"ההמלצות מופרכות, יסתיימו בלא כלום" • התגובה של נתניהו I לצפיה

נתניהו מסר את תגובתו מביתו והדגיש: "אתם יודעים שאני עושה את הכל כשטובת המדינה לנגד עיני - לא בשביל סיגרים מחבר" • "לא היה יום אחד שלא תקפו אותי טענות סרק ותקיפות סרק. תוקפים גם את אשתי וילדיי כדי לפגוע בי וזה כואב לי כי אני אוהב אותם מאוד
חרדים 10
כ"ח שבט התשע"ח / 13.02.2018 21:28
נתניהו

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב הערב (שלישי) ממעון ראש הממשלה בבלפור להמלצות המשטרה להעמידו לדין בגין שוחד בתיק 1000 ותיק 2000.

"אני חש מחויבות עצומה להמשיך להוביל את ישראל בדרך שרוב הציבור מאמין בה, ולכן אני עובד מסביב לשעון לא פעם אל תוך הלילה והשכם בבוקר כשהטלפון האדום מצלצל", פתח ראש הממשלה. "כך עשיתי עד עכשיו וכך אמשיך לעשות, באחריות, בשיקול דעת, במסירות.

"אתם יודעים שאני עושה את הכל כשטובת המדינה לנגד עיני – לא בשביל סיגרים מחבר, לא בשביל סיקור עיתונאי, לא בשביל שום דבר. שום דבר לא הסיט ושום דבר לא יסיט אותי ממלאכת הקודש זאת, כולל המתקפות נגדי.

"היום זה לא שונה מ-20 השנים האחרונות. מאז שנבחרתי לראש ממשלה, כמעט ולא היה יום אחד בו לא הוטחו בי האשמות סרק. תוקפים גם את אישתי וילדיי כדי לפגוע בי. זה כואב לי כי אני אוהב אותם מאוד.

"בשנים הללו הופעלו לחצים כבירים לפתוח נגדי לא פחות מ-15 בדיקות במטרה להפיל אותי מהשלטון. כולם התחילו בכותרות מפוצצות, חלקן עם המלצות משטרה מרעישות, בדיוק כמו הערב. כל הניסיונות הללו הסתיימו בלא כלום".

נתניהו הדגיש כי מכיוון שהוא יודע את האמת, הוא אומר כי גם הפעם הדברים יסתיימו בלא כלום.

"ההמלצות ששמענו היום פורסמו כבר לפני למעלה משנה, ומאז הם מוחזרו שוב ושוב. אני שב ומדגיש עובדה ברורה: להמלצות אין משמעות במשטר דמוקרטי. אני אומר זאת כציון עובדת יסוד בדמוקרטיה שלנו. ישראל מדינת חוק, ועל פי החוק, לא המשטרה קובעת אלא רק הגורמים המשפטיים המוסמכים".

נתניהו המשיך: "להמלצות שפורסמו הערב, מתלווה צל כבד. אי אפשר להשתחרר מהרושם שהן הושפעו מתחושות חסרות בסיס של גורמי חקירה שמאמינים שאני פעלתי נגדם. שבצעתי מעקבים נגד חוקרים, שהפעלתי מישהו בלונדון נגד חוקרים. כמובן שמדובר בטענות הזויות ומופרכות לחלוטין. אני מבקש שתחשבו אתם מה זה אומר על החקירה ועל ההמלצות. אם מי שחוקר אתכם אומר שתפרתם לו תיק, איך הוא יכול לתת המלצות אובייקטיביות?"

בהמשך התייחס נתניהו לכל תיק בנפרד:

"בנושא הראשון, איך אפשר להתייחס ברצינות לטענה שתמורת סיגרים פעלתי לטובת ארנון מילצ'ן, כשבפועל ההפך הוא הנכון? פעלתי לסגור את ערוץ 10 שהוא מבעליו. אילולא הנחיית היועמ"ש, הערוץ היה נסגר. איך אפשר לומר שפעלתי לטובת מילצ'ן, אם אחד מצעדיי הראשונים כשר אוצר היו לשבור את המונופול של מילצ'ן?

"וביחס לחוק מילצ'ן – עוד טענה מופרכת. העובדה שנשאלתי על כך שאלות ספורות אומר המון, אבל אמרתי שמעולם לא פעלתי לטובת מילצ'ן זולת בדבר אחד – הויזה. איך אפשר לבוא בטענות שבשביל סיגרים פעלתי אצל האמריקנים שתוחזר למילצ'ן הויזה שנשללה ממנו?"

לאחר מכן התייחס נתניהו גם להמלצה בתיק 2000. "איך אפשר לומר שרציתי לפעול לטובתו של מוזס על ידי העברת החוק לסגירת 'ישראל היום', כשגם כאן עשיתי בפועל את ההיפך הגמור.

"הובלתי את ההתנגדות לחוק, הצבעתי נגדו, פיזרתי את הכנסת וסיכנתי את עתידי הפוליטי. לכן מסיבה הזו החוק לא עבר. בניגוד אליי, 43 שרים וח"כים פעלו לטובת מוזס ובשליחותו. הם קידמו את החוק שלו וקיבלו סיקור מחבק ומלטף על ידי 'ידיעות אחרונות'. איך ייתכן שרובם לא נחקרו? איך ייתכן שדווקא נגדי יש המלצות? וכנגד יוזמי החוק אין שום דבר? עולם הפוך".

"אזרחי ישראל, אני לא כאן כדי לעשות לביתי. אם זה היה מניע אותי הייתי מזמן במקום אחר. מה שמניע אותי הוא להבטיח את עתידה של המדינה שלנו. הממשלה שלנו תמלא את ימיה. יחד עם כל שרי הממשלה נמשיך להפוך את ישראל לכוח עולמי עולה. אמשיך להוביל את ישראל באחריות ובנאמנות כל עוד אתם בוחרים בי להנהיג אתכם. אני בטוח שהאמת תצא לאור ואני בטוח שבבחירות הבאות שיתקיימו במועדן, אבחר שוב".

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
אין תגובות