העלילה: נוער השוליים לא תקף את הנער החסידי באלעד • דבר המערכת

סמוך לכניסת השבת, עלה מחקירת המשטרה: הנער החסידי בדה את כל הסיפור מלבו והטיל את האשמה על נערי שוליים - מה שגרם להם עוול גדול בעת סיקור הפרשה • גם מי שהטיחו האשמות כי לא קיימת פעילות עם בני הנוער היו נמהרים מדי
דוד רוטנברג
י' אב התשע"ח / 21.07.2018 23:19
נוער

ביום שישי בבוקר סער הרחוב החרדי: לפי הדיווחים ארבעה צעירים, נוער שוליים, התעללו בנער חסידי בן 13 בעיר אלעד בשעת ערב של ליל שישי, בעת שצעד בגינה ציבורית בחלקו העליון של העיר החרדית, קרעו את החליפה שלו, גזרו את שתי פיאותיו – והתעללו בו.

המשטרה, כמובן, מיד הוזעקה, ופתחה בחקירה.

בשיחה מיוחדת של האב עם אתר חרדים 10 – הוא גולל את שאירע על פי גרסת בנו: "הבחור, ילד בגיל 13 וחצי, הלך לתפילת ערבית, יש שם פארק. זה מקום חשוך, הייתה שם קבוצה של נוער שוליים, ארבעה חבר'ה, הם קראו לילד שהיה לבד, 'בוא הנה'. הוא לא התייחס והמשיך ללכת רגיל, ואז הם תפסו אותו ומשכו אותו, העלו אותו על עץ, בעזרת בעיטות באגרופים. על העץ יש משטח כזה, שם גזרו לו את הפאות המסולסלות היפות שלו, לקחו ממנו את הכובע את החליפה ואת המשקפיים, והעיפו אותם לאתר הבניה הסמוך. הגיעה משטרה ולקחה פרטים ומצאה את הפריטים".

אלא שכמה שעות אחר כך, סמוך לכניסת השבת, עלה מחקירת המשטרה – שנוהלה בנחישות – כי הנער החסידי בדה את כל הסיפור מלבו והטיל את האשמה על נערי שוליים, כביכול הם שביצעו את המעשה.

הסיבה מדוע נגזזו פיאותיו של הנער נעוצה בעניין פנים משפחתי.

אבל, מי שבעיקר נגרם להם עוול גדול בעת סיקור הפרשה – למרות שכלי התקשורת רק ביצעו את עבודתם ודיווחו את הידוע על שהתרחש – הם נערי השוליים המתגוררים בעיר אלעד. הייתה זו הטחת האשמה חמורה במיוחד, על לא עוול בכפם, במי שגם כך מהווים שק חבטות של הציבור.

הפרשה הזניקה מיד אל אור הזרקורים את ההתמודדות הלא פשוטה של הרשויות המקומיות עם נוער השוליים, שרבים מהם, רבים מדי, ממלאים את הרחובות בערים החרדים.

היו מי שהאשימו כי הטיפול בהם מוזנח. "מהיכן זה מגיע למען ה', מה זה אומר לנו כהורים, כמחנכים, כרשות מקומית? איך קורה כזה מצב? מה בדיוק עבר להם בראש? מהיכן השנאה הזו? מה הם רצו להביע? ועל מי בדיוק הם כועסים כאשר דבר כזה יוצא מתוכם? אין ספק שהם זקוקים לטיפול ועזרה באופן דחוף", אמר סגן ראש העיר אלעד צוריאל קריספל, יו"ר סיעת ש"ס המקומית.

קריספל גם מתח ביקורת על ראש העיר אלעד, ישראל פרוש:  "הבעיה היא חוסר המעש והטיפול כיאות בבני הנוער, יש יותר מדי בלגן בתחום הזה, ראש העיר לצערי לא נותן לאף אחד לגעת בתחום הזה, תיק הנוער שייך לראש העיר. והמצב, לצערי, לא מרנין לא עם הנערים ולא עם הנערות, זה הולך מדחי אל דחי".

גורם בכיר בעיריית אלעד בוחר שלא לעורר כעת מדנים. אבל, הוא הדגיש: "אנשים רצו להסית ולצעוק שאין פעילות בקרב בני הנוער. ככה זה כשהפוליטיקה מסמאת את עיניהם ובשביל כותרת הם רצים ומפיצים הסתה והשמצה בערב תשעה באב. אולי עכשיו הם ילמדו לקח".

הדפס כתבה

2 תגובות

הוסף תגובה חדשה
  לא מתאים בט באב
  21/07/2018 23:37
  משתמש אנונימי (לא מזוהה)
 1. לא מתאים

 2. תקיפה באלעד
  23/07/2018 01:32
  משתמש אנונימי (לא מזוהה)
 3. שמדובר בילדים לא חרדים יודעים יפה מאוד לטפל בהם ולבוא בערב שבת לקחת אותם לחקירה אני מצפה ממשטרת ישראל כמו שידעה יפה מאוד לשלוח שוטרים לקחת את הנערים לחקירה בערב שבת שיקחו את הנער ויחקרו אותו וימצו את הדין איתו על עלילות שוא ויבואו להתנצל על העול שגרמו בערב שבת