דודי אמסלם: "הדבר היחיד שאני מפחד ממנו זה הקב"ה"

"אין משבר לגבי חוק הלאום. ביום רביעי נעביר את החוק במליאה. לא מכיר את התנגדות החרדים" • על הגיוס: "הציבור החרדי צריך להבשיל עם החוק הזה והוא זקוק לזמן. לא חושב שבית משפט צריך להתערב" • ומה השיב כשנשאל אם הוא לא חושש להיות כה קרוב לראש הממשלה?
אריה ריבקינד
ד' אב התשע"ח / 16.07.2018 17:21
דודי אמסלם

יו"ר הקואליציה, ח"כ דוד אמסלם, קיים היום (שני) שיחה עם כתבים בכנסת והתייחס למחלוקות סביב חוק הלאום וחוק הגיוס.

בשיחה אמר אמסלם: "אין משבר לגבי חוק הלאום. ביום רביעי נעביר את החוק במליאה. לא מכיר את התנגדות החרדים ואם יש להם בעיה, שיביאו אותה בפני הוועדה שעוסקת בחוק".

אמסלם, העומד בראש הוועדה המכינה את חוק הגיוס לאישור בקריאה ראשונה ושניה  אמר על הליכי החקיקה ובקשת הדחייה מבג"ץ: "מדובר בחוק טוב וצריך להתכנס לנקודה שטובה לכל עם ישראל וגם לחרדים. הציבור החרדי צריך להבשיל עם החוק הזה ולשם כך הוא זקוק לזמן. אני לא חושב שבית משפט צריך להתערב בחוק כזה".

הוא הוסיף, "אני מקווה שבשבעת החודשים הבאים נעביר את החוק. אי אפשר לכפות חוק גיוס, אלא צריך להשיגו בדיאלוג. גם אם בג"ץ לא יקבל את בקשת הדחייה, אף חרדי לא יגיע לבקו"ם".

עם זאת, הוא הדגיש: "אם החרדים ירצו לצאת הממשלה, הם יצאו ממנה בלי חוק גיוס".

אמסלם נשאל אם הקדמת הבחירות עומדת על הפרק – והשיב: "אנחנו לא נמצאים לקראת בחירות".

כשנשאל על הסקרים שמציבים את  השרה איילת שקד בראשות הליכוד, הגיב: "אני מעריך ואוהב את השרה שקד. אינני מתעסק בעניינים של הבית היהודי ולא רוצה לגרום למהומות שם".

כשנשאל: אתה לא חושש להיות כל כך קרוב לראש הממשלה? – הגיב: "הדבר היחיד שאני מפחד ממנו זה הקדוש ברוך הוא".

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
    תותח על
    16/07/2018 17:57
    מנחם כהן
  1. תעיפו את המפכל