השר ליברמן נגד בחירות: לא נחוצות לעם. מנוגדות לאינטרס האישי שלי”

שר הביטחון מסביר את מניעיו במשבר חוק הגיוס בפוסט בפייסבוק: "לא ככה מכינים את אחד החוקים הכי חשובים במדינה" • "האם בכל זאת ניתן למנוע בחירות? בהחלט כן"
אריה ריבקינד
כ"ו אדר התשע"ח / 13.03.2018 11:45

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, פרסם הבוקר (שלישי)  פוסט בחשבון הפייסבוק שלו, בו הוא מסביר את עמדתו לגבי חוק הגיוס.

“היום יובא להצבעה חוק ההשתמטות במסווה של ‘חוק הגיוס’. ספק אם עם ישראל או אפילו הפרשנים מודעים לתהליך ומבינים את משמעות ההצבעה והשלכות החוק”.

לדבריו, “המצב האבסורדי בו חוק גיוס לצה”ל הובא על ידי ח״כ מש”ס לאישור מועצת גדולי התורה ורק אז הובא לוועדת שרים לחקיקה, לדיון בו השתתפה שרת המשפטים עם עצמה – הוא תהליך בלתי מתקבל על הדעת. לא ככה מכינים את אחד החוקים הכי חשובים במדינה”.

ליברמן ממשיך:  “את חוק הגיוס מוכרחים להוביל צה״ל ומערכת הביטחון לאישור המטה הכללי ורק משם לוועדת השרים לחקיקה. חוק ההשתמטות המובא להצבעה היום מנציח את המצב בו רוב הצעירים החרדים לעולם לא יתגייסו לא לצה”ל ולא לשירות הלאומי, בעוד בני גילם האחרים יתגייסו ל-3 שנים כדי להגן על מדינת ישראל. יתרה מזאת, בחוק אין סנקציות נגד צעירים חרדים שאמורים להתגייס ומשתמטים מהשירות”.

ליברמן הבהיר כי בשל כך, “בישראל ביתנו כולנו נצביע כאיש אחד נגד הצעת החוק בנוסח מועצת גדולי התורה”.

ליברמן שואל: “האם בכל זאת ניתן למנוע בחירות? בהחלט כן. במידה והשרה לנדבר לא תפוטר מהממשלה ולמערכת הביטחון תינתן אפשרות לגבש חוק חדש שיובא לאישור הכנסת במושב הקיץ, ניתן למנוע בחירות חדשות”.

הוא מדגיש: “הבחירות לא נחוצות לעם ישראל, מנוגדות לאינטרס האלקטורלי של ישראל ביתנו ולאינטרס האישי של אביגדור ליברמן. אבל המדינה והביטחון מעל לכל. תפקיד שר הביטחון הוא תפקיד מרתק אבל גם הוא לא מצדיק ויתור על העקרונות והאינטרס הלאומי של מדינת ישראל”.

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
אין תגובות