הממשלה תאשר ביום א: 200 מיליון להקמת רכבל לכותל • צפו בהדמיה

'הרכבל התיירותי' לכותל מקודם בשנים האחרונות. ביום ירושלים תאשר הממשלה את התקציב לפרויקט • בשלב הראשון מתוכננת הקמת שתי תחנות • צפו בהדמייה איך זה יעבוד ואיפה הרכבל יעבור
אריה ריבקינד
כ"ה אייר התשע"ח / 10.05.2018 00:58

פרסום ראשון בחרדים 10: בישיבת ממשלה מיוחדת שתתקיים ביום ראשון הקרוב – יום ירושלים – יצביעו השרים על הצעת מחליטים 'קידום רכבל תיירותי למרחב ירושלים הקדומה', לפיה יושקעו עד 200 מיליון שקלים בין השנים 2018 ל-2020, בהקמת רכבל לכותל המערבי.

הפרויקט ימומן על ידי משרד התיירות והאוצר, כאשר על משרד התיירות מוטל להשקיע 15 מליון ש"ח מתקציב 2017-18 בביצוע שלב א', הכולל את תכנון הפרויקט עד לשלב קבלת היתר הבניה.

רעיון 'הרכבל התיירותי' למרחב ירושלים הקדומה מקודם בשנים האחרונות על ידי גופים שונים.

בשלב הראשון מתוכננת הקמת שתי תחנות: הראשונה במתחם תחנת הרכבת הראשונה  בקצה רחוב עמק רפאים, ומשם תעבור מעל לגיא בן הינום אל התחנה השנייה, שתמוקם מתחת לשער האשפות, ליד הכניסה לעיר דוד ובמרחק הליכה קצר מהכותל המערבי.

בהצעה שתאור ביום ראשון מתואר כי הרכבל יהווה אטרקציה תיירותית ייחודית שממנו "ניתן יהיה לצפות על העיר ירושלים ואתריה הייחודיים מהגובה, כמו גם יחזק ויפתח את מוצר הלילה התיירותי של העיר, תוך כדי נסיעתו של הרכבל.  בנוסף לכך, הרכבל יאפשר להתגבר על קשיי  נגישות התיירים הרבים המבקשים להגיע לאיזור העיר העתיקה בירושלים".

בהצעה מודגש גם כי  "רכבל מסוג זה פועל בהצלחה רבה בערים בעולם והוא מהווה גורם משיכה ממדרכה ראשונה בערי תיירות".

הרכבל יאפשר להסיע 4,000 אנשים בשעה, כאשר בכל 20 שניות יצא לדרך קרון שיוכל לשאת 26 אנשים, ונסיעתו תארך שלוש דקות וחצי.

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
אין תגובות