תושבי צהלה: אל תשכירו לחב”ד דירות • תושבת: בורות ורשעות

תושבים בשכונת צהלה בצפון תל-אביב הקימו 'ועד פעולה' במטרה למנוע השכרת דירות לחסידי חב"ד בשכונה • אחד התושבים: "אתה רוצה שיקרעו לילדה שלך את החולצה ויתנו לה מכות?" • לאחר הפרסום והגינויים, חברי 'ועד הפעולה' סגרו את קבוצת הוואטס-אפ - ועברו לפלטפורמה חדשה
אליעזר היון
ד' תשרי התשע"ט / 13.09.2018 13:52

מאבק נוסף בין חסידי חב”ד לגורמים חילונים בתל-אביב? קבוצת תושבים בשכונת צהלה והמשתלה יצאה בקריאה שלא למכור או להשכיר דירות לחרדים בשכונה התל-אביבית.

לפי דיווח של יאיר שרקי ב’החדשות’, התושבים פתחו במלחמה לאחר שלדבריהם חסידי חב”ד פנו לילדים בראש השנה והציעו להם לשמוע שופר, תוך הבטחה של “ממתק לכל ילד שיגיע”.

במסגרת המאבק, הפעילו תושבי צהלה לחץ על מתווכי הנדל”ן בשכונות שלא לעבוד עם חרדים ואף לא להיענות כלל לפניות של חב”ד.

התושבים, שבקשו להקים ועד שיפעל באופן מאורגן נגד “כוונת ההשתלטות” כדבריהם, גם פתחו קבוצת וואטסאפ ייעודית, שנקראה תחילה “נעצור את כניסת חב”ד לצהלה” ובהמשך עודן שמה ל”פעילות חב”ד בצהלה ובמשתלה”.

בשיחה עם ‘החדשות’, אמר אחד מהתושבים: “השכונה שלנו סומנה. יש עכשיו נכסים, לפחות שניים, שהושכרו לשליחי חב”ד, שבאו פתאום, שכרו דירה בלב שכונה חילונית לגמרי. דפוס פעולה ידוע, שנכנסים בשקט בשקט לשכונות חילוניות לגמרי ואז מבקשים פתאום שטחים ציבוריים לעשות מקווה ובית כנסת. צריך להביא למודעות של אנשים בשכונה שיש כרגע מהלך של חב”ד. צריך לעשות את כל הכלים המשפטיים כדי לעצור את זה”.

כשנשאל התושב על ידי יאיר שרקי האם היה מתנגד גם להשכיר דירות לערבים השיב בשלילה – ואמר: “אתה יודע מה ההבדל, הם לא באים לשנות את הצביון של השונה, אתה רוצה שיבואו ויאסרו נסיעה ברחוב שלך בשבת, שיצעקו לבת שלך וירדפו אחריה ויקרעו לה את החולצה ויתנו לה מכות”…

שרקי המשיך להקשות: “אבל כל הדברים האלו לא קרו למיטב הבנתי בצהלה”.

“מה זה לא קרו בצהלה כי הם עדיין לא שינו את הצביון אבל זה עכשיו המהלך”, השיב התושב.

“חב”ד הם אנשים נהדרים”

הפרסום במהדורה המרכזית של ‘החדשות’ עורר, כצפוי, סערה וגינויים רבים, ומנהלי הקבוצה בוואטס-אפ  החליטו להודיע על סגירתה וגם לפרסם סוג של התנצלות. “מתוך דאגה וסערת רגשות החלטנו לסגור את קבוצה ולהמשיך את הפעילות הלגיטימית שלנו נגד נסיונות אפשריים לשינוי הצביון החילוני של השכונה בדרכים אחרות.

“חשוב להדגיש שלא היו לנו כוונות לגלוש לאלימות מילולית, אבל כמו שכולם יודעים האצבע קלה על המקלדת ונורא קל לגלוש לאלימות מילולית כשמתקשרים דרך הודעות בווטסאפ ולא בשיחה פנים אל פנים.

“חשוב לי גם להדגיש שאין לנו ענין אישי ו/או גזעני נגד אדם כזה או אחר, אלא נגד אג’נדה שנתפסת בעינינו כמאיימת על אורח החיים שלנו.

“אני בטוח ששליחי חב”ד הם אנשים נהדרים, שפועלים מתוך כוונה טובה ומתוך תחושה של שליחות ובטוחים שמעשיהם מקרבים לבבות מקרבים את הגאולה ואת ביאת המשיח”.

עם זאת, גורמים בשכונה אומרים בשיחה עם חרדים 10, כי “הם עברו לקיים את השיח שלהם במקום אחר. פתחו את הפלטפורמה הגזענית הבאה”.

התגובות: אנטישמיות וגזענות

עורכת הדין כינרת בראשי, פליליסטית מוכרת ותושבת שכונת המשתלה, הגיבה לפרסום בחריפות – וכתבה לתשוב שהתראיין בכתבה: “יצא לי לשמוע את הנימוק הגזעני שלך בחדשות ערוץ 2. לו אני חסידת חב”ד היית חוטף תלונה במשטרה על גזענות… הערבים לא ירצו לסגור כבישים… צודק. גם החב”דניקים לא עושים את זה. זה שעשו את זה בבית שמש ומאה שערים לא הופך את כלל החרדים לחשוכים…

“בני טובים [אלק] חלקם מסתובבים סביבך בשכונה הצפונית היוקרתית. כאלו שביצעו עבירות חמורות… שימוש בסמים ועוד מיני עבירות שהיו מביישות כל הורה איתו תשמח להתגורר.

“כתושבת השכנה אני נבוכה לשמוע אנטישמיות גזענות בורות ורשעות מפי תושבי השכנים שלי”.

גם יו”ר מרצ לשעבר זהבה גלאון כתבה על ציוץ של יאיר שרקי: “הסיפור הזה ראוי לכל גינוי”.

הדפס כתבה

2 תגובות

הוסף תגובה חדשה
  מזכיר תקופות חשוכות בהיסטוריה
  13/09/2018 16:50
  עצוב
 1. כמו ועדת האכלוס בביתר ובמקומות בהם חרדים לא נתנו לאחרים, חרדים גם, לגור ביישוב שהוקם. ובאותו תירוץ, של שינוי צביון השכונה.
  כפי שנאמר על ידי חכמים מאיתנו, אין הגמל רואה את דבשתו, רק כשאנו מרגישים את זה מצד אחרים כולם מתעוררים, אנחנו עושים את זה בעצמנו ולנו מותר לעשות את זה, לאחרים אסור

 2. תלונה למשטרה עכשיו
  14/09/2018 08:12
  סולו
 3. מה זה שנותנים לילד ממתקים בלי אישר ההורים? יש מדינות באירופה שזה כלא