מרגי למשרד החינוך: למה החופשה של החינוך המיוחד לא בבין הזמנים?

אריה ריבקינד
|
כ"ח שבט התשע"ח / 13.02.2018 13:28
יו”ר ועדת החינוך של הכנסת: “הורים לילדים בעלי צרכים מיוחדים במגזר החרדי מבקשים להתאים את לוח החופשות לתלמידים ללוח החופשות של כלל המשפחות החרדיות – הנקבע על פי הלוח העברי”

 פרסום ראשון בחרדים 10: יו”ר ועדת החינוך של הכנסת, ח”כ יעקב מרגי, פנה אל משרד החינוך בבקשה שיתאימו את זמני חופשת הקיץ במוסדות החינוך המיוחד במגזר החרדי – לימי ‘בין הזמנים’.

“הורים לילדים בעלי צרכים מיוחדים במגזר החרדי פנו בבקשה להתאים את לוח החופשות לתלמידים ללוח החופשות של כלל התלמידים וציבור המשפחות במגזר החרדי, הנקבע על פי הלוח העברי בין התאריכים י’ באב – א’ אלול ונקרא ‘בין הזמנים – קיץ'”, פותח מרגי את מכתבו.

במכתב, שנשלח לרחלי אברמזון מנהלת האגף לחינוך מיוחד במשרד החינוך עם העתיקים לשר ולמנכ”ל המשרד, מסביר מרגי את חשיבות התיאום והיציאה דווקא בימי ‘בין הזמנים’ שלאחר תשעה באב:

א. ישנם הורים העובדים כמחנכים ומורים במוסדות החינוך, היוצאים לחופשה רק במודעים אלו. במצב הנוכחי בו אין חפיפה במועדי החופשה נדרשים ההורים להפסיד ימי עבודה על מנת לשמור על ילדיהם הנמצאים בחופשה.

ב. ארגוני חסד רבים מארגנים ימי חופשה לתלמידים אלו והואיל ועבודתם נעשית ללא תמורה, מגייסים מערך מתנדבים לפעילות מבורכת זו. קהל המתנדבים הינם בחורי ישיבות הנמצאים בפגרת הקיץ (בין הזמנים). במצב הנוכחי בו בימי בין הזמנים ישהו התלמידים במוסדות החינוך וייצאו לחופשה במועד אחר – כאשר לא יהיו מתנדבים, לא יימצא ארגון אשר יסייע לאותם ארגונים בארגון ה’נופשונים’ המסייעים לתלמידים ולבני משפחותיהם.

ג. ילדים בעלי צמי”ד אינם שוהים בדרך כלל בקרבת בני המשפחה בשל האילוצים האובייקטיביים. במצב הקיים בו ימי החופשה אינם מקבילים, אנו מונעים את האפשרות לחבר ולקרב בין יתר בני המשפחה לאותם תלמידים, חיבור חשוב וחיוני”.

מרגי מציין: “אני סבור כי יש לעשות מאמץ גדול בהתאמת לוח החופשות לתלמידי המוסדות במגזר החרדי ללוח השנה העברי ולקבוע כי החופשה תוצמד לתאריכים אלו, במטרה להתגבר על קשיים חיצוניים – כדוגמת טענות רשויות בדבר איגום הסעות לתלמידים וכיוצ”ב), ולראות לנגד עינינו את מכלול טובת התלמיד בעל צמי”ד ובני משפחתו, בחתירה אמיתית לסייע ולהקל עד כמה שניתן לטובת התלמיד וצרכיו הנדרשים”.

מרגי מדגיש: “יש לפעול בעניין בהקדם על מנת להבטיח כי בשנה”ל תשע”ח תוצמד חופשת הקיץ ללוח השנה העברי.

מרגי

מרגי