היועץ ה'סודי' של תמר זנדברג: משה קלוגהפט שניהל קמפיין נגד השמאל

היועץ הפוליטי שהיה מזוהה בעיקר עם הימין, הודה בחדשות 2 כי ייעץ לתמר זנדברג בפריימריז לראשות מרצ • זנדברג, הכחישה בעבר את הקשר • הערב טענה: "הוא פנה ביוזמתו לתת לי עצות כחלק מניסיונו"
אריה ריבקינד
ט' ניסן התשע"ח / 24.03.2018 22:48
תמר זנדרברג

ח"כ תמר זנדברג, שמבחרה ביום חמישי ברוב מוחץ לראשות מפלגת מרצ, נשאלה במהלך הקמפיין מספר פעמים האם משה קלוגהפט, שהתפרסם בעיקר בזכות קמפיינים תוקפניים נגד השמאל, מייעץ לה – והכחישה".

כשהעיתונאית דפנה ליאל מחדשות 2 פנתה לצוות של זנדברג, היא קבלה תשובה נחרצת: "שקר בוטה, פייק ניוז".

הערב (מוצאי שבת) שודר בחדשות סוף השבוע של חדשות 2 ריאיון עם משה קלוגהפט – בו הודה לראשונה בפה מלא כי עבד עם זנדברג.

קלוגהפט, שייעץ בעבר לנפתלי בנט וניהל קמפיין נגד 'הקרן החדשה', אך גם עזר לאראל מרגלית מהמחנה הציוני, הכיר את זנדברג על סט הסדרה שכתב – 'שלטון הצללים'. ההיכרות התגלגלה להעסקתו כיועץ בקמפיין.

לפי חדשות 2, לשני הצדדים היה נוח לא לתת לכך פומבי עד עכשיו.

"זיהיתי בה שהיא יכולה לעשות את התהליך, בדיוק את תהליך הראי שבנט עשה ב-2012", הסביר קלוגהפט בריאיון לעמית סגל. "בן אדם בן 41 פלוס מינוס שמגיע למפלגה שהיא על הקרשים, מעיר אותה ואומר 'לא מתנצלים'".

הקמפיין של זנדברג כלל את הביטוי "מפסיקים להתנצל" – בדיוק כמו הפרסומות בכיכובו של בנט בעבר.

זנדברג מסרה הערב לחדשות 2 לאחר השידור: "את הקמפיין המוצלח שלי ניהל ביד רמה נסים דואק וחברת יוניק שהוא עומד בראשה. במהלך הקמפיין היו מספר אנשים מוכשרים שנידבו לי עצות מניסיונם. אחד מהם היה משה קלוגהפט שפנה ביוזמתו לתת לי עצות כחלק מניסיונו במהפך הדורי שהוביל במפלגת הבית היהודי. בניגוד לנאמר בכתבה קלוגהפט מעולם לא הועסק בקמפיין או עבד בו.

"אני מודה על כל העצות שקיבלתי. בתפקידי כיו"ר מרצ נסים דואק וחברת יוניק ימשיכו ויובילו את האסטרטגיה של מרצ בראשותי".

בעקבות סערה שהתעוררה בשמאל – הוסיפה נזנדברג: "הסיפור קיבל מימדים הזויים. קלוגהפט מעולם לא הועסק או עבד בקמפיין וזה מה שאמרתי לכל מי ששאל בנושא. משה קלוגהפט פנה ביוזמתו לתת לי עצות כחלק מניסיונו במהפך הדורי והתפיסתי המרשים שהוביל במפלגת הבית היהודי.

"האזנתי לכל העצות שקיבלתי. את ההחלטות בקמפיין קיבלתי אך ורק עם הצוות האסטרטגי של הקמפיין בהובלת נסים דואק ורן אהרון. זה היה קמפיין המנצח והחיובי בו אני גאה מאד״.

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
אין תגובות