צה"ל כופה ביקור בקבר רבין: בני ישיבות שסירבו נשלחו ל-14 ימי כלא

ארבעת הטירונים, תלמידי ישיבות, שסירבו פקודה לבקר בקבר יצחק רבין בהר הרצל, ונטשו את הבסיס - חזרו שלשום לבסיס, ונשלחו אתמול ל-14 ימי מאסר בפועל וששה ימים על תנאי
חיים טוויל
א' תמוז התשע"ח / 14.06.2018 10:06
קבר רבין

ארבעת הטירונים שסירבו פקודה לבקר בקבר יצחק רבין ונטשו את הבסיס, נשלחו אתמול (רביעי) ל-14 ימי מאסר בפועל וששה ימים על תנאי. כך דווח בחדשות 'כאן'.

ארבעת הטירונים חזרו שלשום לבסיס.

על פי הדיווח שפורסם לאחר סירוב הפקודה, ארבעת הטירונים, תלמידי ישיבות המשרתים במסלול ה'הסדר', סירבו לפקוד את קברו של ראש הממשלה לשעבר, יצחק רבין ז"ל, על רקע אידיאולוגי.

לאחר שקיבלו הודעה ממפקד פלוגתם, לפיה ייענשו בשל הצעד בו נקטו – נטשו הטירונים את הבסיס בו הם משרתים.

גורם המעורה בפרטים סיפר כי ארבעת הטירונים ביקשו בנימוס ממפקדיהם שלא לפקוד את קברו של רבין ולהמתין מחוץ לחלקת 'גדולי האומה' בהר הרצל, עד לסיום הסיור. "רבין ופרס מייצגים משהו פוליטי שמבחינתם הוא אסון והם לא רוצים שיחנכו אותם. הם לא ביזו ולא עשו בלאגן אלא רק ביקשו שיתחשבו ברגשותיהם".

הדפס כתבה

5 תגובות

הוסף תגובה חדשה
  רבין
  14/06/2018 10:17
  יהודי
 1. כול חובשי הכיפות לעזוב את הבסיסים אף אחד לא יכריח לפקוד קבר של אדם שההביא אסון על המדינה וחילק להם נשק שבו הם הורגים אותנו היום עומר בר לב מתלונן על חיילי גולני שהיו בכותל ובירכו הגומל זה נגד רוח צהל אז לא יהיה בכלל צהל ביום שכול השמאל יכבד אותנו ואת תורת משה נכבד אותו ומי שלא לא יכוסד

 2. כפייה שמאלנית
  14/06/2018 10:21
  אריה מלקיש
 3. השמאל כופה על הציבור הרחב את השקפותיו ואת תפיסתו בדרך עוקפת קלפי, באמצעות גופים בלתי נבחרים, מבג״ץ דרך התקשורת ועד פיקוד צה״ל!
  ועל הכפייה הזאת אין מי שיעז לדבר!

 4. קבר רבין וההשקופע
  14/06/2018 11:30
  משה
 5. אף אחד אינו רוצה להפצע או לההרג בגיל צעיר כל חייל קרבי יודע שהצבא עשוי לשלוח אותו לקרב שיפצע או יהרג באותה מידה הצבא כופה על החיילים לבקר אצל רבנים או ישיבות לשמוע הרצאות בנושאי דת ובנושאי כפירה. אםשר להתוכח אם זה מתפקידו של הצבא–אבל ברגע שיש פקודה כזאת החייל חייב לבצע אותה–בדיוק כמו פקוקדה להרוס בתי מתנחלים שבית המשפט קבע כך–חיילים אלה שברחו גורמים נזק עצום לקצינים דתיים שאינם מקודמים בגלל ספק כפיפותם לפקודות הצבא. לצערנו המנהיגות הרבנית והפוליטת לא מבינה זאת בניגוד להנהגה המפד'לית בעבר.

 6. קבר רבין והצבא
  14/06/2018 12:34
  משה
 7. הצבא איננו תכנית כבקשתך כמו שמכריחים חיילים ללכת לישיבות או לכותל או להרצאות של כפירה גם גם בקברים.

 8. כל הכבוד לחיילים !! אני נגד כפיה שמאלנית וחילונית.
  14/06/2018 22:07
  אברהם