'חשבתם שלא נכנס? ניצחנו': 'עוצמה' צעדו באום אל פחם

פעילי 'עוצמה יהודית' צעדו בצהרים בתוך שכונת הוילות של אום אל פחם ונשאו דברים • ד"ר מיכאל בן ארי: "אם רוצים לחסל את הטרור צריך לנפץ את ערוגות הטרור במסגדים" • בן גביר: "מי שנאמן לישראל אהלן וסהלן, מי שמבקש למחוק את המדינה - צריך להיכנס בו" • צפו
חיים טוויל
כ"ח אב התשע"ח / 09.08.2018 15:43

פעילי 'עוצמה יהודית'  הפגינו היום בצהרים בעיר אום אל פחם. הפעילים, בראשות ד"ר מיכאל בן ארי ועו"ד איתמר בן גביר, צעדו בתוך שכונת הוילות של אום אל פחם ונשאו דברים.

ד"ר בן ארי אמר, בין היתר: "אם רוצים לחסל את  הטרור צריך לנפץ את ערוגות הטרור במסגדים שמשמשים קרקע פוריה הסתה והמרדה נגד ישראל".

עו"ד איתמר בן גביר אמר: "צהריים טובים תושבי אום אל פחם. ניצחנו. הגענו לכאן אחרי שחשבתם שלא ניכנס לעיר. מי שנאמן לישראל אהלן וסהלן, אך מי שמבקש למחוק את המדינה, פוגע בשוטרים דרוזים שמייצגים את ישראל ומסית – צריך להיכנס בו והפעיל כלפיו יד קשה".

400 שוטרים איבטחו את הצעדה והמשטרה סגרה לסירוגין את כביש ואדי ערה.

מהמשטרה נמסר: "משטרת ישראל אפשרה היום את קיומה של מחאה באום אל פחם, לאחר שקבעה תנאים המאפשרים את מימוש זכות המחאה לצד שמירה על הסדר הציבורי, כאשר מאות שוטרים, לוחמי יס"מ ומג"ב סיימו לפני זמן קצר לאבטח את המצעד.

"מאות שוטרים אבטחו את האירוע, בו נכחו כמה עשרות משתתפים, אשר צעדו בתוך אום אל פאחם, לאחר שהוכנסו באופן מתואם באמצעות אוטובוס מיוחד ובהתאם המצעד הסתיים ללא כל אירוע חריג".

ההפגנה התקיימה באישור המשטרה, לאחר שיום לפני דיון בבית המשפט העליון בעתירת אנשי 'עוצמה יהודית' בדרישה לאפשר להם לקיים מחאה מול מסגד 'אל פרוק', ממנו יצאו שני רוצחי השוטרים בני העדה הדרוזית בהר הבית, לפני יותר משנה – חזרה בה המשטרה מעמדתה והודיעה, כי תאפשר את ההפגנה בתוך אם אל פחם.

העתירה לבג"ץ הוגשה לאחר שלפני כשנה, בעקבות הפיגוע בהר הבית שבו נרצחו השוטרים האיל סיתאווי וכמיל שנאן בידי שלושה מחבלים תושבי אום אל-פחם, ביקשו בעוצמה יהודית להפגין בעיר הערבית, אך נבלמו על ידי המשטרה.

לפני כארבעה חודשים ניסו פעילי 'עוצמה' להגיע שוב לעיר, אך המשטרה מנעה זאת מהם ועצרה אותם בכביש 6.

בתגובה לכך עתרו פעילי הימין לבית המשפט העליון, ובאמצעות עו"ד איתמר בן גביר, היועץ המשפטי של תנועת עוצמה, נטען כי מדובר בפגיעה בחופש הביטוי ובחופש התנועה.

בסוף השבוע שעבר היה אמור להתקיים דיון בבית המשפט העליון בעתירה, אלא שמספר ימים לפני כן, כאמור, פנו בפרקליטות ובמשטרה לעו"ד בן גביר והודיעו כי המשטרה חוזרת בה מההחלטה שלא לאפשר הצעדה.

הדפס כתבה

5 תגובות

הוסף תגובה חדשה
  חרפה
  10/08/2018 05:59
  מוחמד
 1. פלסטין תשאר פלסטין ומדינת ישראל לא שלכם אלה לעם היהודי שמושיט את ידו לשלום ורוצה לחיות בדו קיום . חבל שפרצופים האלה מכפשים את שמה של משינת ישראל .

 2. לא נכנסתם ולא כלום
  10/08/2018 14:40
  חאלד
 3. לא נכנסתם .בסך ,כל כביש בשכונה אחורית לחירבה שייכת מונצפלית .לאום .אל פחם. הרחק 8ק,ם מהעיר.
  אם תבקשו בכבוד לכנס לעירייה כאורחים בכבוד אהלן וסהלן .כבוד אורחים בראש.אבל לא פרופקציה

 4. לא נכנסתם
  10/08/2018 14:57
  חאלד
 5. חשבתם שנכנסתם .טעיתם .בס,כל פאתי הכפר לחירבה רחוקה מהעיר 8ק,ם שייכת לעיר מונצפלית .אם תבקשו לכנס לעירייה כאורחים בכבוד תתארחו .לשבת ולדבר .לא פרובוקציה.

 6. מה הרווחתם ? עוד שנאה
  10/08/2018 17:00
  דר אדם
 7. מה ההישג המוסרי והאנושי שקיבלתם ?
  אתם נראים כמו חולי נפש ומסכנים אבל מסוכנים ואתם כלי בידי הממשל הרקוב

 8. לא נכנסתם ולא בטיח
  11/08/2018 20:12
  מחמוד
 9. בסך הכל הגעתם לכפר עקאדה המרוחק כמה עשרות ק"ם מ א א פחם יא גזענים יא אפסים