גדעון לוי: ‘נתניהו היה כוכב הערב, ושהקנאים ימותו. הותיר אבק ליולי’

אבי כץ
|
ד' אייר התשע"ח / 19.04.2018 12:41
איש השמאל הקיצוני מעיתון ‘הארץ’ השתתף בטקס הדלקת המשואות, באירוע הפתיחה של חגיגות ה-70 למדינה, וחזר עם מסקנות: ”באירוע נכחו הרבה יותר כיפות סרוגות מהממוצע במשק”

איש השמאל הקיצוני גדעון לוי פרסם הבוקר (חמישי) מאמר ביקורת – שפורסם בכותרת הראשית של אתר ‘הארץ’ – על טקס הדלקת המשואות בו נכח אמש.

לפי לוי, הטקס היה ”מפגן עוצר נשימה של פרכוס עצמי, כמותו לא ראינו כאן עדיין; ספק אם נראה כמותו במדינות רבות אחרות. שילוב של בת שבע לעניים ופיונגיאנג לעשירים, קצת רוסיה הסובייטית וקצת לאס וגאס, לאומנות מרהיבה על סטרואידים, ארוכה וגדושה עד אין קץ.

”אבל בסוף בסוף, אחרי שמאות המחוללים וזמרי המקהלות ירדו סוף סוף מהבמה, התפאורה פורקה ושלל האורות הפירוטכניים כבו, מדליקי המשואות התפזרו לבתיהם, זרי פרחים בידיהם, ואיתם הקהל הרב, הדהדה מקצה ההר ועד קצהו השאלה: אז מה היה לנו פה? היה לנו מדינה שמתרפקת על עברה, מתגאה בהווה המאופר שלה, מתכחשת למציאותה ואין לה מושג לאן פניה”.

על נאום ראש הממשלה כתב לוי: ”נתניהו היה כוכב הערב, ושהקנאים ימותו. הוא הותיר אבק מאחוריו לאדלשטיין, שאוראטור גדול הוא לא. ואם בקטנות: נתניהו דיבר 13 דקות, 59 שניות ו-62 עשיריות השנייה, שזה בערך פי שניים ממה שסוכם. אדלשטיין דיבר 8 דקות, 28 שניות ו-36 עשיריות השנייה, ואחר כך גנב עוד קצת בנאום הדלקה ארוך במיוחד, לתפארת מדינת, אבל מי סופר”.

איש השמאל מצא עצמו מופתע: ”באירוע נכחו הרבה יותר כיפות סרוגות מהממוצע במשק, כמקובל במעמדים כאלו; אין חרדים, אין ערבים, כמעט שליש מהעם איננו כאן וזה גם לא יום חגו, לא כולל דרוזים לקישוט”.