ברק איבד את זה: השווה את נתניהו לרודן צ'אוצ'סקו, שהוצא להורג

ראש הממשלה לשעבר השווה את נתניהו לרודן ניקולאה צ'אושסקו שהוצא להורג: "אלה שהעלו אותו, הם אלה שיורידו אותו" • הליכוד: "מיום ליום אהוד ברק מתגלה כתמהוני והזוי. דבריו נגד ראש הממשלה נתניהו הם הסתה לרצח"
אריה ריבקינד
ח' תשרי התשע"ט / 16.09.2018 23:17
אהוד ברק

אהוד ברק ממשיך לתקוף בחריפות את ראש הממשלה: בדברים שנשא באירוע שהתקיים באולם 'צוותא' בתל אביב, אמר ראש הממשלה לשעבר: "קריסתו המוסרית של נתניהו מולידה חוקים שתכליתם היחידה היא סיוע למילוט ראש הממשלה מפרשיות השוחד, המרמה והפרת האמונים שהוא חשוד בהם.

"החוק לחסימת המלצות המשטרה, והחוק למניעת פרסום הסיבות לסגירת תיקים. והחוק הצרפתי וחוק ההקלות במיסוי כולם שיבושים מכוערים תפורים בתפרים גסים של עיקרון השוויון בפני החוק. זה ביטוי להידרדרות ערכית שעוסקת כבר לא בטובת האזרחים אלא בסגידה למנהיג מושחת לכאורה.

"סיפורנו מזכיר את ילנה וניקולאי צ'אוצ'סקו יותר מאת חברת המופת והאור לגויים ולאן נוליך את הבושה. העם והאזרחים שהעלו את נתניהו לשלטון הם שיורידו אותו משלטון שמבזה את העם ואת האזרחים. הכוח הוא אצל האזרחים והם שישימו קץ לבזיון הזה".

כשנשאל ברק על ידי הקהל האם תומך בפריימריז או בכל שיטה אחרת שבה יעמדו לבחירה כל מנהיגי המרכז – שמאל והאם ישתתף, השיב בערבית משפט שתרגומו: "מהפה שלך לאלוהים".

מהליכוד נמסר בתגובה לדברי ברק: "מיום ליום אהוד ברק מתגלה כתמהוני והזוי. דבריו נגד ראש הממשלה נתניהו הם הסתה לרצח. ברק פשוט איבד את זה".

ניקולאה צ'אושסקו, אליו השווה ברק את נתניהו, עמד בראש המשטר הקומוניסטי ברומניה והוצא להורג יחד עם אשתו אלנה במהפכה בשנת 1989.

זו לא הפעם הראשונה שברק משווה את נתניהו למנהיג שסיים את שלטונו במוות. בחודש יוני האחרון השווה ברק את נתניהו ורעייתו למלך צרפת לואי ה-16 ואשתו מרי אנטואנט, שהוצאו להורג בגיליוטינה באשמת בגידה בשנת 1793.

ברק כתב אז בטוויטר: "כשהגיעו הטענות על השחיתות ומחסור, הוא אמר: לא יהיה כלום כי לא היה כלום. רעייתו אמרה: אם אין להם לחם שיאכלו עוגות. לא עזר להם ביום הדין".

הדפס כתבה

2 תגובות

הוסף תגובה חדשה
  אהוד ברק
  17/09/2018 20:53
  משתמש אנונימי (לא מזוהה)
 1. הגרוע מבין ראשי הממשלה שהיו לישראל, מסיט ללא בושה.

 2. אם ,,,,
  02/10/2018 20:38
  יאיר
 3. מה היה קורה בתשקורת השמאלנית אילו ראש הממשלה נתניהו היה משווה בין ברק לרודן צ׳אושסקו,,,,,,