השתגעו: למה משפצים בב”ב חמישה מקוואות בו זמנית?

עיריית ב"ב מבצעת שיפוצים נרחבים במקוואות בעלות של יותר מ-40 מליון ש"ח • הבעיה: סגירה של מספר מקוואות בו-זמנית יצרה "עומס מטורף", וגררה מירמור: "למה לא הודיעו? עמדתי חצי שעה מול דלת סגורה עד שקלטתי שסגור? איזו השפלה" • העירייה: "חוסר פרגון"
תמי גיל
י"ג ניסן התשע"ח / 28.03.2018 23:02

מי שעבר בשבועות האחרונים ליד המקוואות בעיר התורה והחסידות, לא יכול היה שלא להבחין בעבודות שיפוצים נרחבות שמבצעת עיריית בני ברק.

אלא שלצד הברכות על השיפוצים היסודיים והמפוארים, זרמו גם הרבה תלונות של תושבים בעיר, על “עומס מטורף שיצר תורים ארוכים” במקוואות שנותרו פתוחים.

“למה משפצים בבני ברק חמישה מקוואות במקביל?” – הייתה השאלה המרכזית של מי שפנו אל מערכת  חרדים 10.

“יכול להיות שחנוך זייברט רוצה לגזור את הסרט לפני סוף הקדנציה ולא אכפת לו על העומס המטורף שנוצר?” תוהה תושבת העיר. “תקפצי למקווה ברחוב חפץ חיים ותראי מה קורה שם. המקווה ברמת אלחנן סגור. אחיה בור אחד סגור”.

תושבת אחרת בעיר אומרת: “שום תירוץ לא מצדיק את מה שקורה. ברור לי שזה מנוגד להלכה. יש מי שנאלצים לחזור הביתה בשלוש לפנות בוקר… מי יודע, שה’ ישמור,  אם לא היו מי שהרימו ידיים ו-וויתרו בגלל העומס והלחץ?”

מתלוננת נוספת: “למה נערכו מראש? שיודיעו. אבל לא הייתה שום מודעה, שום מספר לברר. את יודעת שעמדתי חצי שעה מול דלת סגורה עד שקלטתי שהמקום סגור? איזו השפלה”.

לדברי תושבות בעיר, הבלניות ראו את המצוקה, אך לא יכלו לעשות דבר. “תאמיני לי”, אומרת אחת מהפונות להתלונן. “אני כבר עברתי את זה. אבל הבלנית ממש התחננה שלא אשתוק בשביל האחרות”..

למרות שחרדים 10 פנה אל עיריית בני ברק עם שאלה אחת קצרה – מדוע סגורים חמישה מקוואות בו-זמנית, מה שיוצר עומס עצום ומכשלות רבות? – החליט אברהם טננבוים, מזכיר העירייה ודוברה, לראות אויבים דימיוניים מתחת למים.

לטענתו, מי שהתלוננו בפני כתבת חרדים 10, פנו “מחוסר פרגון ומאינטרסים אחרים”, ו”נתפסים לפרטים לא-נכונים ומתעלמים מהיקפי בינוי ושיפוצים מפוארים ומרווחים”.

הנה תגובתו המלאה:

“א. צר לי מאוד שהפונים אליכם בעניין לא טרחו להעמיד את מכלול הדברים והפרטים כמות שהם.

ב. בנוסף למקווה מהמפוארים ומהגדולים ביותר בארץ ברחוב אבן שפרוט 3, שיפתח אי”ה לציבור הרחב בערב חג הפסח, בעלות כספית של 18 מליון שקלים, ובנוסף למקווה מפואר וענק גם ברח’ בארי שנפתח לציבור, בעלות כספית דומה, נסתיימו, בימים אלו, עבודות שיפוצים בהיקפי ענק:

• ברחוב חפץ חיים הוגדל מספר החדרים מ-18 ל-24, וכולם שופצו מהיסוד והינם מפוארים, ובסכום של 14,5 מליון שקלים.

• ברחוב נויפלד, קריית הרצוג, שופצו באופן יסודי ומפואר, 22 חדרים, בסך 12,5 מליון שקלים.

• במקווה בשכונת נוה-אחיעזר נסתיימו עבודות שיפוצים יסודית של 12 חדרים וכיום הינם מפוארים, בעלות כספית של 5,6 מליון שקלים, כשהשיפוצים הקפיצו את המצב במקום במאות אחוזים לעומת העבר.

• בשיכון ה’ הסתיימו עבודות, שלב א’, לשיפוצים מקיפים בחדרים, והם כחדשים, בסכום של 3,5 מליון שקלים.

• ברחוב אחיה השילוני שופצו יסודית 10 חדרים, בסך 3,8 מליון שקלים.

• לצורך שיפוצים יסודיים נסגרו, זמנית, 13 חדרים במקווה בשכונת רמת אלחנן, כדי להביאם לרווחות ולפארם. נסגר בשיכון ה’ חצי מהמקווה לשיפוצים יסודיים בשבעה חדרים. ברחוב הרב דנגור בשכונת פרדס כ”ץ, נסגרו שבעה חדרים לשיפוצים יסודיים, כשמהראוי להדגיש שהשיפוצים היסודיים והמקיפים התבצעו לא רק להביאם לפאר ולהדר, אלא גם להידורי הכשרות המקיפים ביותר.

• במקווה רמת אלחנן המקום החילופי הינו בשיכון ה’ או בויז’ניץ; ברחוב הרב דנגור בפרדס כץ המקום החילופי הוא בקריית הרצוג; בנווה אחיעזר המקום החילופי היה בויז’ניץ וכיום, הוא כבר פתוח לציבור.

ג. חבל מאוד, שהפונים אליכם, כנראה, מחוסר פרגון ומאינטרסים אחרים, נתפסים לפרטים לא-נכונים ומתעלמים מהיקפי בינוי ושיפוצים מפוארים ומרווחים, בלמעלה מ-40 מליון שקלים ברובם המוחלט מתקציב עירוני, לרווחת ולנוחות כלל הציבור, הן בחיצוניות המבנים והן בהידורי הכשרות המשמעותיים”.

הדפס כתבה

3 תגובות

הוסף תגובה חדשה
  איפה הייתם לפני שנה???
  29/03/2018 00:09
  יוסי
 1. כל העבודות האלו התחילו לפני שנה ואף אחד לא פצה פה!!
  אז גם עריית בני ברק הקפיצה את המחירים פי 2 וחצי וגם אז אף אחד לא פצה פה עד שכמה מזרחניקים עשו את העבודה וגרמו לעריה להוריד את המיחירים למחיר הרגיל שהיה בלי שאף אחד יגיד שאולי מישהי ויתרה בגלל המחיר.
  היום העבודות כבר יחסית בסיום אז מקסימום מי שהמתין עד עכשיו יכול להמתין עוד כמה חודשים.
  תהיו חכמים מההתחלה ולא בסוף.

 2. הפשע של המקואות
  29/03/2018 03:47
  מנדי סגל
 3. דובר העיריה חושב שאנחנו מפגרים
  רמת אהרן סגור והחלופי שיכון ה שרק חצי סגור
  מר דובר טמבלים אנחנו לא

 4. תגידו תודע
  30/04/2018 21:07
  אחת
 5. עדיף לכם הלכלוך והגועל שהיה קודם?
  איזה כפיות טובה!!!
  עד שמשהו זז בעיר גם על זה יש טענות?! … איכססס