדולה בתפקיד.

"ההצלחה שלך היא הצלחה של צה"ל ושל ביטחון מדינת ישראל. באופן שבו מבצעים את התפקיד הזה, מתוך ניסיון, יש השפעה גדולה מאוד על העשייה הביטחונית, על העשייה הצבאית, עם אפשרות להשפעה גם במעגלים הרבה יותר רחבים. אני מאחל לך הצלחה גדולה. יאיר, ביצעת את התפקיד למעלה מחמש שנים. השילוב של בסיס כלוחם ובהמשך כקצין מודיעין בתפקידים מרכזיים ביהודה ושומרון בפיקוד המרכז, והאופן שבו ביצעת את התפקיד, מעידים עלייך כאדם, ומעידים עלייך כקצין. אני מביע הערכה גדולה בשם הפורום על שירות ארוך ומפואר".

 עופר וינטר
וינטר עם הרמטכ"ל. צילום: דו"צ

המזכיר הצבאי של שר הביטחון היוצא, תת-אלוף יאיר קולס: "אני מסיים היום שירות של 31 שנים בצה"ל בגאווה גדולה ובסיפוק עצום. דרך ארוכה שהחלה כלוחם בצנחנים, דובדבן ולאחר כך מגוון תפקידי פיקוד, מטה ומודיעין. מצאתי אושר גדול בעשייה ובזכות להיות שותף בשירות קשה ותובעני".

 המזכיר הצבאי של שר הביטחון הנכנס, תת-אלוף עופר וינטר: "מאז סוכמתי לתפקיד המזכיר הצבאי, התחלתי בתהליך למידה בו נחשפתי לחשיבות התפקיד, למרכזיותו, למורכבות שבו ולרגישות הנדרשת. מתוך הבנה זו, אני מקבל על עצמי את התפקיד בענווה רבה ובתחושת שליחות.

"שר הביטחון, אני מודה לך על האמון שנתת בי בבחירתי לתפקיד מזכירך הצבאי, אני מתחייב לעשות כל שביכולתי להיות לך לעזר. הרמטכ"ל, תודה על ההזדמנות להתמודד על תפקיד זה, אני מברך על הזכות לבצעו. קולס, יאיר, אתה איש יקר, בעל ענווה, ישר ואמיץ. תודה לך על כל מה שלימדת אותי, תודה רבה על תהליך חפיפה יסודי ומלמד".

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
אין תגובות