הנשיא: 'שמעתי אותך אומרת שאת בוחרת בחיים – ונשבר ליבי' • צפו

נשיא המדינה קיים ביקורי תנחומים בבית משפחתם של סרן זיו דאוס הי"ד וסמל נתנאל קהלני הי"ד, שנרצחו בפיגוע הדריסה ביום שישי שעבר, ובבית משפחתו של עדיאל קולמן הי"ד שנרצח בפיגוע הדקירה בירושלים
אריה ריבקינד
ה' ניסן התשע"ח / 21.03.2018 18:48

נשיא המדינה ראובן רובי ריבלין ערך היום (רביעי) ביקורי תנחומים בבית משפחתו של עדיאל קולמן הי"ד שנרצח בפיגוע הדקירה בירושלים ביום ראשון, ובבתי משפחתם של סמל נתנאל קהלני הי"ד וסרן זיו דאוס הי"ד שנרצחו בפיגוע הדריסה סמוך למבוא דותן ביום שישי.

בביקורו בבית משפחתו של עדיאל קולמן הי"ד בכוכב השחר, פגש הנשיא את הוריו של עדיאל, רעייתו, ילדיו ואחיו. "אמא אהובה, כששמעתי אותך אומרת שאת בוחרת בחיים, כששמעתי על הכוחות שמצאת בבוקר הפטירה לספר לעם ישראל על מי היה הבן המיוחד שלך, מה גדולה הייתה נפשו, כמה מקום היה בה לכולם, נשבר ליבי", אמר הנשיא.

אימו של עדיאל הודתה לנשיא ואמרה שהיא מבקשת לברך אותו ואת ההנהגה בישראל שידעו לנווט את עם ישראל בתקופה הזו.

"עדיאל נרצח בתוככי ירושלים, בלב ארצנו אליה שבנו לאחר שנות גלות, והכוחות שלכם הם שמאפשרים לנו להמשיך", אמר ריבלין.

רעייתו של עדיאל, אילת, סיפרה לנשיא על עבודתו בעיר דוד ועל אהבתו למקום ולעבודה שעשה. "ילדיו של עדיאל ימשיכו ויגדלו בכוחות ובחוזק", הבטיח אביה של אילת. "נקום דם עבדך השפוך מסור לקב"ה וזה יקרה בזכות הכוח שלנו להמשיך ולגדל ילדים ולהתחזק בארצנו".

"אני מבקש ממך את עוצמותייך", אמר הנשיא לאילת הרעיה, "את הכוחות להמשיך למען הילדים ולמען כולנו. אני מתפלל אתכם לשמחות והתרחבות משפחתית מבורכת".

לאחר מכן ביקר הנשיא בבית משפחתו של סמל נתנאל קהלני הי"ד שבאליקים.

הנשיא שמע מאביו של נתנאל הי"ד על הכאב הגדול ועל תחושותיו הקשות באשר למדיניות הענישה וההרתעה מול מחבלים.

סבתו, סיפרה ארוכות על הנכד המסור שהיה ועל הנתינה האינסופית שהייתה בו: "'אני לא אעזוב אותך אף פעם סבתא', ככה אמר לי. 'לאן שתרצי אני אקח אותך'? סיפרה.

"אחרי מותו שמעתי איזו אישיות הקרבנו. איך הוא נגע בכל אדם, כמה מקום היה לו לעזור לכל אדם באשר הוא אדם – ביחידה, ביישוב",,סיפר אביו של נתנאל לנשיא.

ריבלין

הנשיא בבית קולמן. צילום: מארק ניימן/לעמ

"אבא יקר, אנחנו בארץ שלנו כבר מאות שנים. איזו מדינה בנינו, איזו ארץ בנינו, איזו תעשייה וחברה בנינו. הכאב הוא גדול, אני יודע, וכל משפחה היא עולם ומלואו", אמר הנשיא. "משפחת קהלני היא משפחה שהציבה את בניה בכל גבולותינו לאורך כל שנותיה של המדינה וכולם תפארת לוחמינו".

"אחי נתנאל היה אדם זהב", סיפר אחיו הבכור יונתן, הלומד בטכניון. "הוא נתן לכולנו בלי לבקש תמורה. אומרים שכל אדם הוא עולם ומלואו אבל עד שזה לא נכנס כמו רעם ופוגע בך, אתה לא מבין את גודל האובדן. אבות שקוברים את ילדיהם זה נגד חוקי הטבע. משהו חייב להשתנות".

הנשיא חיבק את בני המשפחה והוסיף כי הוא מתפלל יחד איתם לבשורות של שמחה ותקווה.

בהמשך הגיע הנשיא אל משפחתו של סרן זיו דאוס הי"ד. בביקורו בבית המשפחה האבלה שמע הנשיא על זיו ועל משפחתו. אביו רונן, סיפר על שירותו הצבאי כקצין בחטיבת החילוץ בפיקוד העורף: "האובדן של זיו הוא אובדן לנו כמשפחה, אובדן של ילד, אבל הוא גם אובדן גדול למדינה כולה".

הנשיא ריבלין אמר בתגובה: "הבנים שלנו, הילדים של כולנו, מקבלים את ההכשרה הקצרה וברגע נהיים מפקדים שאליהם אנו נושאים עיניים. דמותו של זיו תלווה את כל מי שהכיר אותו. היחידה שפיקד בה היא עורק חשוב מאוד בתפיסת ההגנה שלנו ואנשיה הם גאוותנו".

ריבלין

הנשיא בבית קהלני. צילום:מארק ניימן/לעמ

משפחת דאוס סיפרה לנשיא על החום והתמיכה שהם מקבלים מהיחידה מאז הפיגוע הנורא וביקשו להודות למפקדיו הנוכחים בשבעה כל העת.

"הילדים שלנו גדלים והופכים אחראים לביטחוננו. כשאסון כזה קורה אנו נושאים אליכם עיניים, אל יכולת ההתמודדות שלכם, אל הכוחות שלכם", אמר ריבלין.

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
אין תגובות