קיץ, חם, לוהט: כמה כללים וטכניקה כדי לשמור על מראה מטופח ורענן

איך להתאפר נכון בעונה החמה? • איך למנוע מהאיפור מלהימרח ולהפוך 'בוצי' כשבחוץ חם ולח? • והיכן כדאי לאפסן את מוצרי האיפור כדי שלא יהפכו במהרה פגי תוקף? • ירין שחף, מורה ומנהל בית הספר למקצועות היופי עם כל התשובות
תמי גיל
כ' תמוז התשע"ח / 03.07.2018 16:51

ידוע לכל, שהקיץ הוא האויב הגדול של האיפור. החום והלחות הופכים אותו  עד מהרה לנוזלי, דביק ועיסתי.

בשיאה של העונה החמה יש  להקפיד על כמה כללים  וטכניקה כדי לשמור על מראה מטופח ורענן.

ירין שחף, מורה ומנהל בית הספר למקצועות היופי מסביר: “העונה החמה לא מטיבה עם האיפור, מנגד, לא חייבים לוותר. בעונת הקיץ האיפור צריך להיות דק וקליל. המראה הנכון הוא המראה ‘הלא מתאמץ’. יש לאפשר לעור לנשום עם מינימום כיסוי שכבתי ולהשתמש במוצרים המכילים מקדם הגנה מפני נזקי השמש”.

בסיס: מורחים קרם לחות טרום פעולת האיפור, כדי להזין את העור היבש ולמונע מאבק וזיהום לחדור לעור. העדיפו קרם לחות המכיל מקדם הגנה. מניחים כמה דקות לפני פעולת האיפור, ומאפשרים את ספיגתו.

מייק אפ: בחודשי הקיץ העור מפריש יותר שומן, ובשל כך נוטה להזיע במהירות. יש להשתמש במייק אפ נוזלי ודק על בסיס מים, ולקבעו עם פודרה בגוון זהה. מניחים אותו בעזרת ספוגית לחה ולא במברשת, וזאת בכדי להשיג כיסוי מלא ואחיד ללא סימני מריחה. טיפ: ניתן בהחלט לבחור בגוון אחד כהה יותר מעור הפנים בכדי ליצור את המראה השזוף, וכדי להפוך את המראה לזוהר יותר, מניחים שימר במקומות הגבוהים של הפנים: מצח, אף, ועצמות לחיים.

איפור עיניים: בכדי להאריך את עמידות האייליינר, ניתן לקבע אותו בעזרת תוספת של צללית שחורה. יש להניח אותה בטפיחות קלות בעזרת מברשת צלליות. המרקם האבקתי יקבע את האייליינר לשעות נוספות. הנועזות מוזמנות להעצים את המראה ולהפכו למעושן ודרמטי. ניתן לעשות את זה על ידי חריגת הצללית השחורה מגבולות האייליינר. (מטשטשים את הצללית השחורה כלפי מעלה). שימו לב: אזור העפעפיים נוטה להזיע במיוחד. טרום הנחת הצללית, יש להניח מעט טלק, ולאחריו למרוח צלליות של הגוונים המומלצים: וורוד מעודן, בז’ או צבע גוף. את הריסים ניתן להבריש עם מסקרה על בסיס מים, שאינה נמרחת בכל קנה מידה של חום.

סומק: בכדי לתת מראה טבעי וקליל, מניחים מעט על כריות האצבע ומורחים על עצמות הלחיים  או על תפוחי הלחיים בתנועה סיבובית עדינה.

ליפסטיק: שפתון הוא אחד המרכיבים החשובים באיפור. עור השפתיים דק במיוחד וקמיט. כדי למנוע יובש בעונת הקיץ  כדאי להזינו בקרם לחות יעודי. הדגשת שפתיים בליפסטיק עושה פלאים. קיץ הוא זמן מושלם עבור התנסות בצבעים נועזים. בכדי למנוע זליגה אל מחוץ לגבולות השפה, כדאי להשתמש בתוחם או לטפוח באצבע עם מעט צללית או סומק אבקתי.

טיפ: שימו לב לכל מוצרי איפור קיים תאריך פג תוקף. בעונה זו של השנה ניתן לאפסן את מוצרי הקוסמטיקה והאיפור במקרר – אלה יעריכו ימים ואף ימנעו מחיידקים לא רצויים להגיע לאיזורים רגישים בעיניים

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
אין תגובות