אריה דרעי: "מדוע באתר קדוש כמו מירון אין את ההשקעה הראויה?"

בישיבת היערכות מיוחדת לקראת הילולת ל"ג בעומר, שר הפנים אריה דרעי: "הגיע הזמן שהמדינה תתייחס לאתר מירון באופן הראוי. אם מחלקים את 15 המיליונים שהמדינה משקיעה בהילולא יוצא שהיא משקיעה 25 שקלים בלבד לאדם"
אריה ריבקינד
כ"ח ניסן התשע"ח / 12.04.2018 23:10
אריה דרעי

בישיבת היערכות מיוחדת שהתקיימה היום (חמישי) במשרדי המועצה האיזורית מרום הגליל, בה השתתפו השר אריה דרעי, הרב שמואל רבינוביץ רב המקומות הקדושים, סגן שר האוצר איציק כהן, ח״כ דני סיידה, מנכ״ל משרד הדתות עודד פלוס, מנכ״ל הרשות לפיתוח המקומות הקדושים יוסף שווינגר, ראש מועצת מרום הגליל, בכירי המשטרה ואגף התנועה, נציגי משרד התחבורה ועוד – אמר אריה דרעי: "למרות ההיערכות והמאמצים הגדולים של כל הגורמים, אנחנו רחוקים מאד ממה שמדינת ישראל היתה צריכה להשקיע בציון רשב״י במירון״.

דרעי הוסיף: ״להבדיל, בקבר יתרו בכפר חיטים ניתן לראות את ההשקעה האדירה של המדינה במתחם המפואר, בכבישי הגישה הרחבים ובכל התשתיות באיזור. אני מפרגן להם, אבל מדוע באתר קדוש כמו מירון המושך אליו כשני מליון מבקרים במהלך השנה, מעבר לחצי מליון במהלך ההילולא, אין את ההשקעה הראויה? חסרים שם דברים מינימאליים. לציבור הזה מגיע לא פחות מאחרים״.

דרעי המשיך: "עשיתי חישוב, אם מחלקים את 15 המיליונים שהמדינה משקיעה בהילולא בל"ג בעומר לכמות הבאים יוצא שהיא משקיעה 25 שקלים בלבד לכל אדם. זה מעט שבמעט. הגיע הזמן לחשוב בגדול על אתר רשב״י ולפשט את הבירוקרטיה כדי להפוך אותו למשהו גדול ומכובד כראוי לו.

"הילולת הרשב״י במירון היא אירוע גדול בכל קנה מידה. השנה מדובר בימי חמישי, שישי ושבת שבהם צפויים להגיע מאות אלפים לאתר הקדוש במירון, זימנתי את הישיבה המיוחדת כדי להיות בטוח שההיערכות נעשית כהלכה ומתואמת עם כל הגורמים".

במהלך הישיבה סקר המנכ״ל יוסף שווינגר את ההיערכות ההיקפית של כל גורמי הבטחון, התנועה, ההצלה והחירום והציג את השיפורים הרבים שנעשו בשטח.

נציג המשטרה אמר, כי הילולת רשב״י הנה האירוע הגדול ביותר בישראל מבחינת המשטרה, ומגויסים אליו לא פחות מ-5,000 שוטרים.

"מדובר באירוע עם מורכבות רבה מאד. בהדלקה הגדולה של חסידות באיאן משתתפים 20,000 איש, ובמהלך כל הלילה והיום מגיעים מאות אלפים. מיום רביעי בבוקר המתחם כולו יהפוך לסטרילי ולא תותר כניסת רכבים. אני משוכנע שהשנה התפקוד שלנו יהיה טוב יותר״.

ח״כ סיידה סקר את עבודות השיפוץ הגדולות הנעשות בציר העליה לציון, במימון משרדי הדתות והנגב והגליל, במסגרתן הוחלפו כל מערכות התשתיות, ביוב, מים, תאורה, תקשורת, גינון ועוד, וציין שהעבודות הללו יסתיימו בעוד כחודשיים.

הרב רבינוביץ פרט את החידושים שהתבצעו השנה באתר וסביבתו, כמו התקנת שירותים מפוארים ועוד, וכן הציג את התכניות המידיות לשיפוץ נרחב של כל מרפסת הכהנים ובניית שתי קומות, וכן התקנת ארונות קודש חדשים והחלפת כל הריהוט בציון הקדוש, במימון תורמים ונדיבים.

השר דרעי סיכם: ״אני מתרשם שההיערכות מתנהלת כראוי במגמה של שידרוגים והפקת לקחים. אני רצה לשבח את כל הגורמים המסייעים לקידום האתר, את סגן השר יצחק כהן שנרתם לנושא בכל כוחו בגיוס תקציבים, את משרדי הדתות והתחבורה, המשטרה והמקומות הקדושים על מאמציהם בנושא״.

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
    רק שס
    13/04/2018 17:48
    משה
  1. חבל שבקיברו של מרן לא משפצים ועושים אהל