תחקיר דוקומנטרי חושף איך החברה הצרפתית מתייחסת ליהודים בתוכה

שריל אספורטס חנני, שעלתה לפני כ-15 שנים לארץ מצרפת סיפרה בתוכניתה של איילה חסון ב-103fm: "עורכי דין סירבו להגן עלינו בגלל שאנחנו יהודים. אמרנו לנו את זה בפנים"
חרדים 10
א' חשון התשע"ט / 10.10.2018 17:20
פריז, צרפת

תחקיר דוקומנטרי מיוחד שישודר ב-i24News חושף את היחס של החברה הצרפתית ליהודים שחיים בתוכה ומצביע על מלחמה נגד הדמוקרטיה שמתחוללת באמצעות כלים דמוקרטיים.

שריל אספורטס חנני, שעלתה לישראל לפני 15 שנה מצרפת הסבירה בתוכניתה של איילה חסון ב-103fm: "אמנם צרפת היא מדינה סוציאלית שנותנת המון הטבות לאזרחיה אך האנטישמיות היא אחת החסרונות המשמעותיים במדינה. חיים שם הם לא חיים. חוויתי את האנטישמיות הזו מפי המוסלמים שהשתלטו על המדינה. מאז שעזבתי את המדינה זה רק הלך והתעצם".

היא סיפרה: "למדתי בבית ספר יהודי בצרפת. אחותי יצאה מבית הספר והותקפה באלימות על ידי שלוש מוסלמיות ונזקקה לטיפול בבית החולים.

"באחד השיטפונות הגדולים שהיו במרסיי, היה לנו ביטוח אך כל עורך דין סירב להגן עלינו בגלל שאנחנו יהודים. אמרנו לנו את זה בפנים.

"יש לי חברות שעדיין מתגוררות בפריז ואני שומעת מהן סיפורים דומים, אך אני מבינה מדוע הן נשארות שם. קשה לקום ולעזוב את האימפריה בצרפת כשהתעסוקה בישראל היא מורכבת לעולים חדשים. סיר הפרנסה שם, וקשה להתחיל את הכל מבראשית בשלב כזה בחיים.

"הורי בכל זאת עשו את הצעד ועזבו אימפריה גדולה שהייתה להם, עזבו את המשפחה והחברים בצרפת ובאו לישראל. חיינו כמו מלכים בצרפת ועלינו לישראל מתוך ציונות, אך הורי עדיין לא מוצאים את עצמם".

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
אין תגובות