"מתייחס אלינו כאל מטומטמים, כאילו קונים אותנו בחיבוק וניגון"

יוני גרין
|
ב' חשון התשע"ט / 11.10.2018 13:02
מטה שס, אלעד
ש"ס פתחה את מטה הבחירות באלעד במתקפה על ראש העיר שרוליק פרוש • קריספל: "הוא כפוי טובה" • ח"כ מיכאל מלכיאלי: "הוא עשה והביא? מי שהביא באמת עשרות מיליונים לאלעד זה אריה דרעי" • ינון אזולאי: "יש להם את העזות לבוא ולנסות לפלג בתוכנו? איך יתכן שיהודי שמגדיר את עצמו ירא שמים יבוא ויגיד ליהודי אחר 'אל תשמע לרב שלך'? אנחנו גם יודעים לעשות מלחמה. לא ניתן שינסו לפרוץ לתוך הבית שלנו" I צפו בוידאו

תנועת ש"ס פתחה אמש (רביעי) את מטה הבחירות המרכזי שלה באלעד, בהשתתפות יו"ר ש"ס-אלעד וסגן ראש העיר צוריאל קריספל, מנכ"ל ש"ס חיים ביטון, חבר הכנסת מיכאל מלכיאלי וינון אזולאי, ראש מועצת רכסים הנכנס דן כהן, חבר מועצת העיר ירושלים אברהם בצלאל, נציגי ש"ס באלעד ועשרות תומכים ואוהדים.

צוריאל קריספל סיפר באירוע כיצד מרן הגר"ע יוסף זצ"ל קרא לו, כחודש לפני פטירתו, וציווה עליו: 'לך ותושיע את אלעד'.

בהמשך התייחס קריספל לקדנציה האחרונה במועצת העיר: "ניסינו לעשות הכל כדי שלא תהיה מחלוקת, למרות שלא קיימו את ההסכם, פעלנו להגיע לשלום. יו"ר התנועה הרב אריה דרעי השקיע במהלך השנים האלו עשרות מיליוני שקלים באלעד, כל המוסדות של כל החוגים זכו לשיפוצים במאות אלפי שקלים, אירועי תרבות, שיפור פני העיר – והכל מתקציבים שהרב דרעי השיג והביא לעיר.

"אך הייתה פה כפיות טובה לאורך השנים, היה מי שניכס לעצמו את כל ההישגים שלא הוא עמל עליהם".

קריספל התייחס גם לאחדות המבורכת שהושגה בעיר לקראת הקדנציה הבאה- ואמר: "עבדנו רבות והגענו ברוך ה' להסכמות, של כמעט כל הציבור בעיר – ש"ס, דגל התורה ותנועת ישי. אנחנו יוצאים לדרך חדשה של שיתוף פעולה והובלה יחד של העיר.

"הרב פינדרוס הוא איש עשייה מהמדרגה הראשונה, שהיה ראש עיר מוצלח ביותר, ויחד נוביל את העיר חזרה לימיה הטובים, בברכתם של כל גדולי ישראל ובוודאי תהיה סייעתא דשמיא".

מנכ"ל ש"ס חיים ביטון התייחס לצוות שיוביל את מערכת הבחירות: "הקמנו כאן צוות מנצח – הרב אברהם בצלאל, הרב דן כהן ואבשלום אוחיון – שינהלו את מערכת הבחירות יחד עם כל הכוחות. לציבור שלנו מגיע הרבה יותר ממה שנתנו לנו בקדנציה האחרונה.

"תדעו לכם, סגן ראש עיר בהסכם נכון הוא יותר חזק גם מראש עיר, כי ראש עיר צריך לרצות את כולם. המשימה שלנו היא לאחד את כל הציבור שלנו שכולם יבואו ויצביעו לש"ס ולפינדרוס".

ח"כ מלכיאלי נשא נאום חריף ותקף את ההתנהלות של שרוליק פרוש: "על הכל אנחנו מוכנים לסלוח, חוץ מזה שמתייחסים אלינו כאילו אנחנו מטומטמים, כאילו אפשר לקנות אותנו בחיבוק וניגון. אומרים שהוא עשה והביא, מי שהביא באמת עשרות מיליוני שקלים לטובת העיר הוא יו"ר התנועה הרב דרעי.

"בנאדם שמגדיל את תקציב הפרסום שלו בשני מיליון שקל אומר לתושבים: אתם לא מעניינים אותי. כולם יודעים לכמה הערכה הרב דרעי זוכה מכל המערכת הפוליטית, אז תדעו שההסכם שנחתם הוא הטוב ביותר לש"ס, לציבור הספרדי ולאלעד".

ח״כ ינון אזולאי אמר: "אותו ראש עיר קיבל עשרות מיליונים מהמשרדים שהרב דרעי מחזיק, ופועל בכפיות טובה. יש להם את העזות לבוא ולנסות לפלג בתוכנו? איך יתכן שיהודי שמגדיר את עצמו ירא שמים יבוא ויגיד ליהודי אחר 'אל תשמע לרב שלך'? אנחנו חייבים בהכרת הטוב למרן ולכן כולנו נבוא ונעבוד לקדש שם שמים.

"לאורך הקדנציה ידענו לפעול בדרכים של דורון ותפילה, אבל אנחנו גם יודעים לעשות מלחמה. לא ניתן שינסו לפרוץ לתוך הבית שלנו. יש לנו את מרן ראש הישיבה שפסק שפינדרס יהיה ראש העיר וכך נעשה".

אברהם בצלאל, חבר מועצת העיר בירושלים, מונה  לתפקיד יו"ר מטה הבחירות באלעד.