חשיפת חרדים 10 • מלכיאלי: "לקחו דבר קדוש כציצית והפכו לבדיחה"

ח"כ מיכאל מלכיאלי מש"ס על מופע הציציות במשחק חצי גמר גביע המדינה: "מדובר בחציית גבול חמורה ומסוכנת" • "קורא לשרת התרבות מירי רגב לטפל בעניין בכל חומרת הדין"
אריה ריבקינד
כ"ח שבט התשע"ח / 13.02.2018 12:23
מיכאל מלכיאלי

חשיפת חרדים 10: ח"כ מיכאל מלכיאלי מש"ס הגיב הבוקר (שלישי) על המופע הפוגעני שהתרחש אמש בהיכל יד אליהו בתל אביב, במהלך משחק חצי גמר גביע המדינה בכדורסל, כאשר עלו על הרחבה נשים מעודדות בלבוש בלתי צנוע, כאשר כל אחת מהן עטופה בציצית:

"מדובר בחציית גבול חמורה ומסוכנת. לוקחים דבר קדוש כמו ציצית והופכים אותו לבדיחה במשחק כדורסל", אמר מכיאלי. "אני קורא לשרת התרבות מירי רגב אשר הדת והמסורת קרובים מאוד לליבה לטפל בעניין בכל חומרת הדין ולמנוע ממקרים שכאלו להתרחש שוב".

גם איגוד הכדורסל פרסם הודעה: "אמש התקיימו משחקי חצי גמר גביע המדינה. לצערנו חלק מהציבור נפגע מהופעה של אחת מהלהקות שהופיעו בערב הזה, אנו מתנצלים על כך וכמובן שמופע מסוג זה לא יחזור על עצמו".

ענבל מאיו, מנהלת הלהקה, מסרה: "הנבחרת שלנו נבחרה להופיע במשחק בשל המקצועיות והאיכות של המופעים שלנו. בין השאר הופענו גם במופע חסידי. הבד שנלבש נועד לצורך אווירה בלבד.

"המופע הזה מאוד פופולרי בארץ ובקרב קהילות יהודיות בחו"ל ועולה במשך שנים רבות. מעולם לא קיבלנו עליו ביקורת וכמובן שמעולם לא היה בכוונתנו לפגוע ברגשות של אף אדם. בעקבות התגובות לא נעלה עם המופע הזה במשחק הגמר".

כפי שפורסם בחרדים 10, אריאל הרשקוביץ, אוהד שהיה באולם, כתב בדף הפייסבוק שלו, לצד התמונה מהמופע, תוך שהוא מתייג את 'איגוד הכדורסל הישראלי': "באמת היה קריטי להלביש את הבנות האלה עם ציציות? באמת? אם לא הייתי שם הייתי בטוח שהתמונה הזאת היתה מצולמת מהאולם של לגיה ורשה שמנסים לעשות צחוק מהמסורת שלנו.

"אבל לא. זה כאן. במדינת היהודים. מלבישים בנות כמעט בלי בגדים עם ציצית. בושה וחרפה!"

אריאל לוין הגיב על התמונה: "‏זה לא 'הדתה' זה בזיון. מעודדות בחצי גמר גביע המדינה בכדורסל הולבשו בציציות".

ואביתר נפתלי מצא את ה'אשמים': "לא ברור איך משרד התרבות והספורט ומירי רגב נותנים יד לביזוי המסורת באירועי גביע המדינה בכדורסל שהם פורשים עליהם את חסותם אל מול אלפי אוהדים.

"הרי אם זו היתה קולקצייה חדשה של H&M, שיש בה רמיזה פוגענית לסממן מהשואה או המסורת היהודית כולנו היינו קמים ומזדעקים – אז איך גוף ממשלתי נותן לזה יד כאן אצלנו?!"

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
אין תגובות