עתירה נגד רובינשטיין: מונע פרסום מודעות ביקורת עליו

אלי זלמנוביץ, אב לילד בעל צרכים מיוחדים, ביקש לפרסם מודעות עם ביקורת על מאיר רובינשטיין בלוחות המודעות של ביתר עלית • אלא שהזכיין הודיע: העירייה אינה מאשרת • "ההחלטה פוגעת אנושות בחופש הביטוי ונובעת משיקולים זרים שמתאימים למשטרים אפלים"
חיים טוויל
ג' אלול התשע"ח / 14.08.2018 16:14
מאיר רובינשטיין

עתירה מנהלית נגד ראש עיריית ביתר עלית: בבית משפט לעניינים מנהליים ביהודה ושומרון הוגשה עתירה כנגד מאיר רובינשטיין. הסיבה: לא מאפשר הדבקת מודעות ובהם דברי ביקורת עליו בלוחות המודעות העירוניים.

העותר, אלי זלמנוביץ, תושב העיר החרדית ביתר, אב לילד בעל צרכים מיוחדים ויו"ר ועד ההורים במוסד לחינוך מיוחד, פנה באמצעות עו"ד איתמר בן גביר לבית המשפט בדרישה לאפשר לו להדביק מודעות בהם מופיע ראיון עיתונאי עם עורך דין בועז פייל, המייצג את ההורים של ילדי החינוך המיוחד בביתר.

ההורים מטיחים ביקורת בראש העיר על רקע הטענות כי הילדים לומדים בתת-תנאים, כדבריהם.

זלמנוביץ פנה לזכיין המקומי המפרסם בלוחות המודעות, אך הזכיין הודיע כי העירייה אינה מאשרת את הדבקת המודעות.

בעתירה מפורטת חלופת מכתבים בין זלמנוביץ ועורך דינו בן גביר לבין הזכיין, דובר העירייה וראש העיר. בעתירה נטען כי ראש העיר מבקש להשתיק ביקורת חוקית ולגיטימית נגדו.

העותר טוען  כי ההחלטה שלא לאפשר הדבקת מודעות, ובהם ביקורת על ראש העיר, פוגעת אנושות בחופש הביטוי ונובעת משיקולים זרים שמתאימים למשטרים אפלים.

"לוחות המודעות אינן רכוש פרטי של מאיר רובנשטיין וראש עיר אשר מתנהג בצורה כזאת, לא רק שפועל בצורה בלתי סבירה באופן קיצוני וממניעים זרים, אלא שגם מבקש להשתיק ביקורת נגדו, במיוחד לקראת הבחירות הקרבות ובאות", טוען בן גביר.

אלי זלמנוביץ אמר: "ראש העיר צריך להתרגל שהוא נבחר ציבור כפוף להוראות החוק וביתר אינה מערב פרוע".

יצויין, כי רק לפני מספר שבועות התקבלה תביעה של עמותה מקומית נגד עיתון שלא רצה לפרסם מודעות, בשל הטענה כי בעלי העמותה מסוכסכים עם ראש העיר.

העמותה הגישה, באמצעות עו"ד בן גביר, תביעה ובית משפט השלום בבית שמש חייב את העיתון לשלם סכום של עשרים וחמישה אלף ש"ח בגין אי פרסום המודעה והתנכלות על רקע פוליטי.

תגובת ראש העיר טרם התקבלה. לכשתתקבל – נפרסמה.

הדפס כתבה

2 תגובות

הוסף תגובה חדשה
  איזה זלמנוביץ?
  15/08/2018 01:04
  שואל ומשיב
 1. איזה זלמנוביץ?
  נכד של הרב מעכו?
  אחיין של הרב אשר וייס?

 2. נמאס כבר מרובינשטיין
  15/08/2018 11:02
  שעי'
 3. יותר ויותר אני שומע מעסקנים ותושבים שמדובר בטיפוס מעורר דחיה.