הראשל"צ: "בחברת חשמל מחללים שבת על ידי יהודים. קחו גנרטור"

בנאום שנשא בכינוס 'מרכז רבני אירופה', סיפר הגר"י יוסף: "בליל יום הכיפורים היתה בעיה של עודף ייצור חשמל. העובדים היהודים הוזעקו לטפל. בבוקר שוב העובדים היהודים הוזעקו. בשרי נעשה חידודין חידודין"
נתן פרל
כ"ו אדר התשע"ח / 13.03.2018 19:51

בדברים שנשא ביום השני של כינוס 'מרכז רבני אירופה' המתקיים השבוע בבוקרשט שברומניה, אמר הראשל"צ הגר"י יוסף: "בחברת החשמל בישראל מחללים שבת על ידי יהודים".

הגר"י הוסיף:  "אנשים חושבים ששימוש בגנרטור בשבת עבור החשמל בבית זה רק למחמירים. אספר לכם מניסיוני: ימים אחדים לאחר יום הכיפורים ערכתי ביקור בחברת החשמל. אחד המנהלים הבכירים שם התעניין האם נהניתי מהמזגן שהיה בבית הכנסת ביום הכיפורים. השבתי בחיוב.

"ואז הוא סיפר לי שבליל יום הכיפורים היתה בעיה של עודף ייצור חשמל. העובדים היהודים הוזעקו לטפל בכך. בבוקר יום הכיפורים נוצר מחסור בחשמל. שוב הוזעקו העובדים היהודים להגביר את ייצור החשמל.

"הוא הוסיף שזה לא יכול להיעשות באופן אוטומטי. בשרי נעשה חידודין חידודין", תיאר הגר"י יוסף. "אכן, קיים היתר של חשש לפיקוח נפש, שכן יש חולים וקשישים שזקוקים למכשירים חשמליים שונים, אך מידת חסידות אם אפשר בקלות שישתמשו בגנרטור", אמר הראשל"צ.

כינוס 'מרכז רבני אירופה' משתתפים כ-350 רבני מדינות וקהילות יהודיות מרחבי יבשת אירופה.

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
    גנרטור הוא רוצח שקט
    14/03/2018 09:53
    יעקב
  1. הזיהום אוויר שנגרם מהגנרטור גורם מוכח להמון מחלות ואף למוות רח"ל . עיין ערך הגנרטור שהיה בסביבת הבית של אחיו של הראשל"ץ ועוד כמה ברחוב שלו שהלכו במחלה הידועה …