מה מחפשים בווקאנדה הבדיונית ומי עלול להגיע בטעות לנופש בטבריה

ווקאנדה היא מדינה שאינה קיימת, אך רבים מעוניינים לנפוש בה לאחרונה ומחפשים אחר מלונות במדינה - בעקבות פרסומה בשוברי קופות הוליוודיים • ולמה מי שמחפש מדינה בדיונית באירופה, עשוי למצוא את עצמו בטבריה?
שלמה בן חיים
ה' ניסן התשע"ח / 21.03.2018 12:16
טבריה

ווקאנדה הפכה ליעד שרבים מעוניינים לנפוש בו לאחרונה: מזה מספר חודשים שמתבצעים חיפושים ברשת אחר מלונות במדינה, למרות שמדובר במדינה בדיונית באפריקה, הזוכה לפרסום רב בסרטי גיבורי-על הוליוודיים.

עלילתם של שוברי הקופות מתרחשת במדינה והיא מוזכרת בפרסום המאסיבי שמלווה את הסרטים בחודשים האחרונים. אבל לא כל הצופים מודעים לכך שהמקום אינו קיים, ונוצר אפקט של ביקוש לנופש ביעד הבדיוני.

איל סגל, מאתר חיפוש המלונות הוטלס קומביינד: "הביקוש לנופש בווקאנדה היא דוגמה עכשווית ופופולארית לתופעה קיימת שאנו מכירים, של ביקוש לנופש באתרים בדיוניים מהאגדות. התופעה מתרחשת בסמוך לטרנדים, כשמסיבה כלשהי יעד בדיוני זוכה לפרסום וחשיפה מאסיבית, והחיפוש נעשה בעיקר על ידי צעירים ונוער".

בכל שנה אלפי אנשים מרחבי העולם נחשפים לפרסומים ומחפשים מלונות ביעדים הבדיוניים. ייתכן וחלק מהחיפושים נעשים רק מסקרנות, אבל לפי הערכה אם עלות ממוצעת של חופשה במלון מסתכמת במאות דולרים, אז מדובר בקהל שמוכן להשקיע במצטבר מיליוני דולרים על נופש באתרים שאינם קיימים.

סגל מוסיף: "יש מקרים בהם למלונות או יעדים בידיוניים יש שם דומה ליעדים אמיתיים ולצוות האתר שלנו לקח זמן להבין שהחיפושים הם אחר אתר בדיוני. למשל לקח לנו זמן להבין ש'לטבריה' היא אינה טעות עם טבריה, אלא אומה בדיונית אירופאית המוקפת בהרי הקרפטים".

אתרים בדיוניים נוספים הזוכים לביקוש הם האיים מסיפור מסעות גוליבר, בעיקר האי ליליפוט. הם אינם קיימים במציאות אבל מאחר וזו אגדה נצחית, תמיד יש אנשים שנחשפים לסיפור וחושבים על נופש באיי גוליבר. סרטי דיסני מאוד פופולאריים ולא מפסיקים לייצר מקומות קסומים ובדיוניים חדשים.

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
אין תגובות