גל מעצרים • כך נחשפה רשת ענק שהבריחה מיליוני ביצים מיו”ש I צפו

הפרשייה, המכונה במג"ב 'קינדר 9049', נחקרה בחודשים האחרונים, ובשבוע שעבר הבשילה לגל מעצרים רחב בישראל וביו"ש עד כה נעצרו בשלושה גלי מעצרים 14 חשודים ועוכבו 13 חשודים נוספים • בין העצורים: פקח בעירייה ומאבטח במעבר ביטחוני - החשודים בקבלת שוחד
חיים טוויל
א' אייר התשע"ח / 16.04.2018 16:56

משמר הגבול חשף רשת של ישראלים ופלסטינים שעל פי החשד פעלה במשך שנים בהברחה ושיווק מיליוני ביצים בישראל.

הפרשייה, המכונה במג”ב ‘קינדר 9049′ נחקרה באופן סמוי בחודשים האחרונים, ובשבוע שעבר הבשילה לגל מעצרים רחב בישראל ובשטחי יהודה ושומרון.

מהחקירה עולה, בין היתר, כי מאבטח במעבר ביטחוני ופקח עירייה קיבלו שוחד, תמורת סיוע ומידע שהעניקו לחברי הרשת.

לגל המעצרים שביצעו כוחות מג”ב, בשיתוף פעולה עם כוחות צה”ל ומועצת הלול, קדמה חקירה שהחלה במג”ב בחודש ינואר 2018, עם תפיסת משאית עמוסה ב-75,600 ביצים מוברחות.

התפיסה הובילה לחקירה שכללה שימוש בטכנולוגיה מתקדמת ואמצעים מתקדים העומדים כיום ברשות משמר הגבול ב’מרכז הבינה’ – יחידת החקירות והמודיעין לטיפול בפשיעה החקלאית בישראל..

עם התקדמות החקירה והמעבר לשלב הגלוי החלו להתגבש בפני החוקרים חשדות של הפעלת רשת לזיוף, הברחה ושיווק ביצים בישראל, לצד שוחד.

לפי החשד, הביצים הוברחו למחסני ביצים בעיר במרכז הארץ, שם היו מאוחסנות בתנאים ירודים, או ישירות לחנויות מקומיות במרכז הארץ – חלקן בבעלותו של החשוד בניהול הרשת.

על פי החשד, הופצו הביצים למטבחים ולעסקים בישראל.

לפני חמישה ימים החל גל המעצרים, עם מעצרם של 6 חשודים, ביניהם בעל ואישה תושבי מרכז הארץ, החשודים כמי שעומדים בראש הרשת.

יום למחרת  בוצע לפנות בוקר גל המעצרים השני, במסגרתו נעצרו 4 חשודים – ביניהם פקח בעירייה, החשוד בסיוע, באמצעות קבלת שוחד.

בגל המעצרים השני נעצר גם מאבטח במעבר ביטחוני, החשוד בסיוע ושוחד.

חשוד נוסף, תושב ירושלים, נעצר בחשד להברחת הביצים בפועל כנהג משאית שעבד ברשת.

בגל המעצרים השלישי שהתקיים אתמול בלילה בשטחי יו”ש וברמת גן נעצרו שני חשודים נוספים: חשוד אחד תושב בית לקיא שבדרום השומרון, החשוד בזיוף הביצים, תוך הטבעת חותמות של משווקים מורשים ומובילים בישראל.

הכוחות אף פשטו אתמול בבית ליקיא ובכפר הפלסטיני לאקף על שני לולים בהם, על פי החשד, מגדלים את התרנגולות ועל שני מפעלים בהם על פי החשד היו מזיפים את הביצים ומחתימים אותן בחותמות של משווקים מורשים ובתאריכים על פי הצורך, לעיתים שבועות אחרי מועד השיווק המותר בחוק.

החשוד השני נעצר בחשד להברחת ביצים כנהג משאית ובעבירות נוספות.

כמו כן בפעילות מעצרים שבוצעה הלילה בעיירה הפלסטינית ענאתא נעצרו שני חשודים בהברחת ביצים בכלי רכב.

פשיטה, ביצים

צילום: דוברות המשטרה

עד כה במסגרת הפרשייה נתפסו כ-270,000 ביצים החשודות כמוברחות, כאשר חלקן נתפסו במהלך הובלתן, חלקן במחסנים, חלקן בחנויות וחלקן במטבחים.

בפרשייה עד כה נעצרו 14 חשודים ועוכבו 13 חשודים נוספים.

במהלך הפעילות נתפסו עד כה 10 כלי רכב, שתי משאיות, אופנוע, קלנועית, עשרות טלפונים ניידים, 3 מחשבים, חשבוניות, מכונות זיוף ומעל 100,000 ש”ח במזומן.

במשמר הגבול מוסיפים כי מדובר ברשת מסועפת של עשרות חשודים שעסקו על פי החשד בהברחת ביצים בשנים האחרונות, במהלכן הבריחו מיליוני ביצים לשטחי ישראל – ביצים ללא פיקוח, ביצים שהוטלו, אוחסנו והובלו בתנאים קשים, העלולים לסכן את בריאות הציבור.

החקירה צפויה להימשך במטרה למצות את הדין עם החשודים.

הדפס כתבה

2 תגובות

הוסף תגובה חדשה
  בענין הביצים המוברחות והמסוכנות לבריאות הציבור
  17/04/2018 03:17
  אנונינימי
 1. בשנה האחרונה פוסקים ידועים הגדירו את המשווקים והמוכרים העברינים כרודף או כמזיק את הרבים או כחוטא ומחטיא.כל הפוסקים הסכימו שיש לדווח לשלטונות.לכן פריקה של ביצים ממכוניות שאינם קרור ופעמים בחצות לילה יש לדווח למשרד הבריאות האיזוריי שידע לדווח הלאה.

 2. תגובה
  17/04/2018 21:24
  אלמוני
 3. מי שחופר בור בסוף נופל לתוכו הגאווה והניקור עיניים מהשטן