נתניהו רותח: שגריר האיחוד שכנע ח"כים להצביע נגד חוק הלאום

באיחוד האירופי ניסו להשפיע על החקיקה של חוק הלאום • בשיחות אזהרה עם ח"כים - אמר שגריר האיחוד: "החוק יפגע במעמד ישראל" • נתניהו, בתגובה, זימן אותו לשיחת נזיפה - וישקול תגובה קשה יותר
נתן פרל
א' אב התשע"ח / 12.07.2018 21:48
ריקוד דגלים, תשע"ח

ראש הממשלה בנימין נתניהו זועם הערב (חמישי) על האיחוד האירופי, לאחר ששגריר האיחוד בישראל, עמנואל ז'ופרה, שוחח עם חברי כנסת מהליכוד המעורבים בהליכי חקיקת חוק הלאום – והביע בפניהם את ההתנגדות הנחרצת של האיחוד לחקיקה.

"לא די בזה שהאיחוד האירופי מממן עמותות שחותרות נגד מדינת ישראל ומממנות בנייה בלתי חוקית, כעת הוא מתערב בחקיקה ישראלית",   הגיב נתניהו להתערבות השגריר. "כנראה שאינם מבינים שישראל היא מדינה ריבונית".

במקביל, הורה ראש הממשלה למנכ"ל משרד החוץ לזמן לשיחת נזיפה את השגריר.

נתניהו שוקל לנקוט בצעדים נוספים כדי להבהיר לאיחוד את הכעס הרב השורר בישראל מהניסיונות להשפיע על החלטות פנימיות של מדינה ריבונית.

על פי הדיווח בחדשות 2, שגריר האיחוד הפציר בחברי הכנסת , רובם מהקואליציה, להעניק תשומת לב מיוחדת לסעיף 7ב' בחוק הלאום המתיר הקמת יישובים ליהודים בלבד.

הוא אף טען בפני אחד הח"כים: "החוק מרחיק את ישראל מהנורמות המקובלות במדינות הדמוקרטיות. החקיקה נודפת ריח גזעני, מפלה קבוצות ובמיוחד את ערביי ישראל ופוגעת בערכים שמדינת ישראל מנסה להקרין".

לפי הדיווח בחדשות 2, מי שלחץ על האיחוד האירופי להתערב בחוק אלו הם חברי הכנסת של הרשימה המשותפת. הם לא רק נפגשו עם נציגים באיחוד במטה בבריסל, אלא גם המשיכו את הלחץ במדינות כמו בלגיה וצרפת, וגם כאן בישראל בפגישות עם נציגים בכירים של האיחוד.

במשלחת האירופית לישראל מסרו בתגובה לפרסום: "לא נתייחס לשיחות פרטיות שהשגריר מקיים באופן שגרתי במסגרת עבודתו עם מגוון בני שיח בשורה של נושאים".

הדפס כתבה

2 תגובות

הוסף תגובה חדשה
  שגריר
  14/07/2018 13:32
  אורח
 1. שגריר האיחוד מועצם מיכולתו להשפיע דךך קרנות המועברים לרמיסת חוקי הכנסת והתערבות גסה במדינה.זה הרגע להעמידו במקום ולהרחיקו ממוסדות השילטון.כמו כן יש לנקוט בחקיקה חוקתית ןפגיעה בנציגי האיגוד ובעמותות הכפופים לתקציבי האיגוד ומיועדם להסתה.כפי שהיו נוהגים בזמו חירום ממכת ברק או רעידת אדמה.

 2. להרחיק אותו כמה שיותר
  14/07/2018 20:07
  מודאג
 3. אם זה היה פלשיצנאי עדוע הואנהיה הופך חמבוקש זה אירופאי שונא ישראל יש לפעול נגדו בצורה שיבינו שאנחנו מחליטים מה טוב לנו ואין להם שום זכות להתערב.
  התערבות = התעמרות