אחרי הסחבת – בוגרי ישיבות יקבלו אישור '12 שנות לימוד'

עד היום בוגרי ישיבות לא קיבלו אישור על 12 שנות לימוד, מאחר שישיבה גדולה אינה נחשבת למוסד לימודים - ומי שביקשו להשתלב בשוק העבודה ונדרשו להציג אישור כזה - נתקלו בסירוב • לאחר פניית ח"כ יעקב מרגי למשרד החינוך, נעשתה בחינה מחודשת ונתקבלה החלטה לשנות המדיניות
אריה ריבקינד
כ"ז ניסן התשע"ח / 12.04.2018 10:25
בחור ישיבה, לימוד תורה, ישיבה

בשורה לבוגרי הישיבות הקדושות: מהיום תלמידי הישיבות יקבלו אישור לימודים על 12 שנות לימוד.

"מדובר בבשורה של ממש, הנושא הונח על שולחנם של בכירי הנהלת משרד החינוך במשך מספר שנים, אך הם סרבו לקבל החלטה. בני הישיבות נפגעו מחוסר המעש שלהם", אמר ח"כ יעקב מרגי יו"ר ועדת החינוך, החתום על ההישג.

במצב הקיים בוגרי ישיבות לא קיבלו אישור לימודים, עקב לימוד שיעור א' בישיבה גדולה, אשר אינה נחשבת למוסד לימודים, באשר אינה מפוקחת ורק נתמכת על ידי משרד החינוך.

בהתאם לכך, בוגרי ישיבות אשר ביקשו אישור קיבלו רק על 11 שנות לימוד.

אל לשכתו של ח"כ יעקב מרגי הגיעו פניות רבות של בוגרי ישיבות, אשר מבקשים להשתלב בשוק העבודה ונדרשים להציג אישור כזה, על מנת לגשת ולהתמודד על מכרזים מסוימים וכיוצ"ב, אולם נתקלים בסירוב להעניק להם אישור בדבר סיום 12 שנות לימוד.

לאחר פנייתו של מרגי להנהלת משרד החינוך, נעשתה בחינה מחודשת ונתקבלה החלטה להעניק אישור לכל בוגר ישיבה קטנה וגדולה, אשר ידרוש את האישור בדבר סיום 12 שנות לימוד – במטרה לסייע לבוגרי הישיבות מקרב האוכלוסייה החרדית המבקשים להשתלב בשוק העבודה לצרכי פרנסה.

ח"כ מרגי הודה למנכ"ל משרד החינוך שמואל אבוהב, אשר הניע את המהלך וחתם על ההחלטה המבורכת.

ח"כ מרגי:" זוהי בשורה והישג נוסף למען הציבור החרדי המבקש להשתלב בשוק העבודה. אני מודה למנכ"ל המשרד שקיבל יוזמה במטרה לסייע לענין, תוך חתירה להעמיד פתרונות עתידיים לפתרון הענין כנדרש".

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
    זה תמיד היה
    12/04/2018 18:25
    דוד
  1. אני קיבלתי לפני כמעט שלש שנים כזה אישור