נתניהו נתן שואו בוועידת איפא"ק: "אבו מאזן, הפסק לשלם למחבלים"

פחות מיממה לאחר פגישתו עם הנשיא טראמפ, התייצב הערב ראש הממשלה בנימין נתניהו בכנס השדולה היהודית בוושינגטון - וגרף תשואות • "המסר שלי היום - מוכרחים לעצור את איראן. אנחנו נעצור את איראן"
חרדים 10
י"ט אדר התשע"ח / 06.03.2018 17:10
נתניהו

ראש הממשלה בנימין נתניהו נאם אחר הצהריים (שלישי) בוועידת השדולה הישראלית איפא"ק הנערכת בוושינגטון.

בנאומו הודה נתניהו לנשיא ארצות הברית דונלד טראמפ על החלטתו להעביר את השגרירות לירושלים.

"תמיד נהדר להיות כאן, אך כפי שאמרתי לנשיא טראמפ אתמול, זה נהדר יותר להיות בבירה האמריקנית וושינגטון אחרי שהיא הכירה בירושלים בירת ישראל. תודה לך טראמפ על ההחלטה ההיסטורית הזאת ועל ההחלטה להעביר את השגרירות אליה", אמר נתניהו.

"האם אתם זוכרים את הסרט 'הטוב הרע והמכוער' של קלינט איסטווד? אני אדבר על הטוב, הרע והיפהפה. הטוב הוא כל הטוב שאנחנו עושים בעולם, הרע, היא פעילות איראן בעולם", הוסיף נתניהו.

נתניהו אמר עוד כי ישראל מעולם לא היתה חזקה מבחינה צבאית כמו בנקודת הזמן הנוכחית, "ישראל מעולם לא הייתה חזקה יותר מבחינה צבאית, עם מערכות קרב כמו כיפת ברזל, מטוס ה-F-35 ומערכות נוספות שפיתחנו בעזרת ארה"ב. תודה לכם. הצבא המדהים הזה מלווה במודיעין יוצא דופן, הטוב בעולם. שירותי המודיעין הישראלים סיכלו עשרות פיגועים ברחבי העולם".

"פיתחנו מערכות צבאיות רבות בעזרת ארה"ב. תודה אמריקה, תודה לכם נשיאים אמריקנים, תודה לקונגרס, רפובליקנים ודמוקרטים כאחד. תודה לכם, איפא"ק, על שעזרתם לזה לקרות", הודה נתניהו.

"הכלכלה הישראלית פורחת בזכות השוק החופשי שמאפשר להוציא את הגאונות היהודית", טען נתניהו, "בין החברות הגדולות בישראל, ישנן חברות כמו אפל, גוגל, אמזון – לכולן יש מרכזי פיתוח בישראל. זה בזכות שילוב של ביג דאטה, טכנולוגיה, וחדשנות".

"זוכרים שדיברו על הבידוד של ישראל? בקרוב, המדינות שלא יהיו בקשר איתנו – הן יהיו מבודדות. המדינות שיחרימו אותנו? אנחנו נחרים אותן!", קבע נתניהו לקול תשואות צירי הוועידה.

נתניהו התייחס גם לנושא האיראני ואמר: "בפעם האחרונה שדיברתי פה – ניסיתי להזהיר את העולם מפני הסכם שהיה סכנה לישראל, לביטחון האזור, לשלום העולם. הזהרתי שהמשטר האירני הראה לקהילה הבינ"ל שאי אפשר לסמוך עליהם. אמרתי שהעסקה נותנת להם מסלול פתוח לפיתוח נשק גרעיני תוך עשור, ועל ידי הפחתת הסנקציות המשטר לא יהפוך למודרני ושליו, אלא לקיצוני ומסוכן יותר".

"זה בדיוק מה שקרה, חושך יורד על האזור שלנו. אירן בונה אימפריה אגרסיבית, אירן, עירק, סוריה לבנון, עזה, תימן. ועוד יבואו. כעת אירן מחפשת לבנות בסיסים צבאיים קבועים בסוריה, רוצה ליצור גשר יבשתי מטרטוס עד טהרן. ובנוסף להעברת הצבא שלה, חיל האוויר וחיל הים שלה לסוריה, כדי לתקוף את ישראל מקרוב, היא גם רוצה לבנות טילים מדויקים בסוריה ולבנון נגד ישראל, אני לא אתן לזה לקרות".

"בשבוע שעבר קראנו את מגילת אסתר. הפרסים כשלו אז ויכשלו עכשיו! לא נאפשר לה לפתח נשק גרעיני, לא עכשיו – לא בעוד עשור – אף פעם", הוסיף ראש הממשלה, "טראמפ הבהיר שיבטל את העסקה עם איראן אם לא תשונה. ישראל ומדינות אחרות יעמדו לצידו".

"ישראל מחויבת להשיג שלום עם כל שכנינו, כולל עם הפלסטינים", הצהיר נתניהו, "כדי שיהיה שלום אבו מאזן צריך להפסיק לתמוך בטרור. הוא משלם למחבל שרצח את משפחת פוגל. איזה מסר זה שולח לילדים הפלסטינים? תרצח יהודים ותהיה עשיר".

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
    איך הוא מעז שוב לדבר על מגילת אסתר כאילו היתה הסטוריה במקום שיגיד תודה, אם כבר, לכורש.
    10/03/2018 02:47
    שולמית
  1. האיש הזה מנוול. כך בדיוק הוא הפחיד את ילדי הגן לפני שנה.