נוסעים לחו"ל? איזו מזוודה כדאי לכם לקחת וכיצד לארוז נכון • טיפים

מאות אלפי ישראלים טסים במהלך השנה ובקיץ בפרט, לחופשות שונות בעולם • כולם, ללא יוצא מן הכלל, לוקחים בוודאות פריט אחד - מזוודה על כל סוגיה השונים • אבל איזו כדאי לקחת?
תמי גיל
כ"ו אב התשע"ח / 07.08.2018 15:54
yahaz hul

מאות אלפי ישראלים טסים במהלך השנה ובקיץ בפרט, לחופשות שונות בעולם.

מספר הנוסעים שעוברים ועוד יעברו הקיץ בנתב"ג משקף עלייה של 15% בהשוואה לקיץ 2017, וגידול של עשרות אחוזים מאז שנת 2013 – אז החלה רפורמת "השמיים הפתוחים". בחודש אוגוסט עצמו צפויים לעבור בנתב"ג כ-90-100 אלף נוסעים ביממה.

בכל אופן עובדה אחת היא ללא עוררין: כולם, ללא יוצא מן הכלל, ייקחו בוודאות פריט אחד – מזוודה על כל סוגיה השונים.

"שוק המזוודות ותיקי הנסיעות  בישראל מגלגל בין 80-100 מיליון שקלים בשנה. שוק זה מאז תחילת הרפורמה, נמצא במגמת התרחבות, בעיקר בשל היותן של  הנסיעות שגורות וזמינות יותר. רכישת מזוודות נחשבת אצל הצרכן הישראלי כרכישה מתוכננת ומוקפדת. הישראלים מקדישים זמן רב לבחינת הדגמים והעיצובים ולהשוואת המחירים בטרם הם מבצעים את הרכישה", אומרת ירדן ווקס, מנכ"ל סמסונייט ישראל.

לדבריה, "בחירת המזוודה הנכונה יכולה להשפיע ולהוזיל את עלויות הטיסה. עליית מחירי הדלק משפיעה כמובן על דלק המטוסים  וחברות התעופה כבר לא מתפשרות על המשקל העודף  (overweight). לכן עלינו לדעת כיצד לארוז בחוכמה, ואיזו מזוודה לבחור על מנת לחסוך תשלום נוסף לחברות התעופה, ולהתארגן ביעילות לחופשת החורף.  50% ממחיר כרטיס הטיסה שלנו הוא הדלק, בוא לא נכנס להוצאות מיותרות ונארוז בחוכמה. בנוסף ישנן את  חברות ה-Low Cost , המציעות טיסות זולות עם משקלי מזוודות מצומצמים".

yahaz 3

היא מציעה מספר טיפים כיצד לארוז נכון לחופשה קצרה:

• בעונת החורף יש לבחור מזוודה במידה הגדולה ביותר, אך המותרת במידותיה על פי חברת התעופה בה בחרתם לטוס.

• מומלץ להתמקד ולהצטייד במעיל אחד בלבד ובהלבשה נלווית חמה במיוחד לצורך הנסיעה בעונה הקרה. להצטייד בחולצות תרמיות, גרביים חמות, מחממי אוזניים, כפפות וצעיפים – פריטים אשר אינם תופסים נפחים גדולים במזוודה.

• כמובן כשנוסעים לחו"ל אי אפשר להימנע משופינג, ולכן מומלץ לקחת תיק-נסיעות גדול אך מתקפל בצורה ייחודית שלא תופסת נפח גדול במזוודה, למוצרים נלווים/חיוניים לנסיעות כגון מוצרי נוחות – כריות, כיסויי עיניים, גרביים, שרוולי כסף, מנעולים, כיסויים למיניהם – למצלמות, מחשבים ניידים, טלפונים ו….כמובן אותם תיקי-נסיעות מתקפלים, דקים אך חזקים במיוחד ובמבחר גדלים לצרכים נפלאים כגון השופינג.

• מספר גדול של תאים יסייע בהחלט בארגון הפריטים השונים המאוכסנים במזוודה. תאים אטומים יעזרו להגן על תוכן המזוודה מפני בקבוקים שנפתחו או בגדים רטובים. מזוודות רבות מצוידות במקורן בשקי-כביסה ושקי-נעליים להפרדה נוחה.

•מומלץ לבחור מזוודה עם מערכת הרחבה: מזוודה בעלת מערך הרחבה עם מערכת רוכסנים כפולה תאפשר לנו להגדיל את נפח המזוודה בעת הצורך בכ- 25% מנפחה.

• לנסיעות קצרות – מבחר גדול של מזוודות טרולי עליה למטוס 4 גלגלים במידות 55 ס"מ/20 אינצ' בעיצובים שונים – החל מתא שנמצא בחלקה העליון של המזוודה, שם ניתן לשים כרטיסי הטיסה ושאר המסמכים הנדרשים ספציפית לטיסה, תאים חיצוניים גדולים ומערכים פנימיים נוחים לאריזה, כאמור לנסיעות קצרות.

• לנסיעות-עסקים: מבחר מזוודות טרולי עליה למטוס 4 גלגלים בגובה של 56 ס"מ/21 אינצ', עם הרחבות לנפח. פנים המזוודות – מערך חליפון, שקי-כביסה ונעליים. מזוודות עסקים אלו מגיעות לנפחים של 51.5 ליטר.

בחירת מזוודה: האם עדיפה מזוודה קשיחה או מזוודה רכה?

כמובן לפי נוחיות-אישית.

מזוודה קשיחה היא עמידה יותר לשמירה על דברים קשיחים ארוזים, לעיתים משקלה הנתון גבוה מעט ממשקל מזוודה רכה ממוצעת. במידה והמזוודה עשויה מפוליפרופילן – חומר חזק ועמיד במיוחד; יחד עם זאת לסמסונייט קטגוריה ייחודית של מזוודות קשיחות העשויות בטכנולוגיית ה- CURV  - עשויות פלטות סיכוך סיבים של פוליפרופילן, שומר על ייחודו של החומר הנ"ל, חזק ועמיד ומפחית משקל המוצרים בטכנולוגיה זו.

בסדרות המפורסמות העשויות טכנולוגיה זו, למשל  –  Cosmolite & Lite-Shock, יוכל הנוסע למצוא מזוודות טרולי עליה למטוס החל ממשקל של 1.7 ק"ג ועד למזוודות לנסיעות משפחתיות – 3.4 ק"ג למזוודות בנפח של 144 ליטר.

ובאשר למזוודה הרכה  – זו תהיה  בדרך כלל בעלת נפח גדול יותר ולרוב עם עד 25% נפח נוספים במתרחבות ומלאה בכיסים – אך פגיעה יותר בפני הטלטלות  והטיפול של חברות התעופה המחכות לה בדרך.

 y

צילום: יחצ חול

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
אין תגובות