כתב אישום: המצילה לא הצילה, הילדה החרדית בת ה-6 טבעה למוות

כתב אישום הוגש נגד מצילה בבית מלון בירושלים בגין גרימת מותה ברשלנות של ילדה בת 6 מרחובות, בדצמבר 2015 • לפי האישום, המצילה הייתה עסוקה בשיחת טלפון ולא שמה לב למתרחצים • רק לאחר שמתרחצת אחרת משתה את הילדה מהמים, המצילה ניסתה לבצע בה פעולות החייאה
חיים טוויל
ה' אב התשע"ח / 17.07.2018 12:27
צוללן, בריכה

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה לבית משפט השלום בעיר כתב אישום, בגין גרימת מוות ברשלנות, נגד צעירה בת 27 שעבדה כמצילה בבריכה בבית מלון בירושלים.

על פי כתב האישום, באחד מימי חודש דצמבר 2015 היתה המצילה במשמרת בבריכה, ישבה כל העת בעמדת המצילה, לא הסתובבה בשטח הבריכה כדי להשגיח ולבחון את המתרחש במים, ואף לא קמה ממקומה למצב עמידה באופן שיאפשר לה להשגיח על המתרחצים ולהתבונן על המתרחש במים.

לפי כתב האישום, בשעה שהנאשמת הייתה עסוקה בשיחת טלפון, היא לא שמה לב לכך כי ישנן בנות קטינות במים העמוקים. היא לא העירה להן, לא השגיחה עליהן ולא עשתה דבר כדי למנוע זאת.

בשלב מסוים, טבעה ילדה בת 6, ממשפחה חרדית ברחובות, באזור המים העמוקים – במרחק של מטרים בודדים מעמדת המצילה.

הנאשמת, שדעתה הייתה נתונה באותה עת לשיחת טלפון הארוכה שאותה קיימה קודם לכן, לא שמה לב לטביעת הילדה.

אחת המתרחצות אשר הבחינה במתרחש צללה במי הבריכה ומשתה את הילדה ממקום הטביעה.

משראתה זאת המצילה, קמה ממושבה, רצה לעבר האישה והחלה להנשים את הילדה ולנסות להחיותה במשך דקות ארוכות, לאחר שכתוצאה מהטביעה הקטינה איבדה את הכרתה והפסיקה לנשום.

הילדה פונתה במצב קריטי ללא דופק ונשימה לבית החולים 'שערי צדק' בירושלים, כשהיא מונשמת ומורדמת, ללא הכרה. כחודש לאחר מכן היא נפטרה.

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
    מזעזע
    17/07/2018 12:59
    אסתי
  1. ברוך דיין האמת