כך השפילה 'דגל' את דייטש • אגו"י: הם גורמים לפיצולים

באגו"י טוענים: "ביום שני בערב, אחרי שעות של דיונים הגענו לטיוטה סופית לקראת חתימה להליכה משותפת לראשות ולמועצה בי-ם - וסוכם שעוד באותו לילה תתקבל הסכמה סופית מטעם ועדת הרבנים של 'דגל' על מנת לחתום" • יוסי דייטש: "לאחר חצות הלילה נותק איתי הקשר - ואז התברר לי בהפתעה מגורמים חיצוניים ש'דגל' הודיעה על תמיכתה בליאון" • באגו"י מאיימים: "לא מן הנמנע שזה יוביל לפיצולים נוספים"
אריה ריבקינד
י"א תשרי התשע"ט / 20.09.2018 15:55
יוסי דייטש

בישיבת 'ועדת השמונה' של ראשי אגודת ישראל, שהתכנסה הבוקר (חמישי) בבני ברק, הוחלט להתמודד בנפרד מ'דגל התורה' בירושלים.

בהודעה רשמית של 'ועדת השמונה' נאמר כי סוכם, ש"לאור ההתנהלות של דגל התורה, אין יותר מקום לוויתורים מפליגים ברשימה כפי שהוצע על ידי אגודת ישראל, ולאור הודעת דגל התורה בעבר שהיא מבקשת להתפצל לקראת הבחירות לשתי רשימות, הומלץ בוועדת השמונה, להורות – לאור עמדת דגל התורה – להיערך להליכה נפרדת למועצת העיר ירושלים".

עוד נאמר בהודעה: "בנוסף לכך צוין, שהתנהלות זו של דגל התורה, וכן האווירה שנוצרה על ידי אישים מטעמה בתקופה האחרונה, לא מן הנמנע שזה יוביל לפיצולים נוספים בערים נוספות ברחבי הארץ, ולדוגמא אף הוזכרו הערים בני ברק, אלעד ובית שמש כמקומות שבהם יש חשש שילכו ברשימות נפרדות – לאור התנהלות דגל התורה – בבחירות למועצת העירייה, זאת כמובן לאחר שתתקיים התייעצות ושמיעת חוות דעתם של מרנן ורבנן גדולי התורה והחסידות".

בישיבה גם הוחלט – כפי שכבר דווח בחרדים 10, כי "המועמד החרדי הרב יוסף דייטש שקיבל את ברכתם של מרנן ורבנן חברי מועצת גדולי התורה, הוא המועמד לראשות העיר ירושלים".

בהודעה נאמר עוד: "בראשית הישיבה דווח בהרחבה על המו"מ המפרך שהיה בירושלים בין נציגי אגודת ישראל ונציגי דגל התורה, שבו היו ויתורים מפליגים שנעשו על ידי אגודת ישראל, בכדי להשיג הסכמה להליכה עם המועמד החרדי לראשות העיר הרב יוסף דייטש, וכן לרשימה משותפת למועצה, כפי שהיה בעשרות השנים האחרונות.

"בישיבת 'ועדת השמונה' דווח על כך שביום שני בערב ח' תשרי, אחרי שעות של דיונים הגיע צוות המו"מ של אגודת ישראל ודגל התורה לטיוטה סופית לקראת חתימה להליכה משותפת לראשות ולמועצה, ואף סוכם בין הצדדים שעוד באותו לילה לאחר חצות תתקבל ההסכמה הסופית מטעם ועדת הרבנים של 'דגל התורה' בירושלים על מנת לחתום על הסכם.

"המועמד לראשות העיר הרב יוסף דייטש, דיווח בישיבה, שלאחר חצות הלילה של יום שני ועד לשעות המאוחרות של הבוקר, של יום שלישי ערב יום כיפור, נותק איתו הקשר, כאשר מנגד התברר לו בהפתעה מגורמים חיצוניים על מציאות חדשה שבה 'דגל התורה' הודיעה על תמיכתה בירושלים במועמד משה ליאון לראשות העיר".

בהודעה של אגודת ישראל גם צוין: "כפי שפורסם, לאור השינוי המפתיע בעמדת 'דגל התורה', יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט הודיע על תמיכת הבית היהודי במועמד לראשות העיר זאב אלקין".

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
אין תגובות