האב שרקטה פגעה בביתו: "הבנות היו מלאות בדם" • צפו

אהרון בוכריס, אב המשפחה שרקטה פגעה בביתו בשדרות, משחזר ממיטת האישפוז בבית החולים: "ישבנו בסלון, לא הייתה אזעקה. כל הבית היה עשן וזכוכיות עפו על כולם" • הנשיא: "גם השבת היינו אתכם. העמידה האיתנה, הכוחות המופלאים, הם השראה עבור כולנו"
חיים טוויל
ג' אב התשע"ח / 14.07.2018 22:28

אהרון בוכריס, אב המשפחה שרקטה פגעה בביתה בשדרות, משחזר את רגעי האימה ממיטתו בבית החולים ברזילי באשקלון.

"ישבנו בסלון, לא הייתה אזעקה. כל הזכוכית נפלה עלינו. כל הבית היה עשן והתמלאנו דם. קיבלנו רסיסים, הבנות שלי גם נפצעו, והיו בהלם", סיפר.

אב המשפחה, בן 50, סובל מרסיסים במצח וברגליים, בת 14 עם רסיסים בפנים וברגליים, בת 15 עם רסיסים בפנים, ואם המשפחה בת 45 עם רסיסים ברגליים. הם פונו לבית החולים. כל הפצועים במצב קל.

קודם לכן התפוצצה רקטה בעיר ליד בית כנסת בשדרות ולא גרמה לנפגעים.

במהלך השבת זוהו כ-170 שיגורים מרצועת עזה לעבר שטח ישראל בהובלת ארגון הטרור חמאס. כ-30 מהם יורטו על-ידי כיפת ברזל.

במהלך היום, תקף צה"ל עשרות מטרות טרור של ארגון הטרור חמאס בשטח רצועת עזה, בהן בניין ששימש כמתקן אימונים ללוחמה בשטח בנוי של ארגון הטרור חמאס תחתיו נחפרה מנהרת טרור, שתי מנהרות טרור נוספות, מפקדת גדוד חמאס בבית להיא וכן עשרות יעדי טרור במתחמים צבאים.

"ארגון הטרור חמאס הוא האחראי על כל המתבצע מרצועת עזה וממנה והוא שנושא באחראיות למצב. צה"ל ערוך למגוון תרחישים שילכו ויתעצמו על-פי הערכת המצב והצורך המבצעי. צה"ל נחוש להמשיך ולהגן על אזרחי ישראל", נמסר מצה"ל.

נשיא המדינה ראובן ריבלין התייחס בצאת השבת להסלמה בדרום: "יקירינו תושבי עוטף עזה, עוטפי ישראל. גם השבת היינו אתכם. מתכווצים בכל צבע אדום, מחזקים את ידי כוחותינו בשובם מכל גיחה. אלה ימים לא קלים, ואנו לא נאפשר להם להפוך שגרה".

הוא הוסיף: "העמידה האיתנה שלכם, הכוחות המופלאים שלכם, הם השראה עבור כולנו. גם בשעה שהצופרים רועמים והקרקע בוערת, אתם ממשיכים לחרוש, לעבד, להלך בשבילי חבל הארץ האהוב בו אתם גרים. אנו נמשיך ונכה במבקשי רעתנו ולא נשקוט עד אשר ישוב השקט לדרום. תודתנו מסורה לכוחות צה״ל כולם ולכוחות הכיבוי וההצלה אשר גם בשעה זו עומדים על המשמר. אתם חומת המגן של כולנו".

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
  בזמן השואה
  14/07/2018 23:12
  דודי
 1. אמרו שהיהודים הלכו כצאן לטבח
  ועכשיו אומרים שצריכים להיות נחושים

  יש מדינה והם עושים מה שהם רוצים