בגלל כינוי גנאי ברוסית שהעליב אוקראיני: הותקף באגרוף ומת • צפו

חוקרי המשורה פענחו את אירוע מותו של אזרח מולדובי בן 43 במכות אגרוף, ליד פאב בפתח תקווה • הסיבה לתקיפה: כינוי גנאי מעליב
חיים טוויל
א' תמוז התשע"ח / 14.06.2018 14:26

המשטרה עצרה את דימיטרי טיקליאן, אזרח אוקראינה בן 21, בחשד שהרג  לפני כשלושה שבועות במכות אגרוף את אלכסיי גונטה, בן 43 ממולדובה – במהלך קטטה בין השניים סמוך לפאב בעיר פתח תקווה.

טיקליאן טען בחקירתו כי גונטה כינה אותו “חוחול”, כינוי גנאי ברוסית לאוקראינים.

גונטה, שנפגע ממספר מכות אגרוף בראשו ונפל ארצה, פונה בהכרה מלאה לבית החולים בילינסון, ושם תוך זמן קצר הדרדר מצבו לכדי מוות מוחי, ומותו נקבע לפני כשבוע.

תחילתו של האירוע בדיווח שהתקבל סמוך לשעה 05:40 על קטטת שיכורים בפאב ברחוב גוטמן. צוות סיור של משטרת ישראל זיהה במרחק של כשלושים מטר מהפאב התקהלות ואדם שוכב על הרצפה. האיש פונה לטיפול בבית החולים.

החקירה הוטלה על צוות חקירה מיוחד, שהחל באיסוף ממצאים מהזירה, גביית עדויות וצפייה בסרטוני מצלמות אבטחה של בתי עסק באיזור. בסרטונים תועד המפגש של הקורבן עם התוקף סמוך לפאב, וההתגודדות שהובילה לתקיפתו.

פעילות מודיעינית וטכנולוגית עניפה, הובילה לאיתורו של טיקליאן בהוד השרון בתוך יומיים מהתקיפה.

טיקליאן, אוקראיני המגדיר עצמו כפליט, נכנס לישראל בחודש פברואר האחרון, התגורר ברמת גן ועבד בשיפוצים. לטענתו פגש בקורבן בכניסה לפאב, ולאחר שיחה קצרה איתו התרחקו השניים מהפאב, שם הכה אותו מספר פעמים בראשו. לטענת טיקליאן, גונטה כינה אותו “חוחול” באופן שפגע בו על רקע מוצאו האוקראיני.

עם גיבוש התשתית הראייתית נגד טיקליאן, הוא הובא אתמול להארכת מעצר נוספת במהלכה הוגשה נגדו הצהרת תובע בדבר הכוונה להגיש נגדו כתב אישום בגין הריגה וכן בקשה לעוצרו עד תום ההליכים.

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
    למה? אתה מראה לנו את זה?
    14/06/2018 16:39
    משתמש אנונימי (לא מזוהה)
  1. למה אי אפשר לסנן קצת?