חשד לעבירות שחיתות ביישוב מירון: 120 שוטרים עצרו 23 חשודים

כ-120 שוטרים ומג"ב פשטו על מספר בתים בישוב מירון, במרכז הארץ ובירושלים ועצרו 23 חשודים בחשד לעבירות שוחד, גניבה בידי עובד ציבור וסחיטה באיומים • החשד: בכיר באגודה החקלאית קיבל לכאורה טובות הנאה בתמורה לקידום אינטרסים • מי שלא נענו לדרישותיו סבלו מניתוקי מים
חיים טוויל
י"א תמוז התשע"ח / 24.06.2018 09:39

במסגרת הלחימה של משטרת ישראל נגד עבירות הנוגעות לטוהר המידות ושחיתות ציבורית, התנהלה ביחידה המרכזית של מחוז צפון חקירה סמויה במשך כשנה.

היום (ראשון) לפנות בוקר החקירה הפכה לגלויה, וכ-120 שוטרים ולוחמי משמר הגבול פשטו על מספר בתים בישוב מירון, במרכז הארץ ובירושלים ועצרו 23 חשודים בחשד לעבירות של שוחד, גניבה בידי עובד ציבור , סחיטה באיומים, הפרת אמונים, עבירות לפי חוק איסור הלבנת הון, עבירות תכנון ובניה ועבירות על פקודות מס הכנסה.

בין העצורים גם בכיר חרדי באגודה חקלאית.

מדובר בחקירה המנוהלת על ידי משטרת ישראל, בשיתוף עם חקירות מס הכנסה חיפה והצפון ברשות המסים, בסיוע הרשות לאיסור הלבנת הון ובליווי פרקליטות מחוז צפון.

על פי החשד, הבכיר קיבל לכאורה טובות הנאה שוות כסף בתמורה לקידום אינטרסים של אחרים וזאת בניגוד לחוק, קבלת כספים במרמה, מעילה בכספי האגודה.

בנוסף, לפי החשד, אנשים שלא נענו לדרישותיו של הבכיר סבלו מניתוקי מים.

משטרה, חיפוש, חקלאות

צילום: דוברות המשטרה

עם מעצרם של החשודים, נערכו חיפושים בבתיהם ומשרדיהם נתפסו מסמכים רבים ומאות אלפי שקלים במזומן ומתוכננת אכיפה כלכלית נרחבת.

החשודים הובאו לחקירה במשטרה ובשעות הצהריים יובאו, ככל שיידרש, מבחינה חקירתית, לדיון בבימ"ש השלום בטבריה, בבקשה להאריך את מעצרם.

"משטרת ישראל תמשיך לחקור ולחשוף תהליכים פסולים, תוך ניגוד עניינים, וכן לחתור ולהגיע לכל מקום בו יש חשד לשחיתות ציבורית הפוגעת בסדרי השלטון ובאזרחים הנורמטיביים", נאמר בהודעת המשטרה.

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
אין תגובות