לפיד: "ככה מדברים עבריינים" • הליכוד: שיפסיק להתבכיין

יו"ר יש עתיד עונה ל"ראש הממשלה וחבורתו" שמתחו עליו ביקורת, לאחר שהתברר כי הוא עד מפתח בתיק המתנות: "אל תאיימו עלינו. אי אפשר לאיים עלינו. לא ניתן לכם להוביל את המדינה למקום שבו אנשים ישרים פוחדים להגיד את האמת" • לפי לפיד, עוד בטרם הוגש כתב אישום - בנימין נתניהו כבר "מואשם בעבירות פליליות חמורות"
אריה ריבקינד
כ"ט שבט התשע"ח / 14.02.2018 15:36

יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, הגיב היום (רביעי) למתקפה עליו מצד ראש הממשלה ושריו – לאחר שהתברר כי הוא 'עד מפתח' בחקירת פרשת המתנות.

"שמעתי את ראש הממשלה וחבורתו, כולל יו"ר הקואליציה ושרים, שהעזו אתמול להגיד שיש אפשרות אחרת. שיש אפשרות לא להגיד את האמת כשהמשטרה מבקשת ממך לסייע בבירור העובדות בפרשת שחיתות חמורה. ככה מדברים עבריינים".

הוא הוסיף: "אל תאיימו עלינו. אי אפשר לאיים עלינו. לא ניתן לכם להוביל את המדינה למקום שבו אנשים ישרים פוחדים להגיד את האמת".

לדבריו,  "את מה שנקרא 'חוק מילצ'ן השני' סירבתי לקדם, למרות הלחצים, מפני שאני עובד רק אצל אזרחי ישראל. רק בשבילם. לא בשביל אף טייקון ולא בשביל אינטרסים של פוליטיקאי, בכיר ככל שיהיה".

לפיד כבר ממהר ומאשים את נתניהו, למרות שטרם הוגש כתב אישום: "זה יום עצוב לכל אזרח כשראש ממשלה בישראל מואשם בעבירות פליליות חמורות. יחד עם זאת, ראש הממשלה צריך לגלות אחריות לאומית. אי אפשר להיות ראש ממשלה, שר החוץ ושר הבריאות, בזמן שאתה מבלה את עיקר זמנך עם עורכי דין ובתגובות לתקשורת. אי אפשר לייצג אותנו בעולם כשכל מנהיג זר שאתה פוגש יודע שאתה מואשם בעבירות חמורות".

יו"ר יש עתיד קרא לראש הממשלה להתפטר. "לטובת אזרחי ישראל ראש הממשלה צריך לעזוב את תפקידו. אני קורא ליועץ המשפטי לממשלה לזרז ככל האפשר את ההחלטה אם להגיש או לא להגיש כתב אישום".

בליכוד הגיבו:  "שיפסיק להתבכיין ולנסות להסיט את תשומת הלב משאלה פשוטה: איך כשר אוצר הוא קיים פגישות עבודה עם חברו הקרוב ומעסיקו לשעבר ארנון מילצ'ן ומדוע לא נחקר באזהרה על כך?".

 

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
אין תגובות