"שחררו אותי לחג החירות": הוועדה תחליט על קיצור עונשו של אזריה?

החייל שהורשע בהריגת מחבל הגיע הבוקר לבית הדין הצבאי בקריה • עורך דינו יורם שפטל לאחר הדיון: "התביעה עדיין מנסה בכל כוחה להאריך את מאסרו. איזו חרפה, איזו כלימה, איזו בושה" • אביו של אלאור: "הרבה תקוות"
חיים טוויל
כ"ז אדר התשע"ח / 14.03.2018 10:47
אזריה

אלאור אזריה, שהורשע בהריגת מחבל בחברון, הגיע הבוקר (רביעי) לבית הדין הצבאי בבסיס הקריה בתל אביב לדיון בקיצור עונשו בפני ועדת השחרורים הצבאית.

ההחלטה בנוגע לקיצור עונשו של אזריה תינתן בימים הקרובים.

אם ינוכה שליש מעונשו, אזריה ישתחרר מהכלא הצבאי בחודש מאי הקרוב, לאחר שירצה תשעה חודשי מאסר בפועל.

בראש הוועדה עומדת סא"ל מאיה גולדשמידט.

התביעה הצבאית התנגדה בדיון לקיצור חצי מתקופת העונש שנגזר על אזריה.

החייל אלאור אזריה ביקש מוועדת השחרורים הצבאית לשחרורו לקראת חג הפסח. "יריתי במחבל הרוצח כי בשטח בזמן אמת חשבתי שיש עליו מטען. אם הייתי יודע בזמן אמת את מה שידעתי בדיעבד הייתי פועל אחרת. תרמתי רבות לביטחון המדינה".

הוא הוסיף: "חוויתי תנאים קשים וסיטואציות קשות. אתה הולך בתוך כפר בפחד גדול, בידיעה שכל שנייה אתה יכול למות. לא מאחל לאף אחד להיות במקום שבו הייתי".

פקליטו של אלאור, עו"ד יורם שפטל, אמר לאחר הדיון: "גם עכשיו, שנתיים לאחר הפרשה האומללה הזו, התביעה עדיין מנסה בכל כוחה להאריך את מאסרו. איזו חרפה, איזו כלימה, איזו בושה. מקווה שהוועדה תשים קץ לזה ושאלאור יישב בליל הסדר כאדם חופשי".

שפטל אמר בפתח הדיון: "העונש חמור מדי גם על דעת הרמטכ"ל, וזה חסר תקדים, ולא היה דבר כזה מקום המדינה, שהרמטכ"ל במהלך הקראת פסק הדין קרא לאזריה להגיש בקשה להקלה בעונש עם רמז עבה כמו פיל שגם יקבל אותה כמו שקרה בפועל.

"אזריה נמצא בסיוט מתמיד ובלתי פוסק מזה שנתיים. החקירה החלה באופן שערורייתי כחקירת רצח – עם כוונה ראשונית לכלוא אותו לכל ימי חייו. ככל שהפרשה הזו תסתיים מהר יותר כך ייטב לכולם".

שפטל הוסיף: "עוד לא קרה בהיסטוריה של צה"ל ש-12 שרים ובראשם ראש הממשלה חתמו על בקשה בפני נשיא המדינה שישקול הקלה בעונשו של אלאור".

לדבריו, קשה להבין מדוע נדחתה בקשת ההקלה בעונש. "תשובתו של הנשיא הייתה טכנית ולא עניינית", אמר.

אביו של אלאור, צ'ארלי, אמר לפני הדיון: "אנחנו מגיעים עם הרבה תקוות, בשביל אלאור ובשביל כל העם".

 

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
אין תגובות