ה-סיפור האנושי של הטקס: מי זו הילדה שיושבת צמוד לשרה נתניהו?

לכדתי את תמונתה באקראי, וצייצתי ציוץ על שרת התרבות, מירי רגב, שנצפתה כשהיא מתקרבת מאוד...לשרה • אבל אז התברר לי שעליתי על סיפור הרבה יותר משמעותי • מישהו שמכיר את סביבת בית ראש הממשלה לחש לי: מיקה, זה הסיפור • אז מה, באמת, הסיפור?
ד' אייר התשע"ח / 18.04.2018 23:02
שרה נתניהו

לא רבים שמו לב למיקה ליפסקר, הילדה שזו השנה החמישית שיושבת צמוד לרעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, בטקס הדלקת המשואות ביום העצמאות.

לכדתי את תמונתה באקראי, וצייצתי ציוץ על שרת התרבות, מירי רגב, שנצפתה כשהיא מתקרבת מאוד…לשרה. אבל אז התברר לי שעליתי על סיפור הרבה יותר משמעותי.

מישהו שמכיר את סביבת בית ראש הממשלה לחש לי: מיקה, זה הסיפור.

עוד בירור קצר העלה כי הילדה חולת סרטן מזה עשר שנים, ומטופלת במחלקה האונקולוגית במרכז הרפואי 'שיבא'.

פניתי מיד למי שמכיר כל מקרה וכל מטופל ומטופלת ב'שיבא', שימי גשייד, יו"ר ארגון 'רחשי לב', ומי שמפעיל אימפריה של חסד למען המטופלים. ב'רחשי לב' הם יכולים לעבור טיפול אונקולוגי, תוך כדי צפייה בסרט חביב במרכז הפעילות – בניין ענק ועוד כמה שלוחות, הממוקמים ממש בתוך מתחם בית החולים.

"הסיפור כולו החל במאי 2012, שש שנים לאחור", הוא סיפר. "הגברת שרה ביקרה במחלקה לאשפוז יום המטואנקולוגי, כשהיא משוחחת עם המטופלים במקום ומגלה עניין רב בנעשה במחלקה ובסוגי הטיפולים הניתנים לילדים".

ואז, היא פגשה אותה – את מיקה בת ה-12, תושבת היישוב קציר, ומיד נוצר הקליק.

מיקה, שכבר שהתה כמה שנים בבית החולים לצורך טיפולים, הסבירה לשרה איך חיים בצל המחלה, על הצוות הרפואי, ואפילו יזמה עבורה סיור בפינות היצירה ובסדנת השוקולד המיוחדת שממוקמת במקום.

יחד, הן הכינו כדורי שוקולד, ואלו היו הרגעים שפתחו את מסכת הידידות המדהימה בין השתיים.

"את ילדה מקסימה ומדהימה", אמרה לה שרה, "ההתבוננות בך מעניקה לכולנו כוח".

אמרה וסיכמה לשמור על קשר עם הילדה. אמרה – וגם קיימה.

"מאז ועד היום השתיים לא מפסיקות להיפגש. שרה מזמינה את מיקה אל ביתה, בית ראש הממשלה, עורכת לה ימי הולדת, במסעדה או אצלה בבית, כל שנה בהפתעה מתוזמנת אחרת. וכן, כל שנה, מאז ועד היום, היא גם מזמינה אותה לנסוע יחד איתה אל טקס המשואות, וגם שומרת לה מקום לידה ממש.

שרה עוקבת בעניין רב אחר ההתקדמות בטיפול במחלתה של מיקה, דואגת לה, עומדת בקשר עם הוריה".

אז אני לא בטוחה שהתקשורת תבליט את הסיפור הזה. אבל אני כן בטוחה שבערב משואות שכזה, לראות את השתיים יושבות צמודות, זה "לתפארת מדינת ישראל". בהידור.

הדפס כתבה

4 תגובות

הוסף תגובה חדשה
  זה שימוש ציני ודוחה בילדה, תוך פגיעה בפרטיותה
  18/04/2018 23:47
  שוקי
 1. גועל נפש

 2. את מי שרה שכחה להביא בשנתיים האחרונות
  19/04/2018 00:44
  אחד העם
 3. הילדה אכן נראית בחגיגות ה 70 וגם בחגיגות ה 65 66 ן67 אבל בשנתיים האחרונות שרה הקפידה יותר להראות עם ה חברה הצמודה מירי רגב
  מסרטי הארכיון הילדה לא נראית בארועי 68 ו 69 לעצמאות

 4. מרגש עד דמעות תודה על התיעוד
  19/04/2018 07:05
  חני
 5. שרה
  21/04/2018 14:29
  חיים
 6. תמיד ידעתי ששרה אשת ראש הממשלה אישה מקסימה