מת הפיזיקאי הנודע סטיבן הוקינג • ח"כ אורן חזן: הוכחה שיש אלוקים

הפיזיקאי הבריטי המפורסם סטיבן הוקינג מת הבוקר בגיל 76 • הוקינג חלה בצעירותו בניוון שרירים אך שרד על אף תחזיות הרופאים למעלה מחמישים שנים • חבר הכנסת חזן: עם כל גדולתו המדעית ותרומתו לחשיבה האנושית, בדבר אחד הוא טעה: יש אלוקים
אליעזר היון
כ"ז אדר התשע"ח / 14.03.2018 13:21
הוקינג

מותה של אגדה: הפיזיקאי הבריטי המפורסם סטיבן הוקינג מת הבוקר (רביעי) בגיל 76 – כך הודיע דובר מטעם המשפחה. הוקינג אובחן כחולה במחלת ה-ALS בגיל 21, מחלה שגרמה לו בהדרגה לשיתוק, אך לא פגעה בפעילות המוח שלו.

על אף תחזיות הרופאים הוא שרד שנים רבות עם המחלה הקטלנית. הוא היה נשוי פעמיים בעבר ואף נולדו לו שלושה ילדים, הנרי, טים ולוסי. "אנחנו כואבים מאוד את מותו של אבינו האהוב, הוא היה מדען דגול ואדם מדהים שעבודתו ומורשתו יחיו שנים רבות אחריו", מסרו ילדיו של הוקינג.

הוקינג נולד באוקספורד ומגיל צעיר נמשך ללימודי הפיזיקה. בגיל 22 הוא לקה במחלה שליוותה אותו כל חייו, שיתקה את עמוד השדרה שלו, ואילצה אותו לדבר באמצעות מסנתז הקול המפורסם שהפך לסימן ההיכר שלו.

מחקרו של הוקינג עסק במקורו של היקום, עתידו ובחורים שחורים. הוא הוכיח שהחורים השחורים פולטים קרינה שנקראת על שמו – "קרינת הוקינג". על מחקריו זכה הוקינג במספר פרסים ותארים, בין היתר גם בתארי אבירות של בריטניה.

עם פטירתו פרסם חבר הכנסת אורן חזן את ההודעה הבאה: העובדה שסטיבן הוקינג הצליח לחיות עם מחלתו חשוכת המרפא כל כך הרבה שנים מעבר לצפוי – הוכיחה שעם כל גדולתו המדעית וחשיבותו למחשבה האנושית, בדבר אחד הוא טעה: יש אלוקים!

למרות הודעתו של חזן יצויין, כי בעבר התראיין הוקינג ליאיר לפיד בתכנית האירוח שלו, ושם הסביר כי אינו כופר במציאותו של אלוקים.

הדפס כתבה

3 תגובות

הוסף תגובה חדשה
  דן
  14/03/2018 13:31
  משתמש אנונימי (לא מזוהה)
 1. אורן חזן המתורבת המנומס עם ראש פתוח יודע אם הוא אומר אבל הקבייה לא ישמע אותו

 2. סטיבן הוקינג
  14/03/2018 13:38
  איתן
 3. תגובתו של חכם חזן מוכיחה- לא בטוח לגבי אלוהים, בטוח לגבי טפשים… הם קיימים והוא ההוכחה

 4. אורן חזן
  15/03/2018 13:39
  משתמש אנונימי (לא מזוהה)
 5. אורן חזן טעה שאמר שביבי צריך לזוז מתפקידו….
  יש הערכה שביבי יזיזו מכסאו-הוא!!