האדמו”ר הפתיע את המנהלים של ‘לאומית’: חובה לפרסם את מה שאתם עושים

הכרעתו של הרבי מסדיגורה ניתנה במהלך ביקור של נציגים מהנהלת 'לאומית' בביתו במסגרת סיור בבתי גדולי התורה • גאב"ד בד"ץ בני ברק: חובה לבצע בדיקות מקדימות למניעת מחלות
חרדים 10
י"ב תשרי התשע"ט / 21.09.2018 02:32

בפרוס השנה החדשה, הגיעה משלחת של נציגי הנהלת ‘לאומית שירותי בריאות’ אל בתיהם של גדולי התורה בבני ברק, על מנת לקבל את ברכתם ועצתם של הרבנים בשאלות העומדות על הפרק ואת הכוונתם בנושאים רפואיים חשובים.

המשלחת, בהשתתפות מנהל מחוז מרכז ב’לאומית’ עודד שטמר, מנהל שיווק ארצי למגזר החרדי אפרים רוזנשטיין, מנהל אשכול בני ברק פישי ויזל, ערן גייזלר מנהל המכירות המחוזי והרופא האזורי ד”ר רנטו פוסמן, פתחה את הסיור בביקור במעונו של  האדמו”ר מסדיגורא.

האדמו”ר הביע התעניינות בנסיבות הטבעיות שגורמות למחלות שונות כגון מחלת הסוכרת, ובדרכים למנוע את התפרצותן. בתשובה לשאלת הרבי מדוע הוא נתקל בשנים האחרונות ביותר מקרים של רגישויות למוצרי מזון שונים, הסבירו אנשי הרפואה כי השינויים בעולם התעשייה והמזון הם הגורמים לכך.

בשלב הבא הפתיע האדמו”ר את הנוכחים בהכרעה נדירה, לפיה חובה עליהם לפרסם את הדברים שהם עושים לטובת הכלל, ציבור הלקוחות בבני ברק בפרט ובכל הערים בכלל, מכיוון ש”יש עניין של פרסום עשיית מצווה”.

הרבי אף התעניין בקצב הצמיחה של ‘לאומית’ בבני ברק, שם הצטרפו לקופה מעל 3,000 לקוחות חדשים ובמגוון השירותים שהיא מעמידה לרשות הלקוחות, בירך את חברי ההנהלה בברכת שנה טובה ואיחל להם שיגדלו מעלה מעלה.

בהמשך הסיור הגיעו הנציגים למעונו של גאב”ד בד”צ בני ברק, הגאון רבי שריאל רוזנברג, שם הציג אפרים רוזנשטיין בפני הרב את השאלות והדילמות עמם מתמודדים הרופאים ב’לאומית’.

הגאב”ד שיבח את שמירת ההלכה וגדרי הצניעות הנהוגים ב’לאומית’, ובירך את חברי ההנהלה שיזכו להיות שליחים נאמנים לבריאות הציבור בעיר בני ברק.

במהלך הדיון הערני שהתפתח במקום הורה הגאב”ד: “זה פשוט שמחובת ההשתדלות יש חיוב לבצע בדיקות מקדימות”, בקרב גברים ונשים בגלאים מתקדמים למניעת מחלות קשות, “כמו שכבר הורו בעבר גדולי הפוסקים, ובראשם מרן הגרי”ש ומרן הרב וואזנר זיע”א”.

משם יצאו חברי המשלחת אל ביתו של ראש ישיבת ‘כסא רחמים’, הגאון רבי מאיר מזאוז. רראש הישיבה קיבל את המנהלים במאור פנים ובירכם בברכת שנה טובה, ושלא תצא תקלה תחת ידם. הגר”מ הביע התעניינות בפעילות ‘לאומית’ בבני ברק, כמו גם בהתרחבות השירותים של הקופה, כולל במרכז הרפואי ‘הר סיני’ הסמוך לישיבתו.

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
אין תגובות