נשבר הלב: כשרעות סלומון פרצה בבכי על הבמה – וכולם בכו איתה

באירוע 'שירים לזכרם' להנצחת חללי מערכות ישראל ופעולות האיבה, בטרקלין שאגאל שבמשכן הכנסת, עלתה על הבמה רעות סלומון, שאביה אלעד, סבא יוסי ודודתה טובה הי"ד נרצחו בידי מחבל ביישוב חלמיש • כשסיפרה על אביה ובכתה - כולם בכו
חרדים 10
ג' אייר התשע"ח / 17.04.2018 23:30

בכי הרעות: בערב יום הזיכרון משתתפים מאות בני משפחות שכולות באירוע הלאומי המרכזי 'שירים לזכרם', להנצחת חללי מערכות ישראל ופעולות האיבה – בטרקלין שאגאל שבמשכן הכנסת.

האירוע מתקיים ביוזמה משותפת של הכנסת, אגף משפחות והנצחה במשרד הביטחון, והאגף לנפגעי פעולות האיבה במוסד לביטוח לאומי, הגופים הפועלים במשך השנה למען החללים ובני משפחותיהם.

באירוע, שנערך במעמד נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין וראש הממשלה ח"כ בנימין נתניהו משתתפים יו"ר הכנסת יולי יואל אדלשטיין, נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות, שר הביטחון אביגדור ליברמן, שר העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים ח"כ חיים כץ, מפכ"ל המשטרה רנ"צ רוני אלשיך, סגן הרמטכ"ל האלוף אביב כוכבי, נציבת שב"ס רב-גונדר עופרה קלינגר וראש המוסד יוסי כהן, שמקריאים קטעי שירה לזכר הנופלים.

כמו כן, מובאים סיפוריהם של אנשי כוחות הביטחון ואזרחים שנפלו במערכות ישראל ובפעולות האיבה.

בין הסיפורים הובא סיפורה של משפחת סלומון, שאיבדה שלושה מבניה בחדירת מחבל לביתם ביישוב חלמיש, בערב שבת ביולי 2017. המחבל נכנס לבית המשפחה ורצח בדקירות סכין את האב יוסי סולומון, הבת חיה והבן אלעד הי"ד ופצע קשה את אם המשפחה טובה.

מסע ההרג נקטע על ידי שכן המשפחה, לוחם בצה"ל, ששמע צעקות מבית משפחת סלומון, חתר למגע וירה במחבל.

רעות, אחת מחמשת ילדיו של אלעד הי"ד, עלתה על הבמה כשלצידה אמא מיכל, הקריאה מכתב שכתבה לאביה – וריגשה את הקהל עד דמעות, תוך שהיא פורצת בבכי מידי פעם.

"אבא יקר שלי אלעד, אני גאה ומעריצה אותך, שלחמת במחבל עד שלא יכולת יותר, כדי שנספיק להתחבא. אבא, אם לא היית מעכב אותו שם, הוא היה מגיע אלינו ולאימא, לקומה שמעל, ומי יודע מה היה קורה אז… אבא שלי אלעד, אני יודעת שהיית גאה בנו ובאימא הגיבורה שלנו, ששמרה עלינו – על כל החמישה, שלא נוציא הגה, למרות ששמענו כל מה שקורה למטה…

"אבא שלי אלעד. תמיד תהיה איתי. בכיתה, בבית, בלב.. כל חיי אתגעגע כל כך. כל חיי אחכה לידית הדלת שנפתחת, ואחכה לך אבא. חולמת שאתה עומד שם, ואני רצה אליך ואתה מחבק אותי חזק חזק… אבא, היית, ותמיד תישאר האבא הכי הכי בעולם. אני מודה לקב"ה שנתן לי אבא כזה, ואני שואלת בלבי, למה אבא שלי, אלעד, נלקח ממני כל כך מהר… אוהבת ומתגעגעת לנצח- רעות…"

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
  ריבלין הצבוע
  17/04/2018 23:52
  נתן
 1. מדוע מרשים לנשיא ריבלין להשתתף בארוע נורא זה, בזמן שכשהוא בא לנחם משפחות שכול הוא מתנהג כמו חיה, והרי נוסח ידיעה מהתקשורת בעבר:
  הרב עוזיאל עראמי, אביו של נתנאל עראמי הי"ד שנרצח בפיגוע הסנפלינג בפתח תקווה לפני מספר חודשים מספר על ביקור התנחומים שערך אצלם הנשיא ראובן ריבלין.

  "נשיא המדינה הואיל בטובו לבוא אלינו אחרי תחנונים, וכשביקשנו לשאול אותו מדוע דם יהודי הפקר במדינת ישראל הוא איים עלינו ש'אני קם ועוזב אם אתם מדברים ככה'".
  "כל הזמן הוא איים עלינו ולא נתן לנו לדבר. אנחנו שאלנו אותו שאלה פשוטה – אין לנו הגנה, אין לנו מי שיגן עלינו בארץ ישראל והדם היהודי הוא הפקר. על מה רצחו את נתנאל בני עוולה? האב השכול המשיך וזעק: "מה אנחנו סוג ג'? באנו מתימן, באנו לארץ הקדושה, ארץ המולדת שלנו. אחרי הרצח שום איש או ח"כ לא הגיע לחבק אותנו, רק משה פייגלין ומיכאל בן ארי ואורית סטרוק.