צפו: מפגיני 'הפלג' תוקפים ומנפצים את רכבו של גפני

מפגיני 'הפלג הירושלמי' וקיצונים מחו הערב - ערב יום כיפור - נגד יו"ר דגל התורה, ח"כ משה גפני, ברחוב יצחק ניסים בבני ברק בגלל מה שהם מכנים 'גזירת הגיוס' • המפגינים עצרו את רכבו, פתחו את הדלת, צעקו, היכו על המכונית וניפצו חלון • ח"כים ואישי ציבור גינו בחריפות
חיים טוויל
ט' תשרי התשע"ט / 17.09.2018 22:39

מפגיני 'הפלג הירושלמי' וקיצונים מחו הערב – ערב יום כיפור -  נגד ח"כ משה גפני, ליד ביתו ברחוב יצחק ניסים בבני ברק בגלל מה שהם מכנים 'גזירת הגיוס' .

כאשר רכבו של יו"ר דגל התורה נכנס אל הרחוב, בלמו המפגינים את הרכב, פתחו את הדלת, צעקו קריאות 'רוצח' , היכו על המכונית וניפצו את החלונות.

ח"כ יעקב אשר הגיב לתקיפתו של ח"כ משה גפני על ידי קיצוני הפלג.

"מזעזע לראות את אותם מפגינים אלימים שתקפו בערב היום הקדוש את שלוחא דרבנן ח"כ הרב משה גפני  בנאצות מבישות ובברוטליות, זו תוצאה של חוסר מנהיגות המובילה לשפלות חסרת תקדים שלא היתה מוכרת בציבור החרדי מאז ומעולם", אמר אשר.

יו"ר המחנה הציוני, אבי גבאי הגיב: "האלימות של חבורת הקיצונים מהפלג הירושלמי הערב נגד יו"ר ועדת הכספים, ח"כ גפני, היא מחפירה. אני קורא למשטרת ישראל לעצור באופן מידי את הפורעים ולמצות איתם את הדין".

ח"כ מיכאל מלכיאלי מש"ס: "כואב לשמוע שבערב יום כיפור, אדם עתיר זכויות לעולם התורה כמו ח"כ משה גפני, הותקף בצורה גסה. אין זו דרכה של תורה. מציע לכל אותם שהיו קשורים בעניין, להתנצל לפני יום הכיפורים. בטחוני שח"כ גפני ימחל".

ח"כ ינון אזולאי: "פחות מ-24 שעות ליום כיפור – בזמן שכל עם ישראל מתאחד לקראת היום הקדוש לבקשת מחילה, ישנם כאלו ששכחו שאין יום הכיפורים מכפר על עבירות שבין אדם לחברו ובחרו ערב יום הדין לעשות חילול ה' ולפגוע בצורה מביישת ומזעזעת בשלוחא דרבנן הרב משה גפני.  צריך למצות את הדין עם אותה קבוצה קיצונית ואלימה".

סגן שר הבריאות ח״כ יעקב ליצמן התקשר הבוקר ליו״ר ועדת הכספים ח״כ משה גפני וביקש לחזק את ידיו נוכח התקיפה האלימה והחמורה אמש.

סגן השר ליצמן הודה לו על הפעילות המשותפת למען צרכי הציבור החרדי ובירכו בגמר חתימה טובה.

גם נשיא המדינה התקשר לדרוש בשלומו של ח״כ משה גפני ואמר כי הוא הצטער צער רב לשמע המקרה. "רציתי לעודד את רוחך ולברך בגמר טוב במיוחד לאחר ההתרחשות המצערת והמקוממת שנקלעת אליה. אלימות שכזו לא תעלה על הדעת ולא משנה איזה מאבק היא משרתת".

עידכון: 10:00

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
אין תגובות