אם התינוק שטבע בג'קוזי חשודה ברציחתו; האב שוחרר

חיים טוויל
|
ל' ניסן התשע"ח / 15.04.2018 15:56
הלוויה, התינוק שטבע
האב שנחשד במעשים פליליים בעקבות מות בנו התינוק במלון באשדוד, במהלך חול המועד פסח – השתחרר ממעצרו • המשטרה תשקול מחדש ההליך המשפטי נגדו • פרקליטי האם, שעדיין במעצר: "מהיום הראשון ניכר היה כי המדובר במי שמצבה הנפשי מעורר ומחייב בירור מיידי"

אביו של התינוק שנחשד במעשים פליליים הקשורים למות בנו התינוק בן החודש, שטבע בג'קוזי בבית מלון במהלך חול המועד פסח שוחרר היום (ראשון) ממעצר.

לפי דיווח בהדשות, המשטרה תשקול מחדש את ההליך המשפטי נגדו. האב שוחרר למרות שמעצרו הוארך ביום חמישי בחמישה ימים.

במקביל, בית המשפט השלום באשקלון התיר היום לפרסום כי האם – השוהה עדיין תחת מעצר – חשודה ברציחתו.

האם, תושבת בית שמש, בת 28, הודתה בחקירתה כי הטביעה את התינוק לפחות ארבע פעמים עד שמת, לאחר שחוותה "חיזיון אלוקי", לדבריה.

לפי דיווח בחדשות עשר, אמרה האישה לחוקריה כי "השכינה התגלתה אליי", תוך שהיא טוענת כי אותה שכינה היא שהטביעה את הילד כי "הוא בנו של המשיח".

לדבריה, היא הכניסה את התינוק לאמבטיה בחדר בית המלון, וקול משמים אמר לה שלא להוציאו מהמים: "הוא יצא כבר גבר".

במשטרה חושדים כי ישנה סבירות, שנחקרת כעת, כי התינוק לא טבע למוות אלא נרצח עוד קודם לכן על ידי האם בחניקה.

לאם, על פי החקירה, יש רקע של בעיות נפשיות בעברה. לפי חדשות עשר, קרובת משפחה של החשודה סיפרה לפני הדיון כי המשפחה הייתה מודעת למצבה הנפשי הרעוע של האם וכי בעבר קיבלה טיפול. "לילה לפני האירוע שוחחתי אתה והיא נשמעה מוזר", אמרה קרובת משפחתה.

"מדובר בתיק בו ככל שנפרסת בפנינו תמונה רחבה יותר, לרבות חוות הדעת של הפסיכיאטר המחוזי, ניתן לומר שהמדובר בסיפור עצוב וקשה לא רק בשל התוצאות הטרגיות", מסרו עורכי דינה של האם מיכאל בוסקילה ושני פרג'ון.

"מהיום הראשון בו ביקרנו את הלקוחה שלנו ניכר היה כי המדובר במי שמצבה הנפשי מעורר ומחייב בירור מיידי. בית המשפט נעתר לבקשתנו, ובימים האחרונים אף הורה על אישפוזה בצו כפוי. מטבע הדברים לא נוכל בשלב זה להתייחס לגירסה אותה מסרה, שכן דברים אלו עדיין מתבררים במסגרת החקירה המשטרתית".

לבני הזוג, שניהם בני 28, נוסף על התינוק בן החודש שנפטר, גם ילדה בת 7.

בשבוע שעבר דווח כי חוות הדעת של הפסיכיאטר המחוזי קובעת כי האם החרדית מירושלים, שנעצרה לאחר שתינוקה בן החודש טבע – "לא הייתה אחראית למעשיה".

על פי הבדיקה, היא לא תוכל לעמוד לדין.

מעצרה של האם הוארך ביום חמישי בהסכמה בשישה ימים. היא חשודה בפלילים.

כפי שדווח בחרדים 10, התינוק נפטר לאחר שלטענת אמו איבד את ההכרה, כאשר החליק מידיה בג'קוזי בבית המלון.

עם ההתפתחות בחקירת המשטרה, נעצרו שני ההורים.

האב נשלח למעצר בבית המעצר 'שיקמה', בעוד אמו של התינוק, שבחול המועד פסח קיימה שיחזור בבית המלון עם צוות החוקרות, נשלחה להליך הסתכלות פסיכיאטרית.

התינוק נקבר ביום חמישי – ערב שביעי של פסח – בירושלים, כאשר קודם לכן בוצעה בו נתיחה במכון לרפואה משפטית באבו כביר, לאחר שבית המשפט העליון דחה את עתירת משפחת התינוק נגד הנתיחה.

ההחלטה על הנתיחה גררה הפגנות בוערות בירושלים לפני הנתיחה ובמהלך ההלוויה הסוערת.